با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب بوی مهربانی اثر اسماعیل شفیعی سروستانیoff

کتاب بوی مهربانی

نویسنده:اسماعیل شفیعی سروستانیانتشارات:انتشارات موعود عصرسال انتشار:۱۳۸۸تعداد صفحه‌ها:۱۲۸ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۴.۹از ۱۰ رأیخواندن نظرات

سال انتشار۱۳۸۸

تعداد صفحه‌ها۱۲۸ صفحه

دسته‌بندی
کلیات اسلام۱ مورد دیگر

معرفی کتاب بوی مهربانی

«بوی مهربانی» مجموعه سخنان سردبیر نشریه موعود، «اسماعیل شفیعی سروستانی» با جوانان است. او متولد ۱۳۳۷در شیراز، نویسنده، روزنامه‌نگار و مهدویت‌پژوه ایرانی‌ است. پژوهش‌های سروستانی در حوزه غرب‌شناسی، ادبیات فارسی، مطالعات فرهنگی، مطالعات مهدویت و آخرالزّمان‌شناسی است. از او تاکنون مقالات و کتاب‌های مستقلی در حوزه‌های مختلف منتشر شده‌است. کتاب حاضر، مملو از حرف‌های صمیمانه‌ای است که نویسنده، از تجربه‌های زندگی خویش به رشته‌ی تحریر درآورده‌است. او در بخشی از کتابش می‌گوید: «شاید این همین خصلت معلمی است که اجازه نمی‌دهد یک نویسنده یا مربی، تنها تماشاگری بی‌تفاوت و بی‌خیال در میان مردم باشد. او چون شمع تا سحرگاه می‌سوزد، تا شاید روشنی‌بخش راه باشد. بوی مهربانی، بوی عطر همه‌ی جوانان و فرزندان ماست که همه‌ی خوبی‌ها و همه‌ی مهربانی‌ها را برایشان می‌خواهیم». بریده‌ای از کتاب: بیکاری و گرانی بیداد می‌کند. شهر در انبوهی از دود و خاک و آلودگی دست و پا می‌زند. صدای بوق ماشین‌ها، موتورسیکلت‌ها، بوق و شیپورها وقت و بی‌وقت امان آدم را می‌برد. برای انجام ساده‌ترین کار در شهر ساعت‌های بسیاری را باید صرف‌کرد. تاریکی و سایه از اول صبح تا شب و از اول سال تا آخر سال و همه‌ی سال‌ها، زندگی در آپارتمان‌های فسقلی را بدل به زندان کرده‌است. ترافیک برای کسی اعصاب و روان باقی نگذاشته، هزاران گدا و معتاد در گوشه و کنار شهر، در پارک‌ها و سر چهارراه‌ها، روح و روان آدم را می‌آزارد...انواع درد و مرض و رنج و هزینه‌های کمرشکن دیگر تاب و تحمل را از همه گرفته‌است. راستی اگر بنا بود برای همه‌ی آنچه که پیرامون ما می‌گذرد تنها یک کلمه، بله تنها یک کلمه پیدا کنیم که همه‌ی حرف را در خود داشته‌باشد چه کلمه‌ای بر زبان می‌آوریم؟

نظرات کاربران

F313
۱۳۹۷/۰۶/۰۱

زیبا،عالی و دلنشین...💚

میترا لواسانی
۱۳۹۸/۰۳/۱۳

کاش میدانستیم که همه چیز را به قیمت باید خرید،تا احساس خسران امانمان را نبرد! کاش قیمت حیات،قیمت عزّت، قیمت بهشت، و حتی قیمت خدا را میدانستیم! آن وقت می فهمیدیم این همه زیبایی و خیر و سرمایه را، از اول

- بیشتر
ツAlirezaツ
۱۳۹۷/۰۲/۰۹

کتابی بود که به مسائل ریز و درشت این روزگار میپرداخت و همانطور که مشخصه مخاطب اصلی آن جوانان بودند اما در کنار زیبایی ها نکات منفی هم داشت از جمله اینکه در برخی جا ها انگار که داشت کِش

- بیشتر
میـمْ.سَتّـ'ارے
۱۳۹۷/۱۰/۲۲

کتابی روان و خوشخوان و لطیف در مورد اینکه چه کنیم تا از این گرفتاری عظیم، از این دنیای بدون پدر بدون امام خلاصی یابیم از معنای زندگی حرف میزند که رسیدن به امام است و از اینکه چه کنیم در صف یاران

- بیشتر
mahdi.ch73
۱۳۹۶/۰۸/۱۸

این کتاب دید جدیدی تو زندگی بهم داد

a.khanali
۱۳۹۶/۰۸/۱۷

خیلی زیباست.. بوی مهربانی را با خواندن این کتاب حتما استشمام خواهید کرد.

کاربر ۱۵۷۴۶۶۱
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

خیلی عالیه

samkan
۱۳۹۶/۰۸/۱۳

خدا استادحفظ کنه خیلی عالیه

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۰۴)
آدم‌های کوچولو همیشه این جمله را از حفظ‌اند «کاچی بهتر از هیچی است»؛ امّا آدم‌های بزرگ می‌گویند: «یا همه، یا هیچ» من برای تو عشق بزرگ را می‌خواهم و درد بزرگ را.
ツAlirezaツ
هر چه از عمر زمین گذشته قیمت آدم‌ها هم کمتر شده، اطراف زمین مملو از مردان و زنانی است که همۀ خدا، همۀ بهشت، همۀ پاکی، همۀ عزّت و همۀ بزرگی را فدای یک صندلی، یک مدرک دانشگاهی و حتّی نزدیکی به مقامات سیاسی و اجتماعی می‌کنند. آن وقت است که وقتی آدمی نگاه به پشت سر می‌کند، در میانۀ همۀ تاریخ و همۀ ادوار مردی مثل حسین‌علیه‌السلام را می‌بیند که همۀ مال، همۀ خانه و خانواده، همۀ زندگی و همه و همۀ آنچه را که بشود تصور کرد فدای حقیقت و خدا می‌کند؛ در می‌یابد که او برای خودش قیمتی و در دل آرزویی دارد که اگر تمامی دنیا و ثروت‌ها و تمامی آخرت و بهشت‌هایش را هم بدهی نمی‌توانی او را بخری حسین قیمتی به بزرگی همۀ حقیقت دارد.
S
هر که بیشتر بداند و بیشتر بفهمد رنج و درد او هم بیشتر است
F313
هیچ فکر کرده‌ای چه دردی طاقت‌فرساتر از همه دردهاست؟ آنچه که بیش از هر چیز می‌تواند در جان آدمی چنگ اندازد و امان او را ببرد، انتظار است. گوییا دیدار و شنیدن صدای آن کس که دوستش داری، مرز میان مرگ و زندگی است. از سویی به «بودن» فرا می‌خواند و از دیگر سو، می‌رود تا «منتظر» را قالب تهی کند. وه! که این درد چه شیرین است!
میـمْ.سَتّـ'ارے
تنها تعداد محدودی از ما مردم هستند که به درستی قلب‌شان درون سینه‌هاشان می‌تپد
F313
عهد جوانی گذشت در غم بود و نبود نوبت پیری رسید صد غم دیگر فزود
ツAlirezaツ
اگر شیعیان ـ‌که خداوند توفیق طاعتشان دهد ـ به عهدی که به ما داشتند وفا می‌کردند فیض دیدار ما از آنان سلب نمی‌شد.
F313
ماهی کوچکی که تنها وقتی که از آب بیرون می‌افتد معنی آب را می‌فهمد.
seyed
راستی من و تو چقدر می‌ارزیم؟ بهتر است که به آرزوهامان نگاه کنیم تا همه چیز معلوم شود...
F313
خداوند دو عالم در آیه‌ای بسیار زیبا جملگی پدران ما، ما و آیندگان پس از ما را مورد عتاب و انذار قرار داده که: اگر پدران و فرزندان و برادران و همسران و طایفۀ شما و اموالی را که به دست آورده‌اید و تجارتی که از کساد شدنش می‌ترسید و خانه‌هایی که به آن علاقه دارید در نظرتان از خداوند و پیامبرش و جهاد در راهش محبوب‌تر است؛ در انتظار این باشید که خداوند عذابش را بر شما نازل کند... . عذاب که شاخ و دم ندارد، این همه دوری از مردی که مسمای اسم رحمت است و حضورش عین عدل و گفت‌وگویش رحمت و هزاران درد بی‌درمان دیگر که به جانمان افتاده و از علاجشان درمانده‌ایم عذاب نیست پس چیست؟
seyed