با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ناگفته‌های کودک درون

دانلود و خرید کتاب ناگفته‌های کودک درون

۳٫۷ از ۷ نظر
۳٫۷ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ناگفته‌های کودک درون  نوشته  رامین کریمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب ناگفته‌های کودک درون

«ناگفته‌های کودک درون» به قلم رامین کریمی (-۱۳۵۶)، کتابی در زمینه خودشناسی است و از آن جهت به‌نگارش درآمده که منبعی ایرانی باشد برای یک باورِ جهان‌شمول و معتبر از یک سو و از سوی دیگر مرجعی که بتواند با آزمون‌های گوناگون و راهکارهای فراوانی که در آن هست امکان بازسازی ارتباط با کودک درون را برای شما فراهم آورد.

نویسنده در مقدمه کتاب این‌گونه می‌گوید: کودک درون، نظریه‌ای است که در هزارتوی نظریه‌های روان‌شناختی و روان‌کاوی، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و هست. براساس دیدگاه تحلیل رفتار متقابل (T.A) بی‌توجهی به‌کودک درون موجب ناخشنودی ما از شرایط زندگی و شرایط روانی و درونی‌مان خواهد شد. به‌همین دلیل هست که دوره‌های آموزشی مربوط به‌ بازیابی کودک درون که بیشتر با عنوان دوره‌های تحلیل رفتار متقابل (T.A) مطرح می‌شود همیشه از استقبال خوبی برخوردار بوده‌است.

در فصل یک این کتاب می‌خوانید:

بسیاری از رویدادهای منفی در زندگی، ناشی از کارکردهای کودک آسیب‌دیده درون است. مانند هیتلر که در کودکی تحقیر شد و در بزرگسالی افراط کاری‌اش فاجعه آفرید. مانند آقا محمدخان قاجار که در نوجوانی با اخته شدنش تحقیر شد و در بزرگسالی چندین هزار جفت چشم در می‌آورد تا آرام شود. بسیاری از متجاوزین جنسی، خود قربانی تجاوز جنسی بوده‌اند. این روایت‌ها بیانگر اهمیت توجه به‌کودک درون است... کودک درون به‌اندازه‌ای نسبت به‌آن‌چه برایش روی می‌دهد حساس است که می‌توان با آگاهی از اصول تحلیل رفتار متقابل به‌علت بسیاری از رفتارهای آدمی پی برد. برای مثال کسی که از محبت تهی باشد، در بزرگسالی عاشق عشق ورزیدن می‌شود. او عطش سیری‌ناپذیری به‌عشق و توجه دارد. او آلوده نیازهای دوران کودکی‌اش است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۶)
hadis
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

کتاب واقعا خوبی بود ..عامل رفتارها و واکنش ها و...ما در زندگی ، همه و همه مربوط به نحوه شکل گرفتن شخصیت ما در کانون خانواده و نحوه رفتار والدین با فرزنداشونه...دلیل اکثر رفتارهاتون مثل خشم، سرکوب تحقیر ،زودرنجی،مهرطلبی ،عشق

- بیشتر
Dexter
۱۳۹۶/۰۷/۰۶

کتاب خیلی خوبی به نظر میاد...ولی طاقچه جان ، لطفا چند صفحه بیشتر می ذاشتی نمونه اش رو....همش یه صفحه متن اصلی بود

elan
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

من نتونستم زیاد باهاش ارتباط برقرار کنم متن کتاب واضح و روون نوشته نشده و نتونستم ازش سر در بیارم واقعا

sh
۱۴۰۰/۰۵/۱۲

عالی وکار امد لذت بردم

book123
۱۳۹۹/۱۱/۱۰

وقتی کتاب رو مطالعه میکردم عجیب حس میکردم کتاب مختص به من نوشته شده و انگار مخاطبش منم پیشنهاد میکنم حتما مطالعش کنین و از همه مهم تر راه کاراشو حتما ب کار بگیرین. بخشی از نت برداریای خودم: *نوشتن نامه

- بیشتر
نسا
۱۳۹۸/۰۵/۲۰

چرت بود

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱۵)
خداوند انسان را آفرید و انسان نیز توجیه را خلق کرد!
hadis
پیام زرتشت را که می‌گوید: ستیز من با تاریکی است و برای ستیز با تاریکی شمشیر به‌روی تاریکی نمی‌کشم، چراغ می‌فروزم...
sama14
شما به‌این دنیا نیامده‌اید که دیگران را به‌آنچه درست می‌دانید تبدیل کنید
hadis
والدها گاهی تهی از خلاقیت هستند، تفکرشان آب باریکه‌ای است. دنبال حقوق ماهیانه و بیمه و این قبیل مسائل‌اند و توی صفِ اتوبوس و شکر و روغن استخوان ترکانده‌اند و جالب اینجاست که این والدها می‌خواهند ما هم راه آنها را برویم!...
hadis
واژه‌ها زنده‌اند، آنها قدرتمندند و می‌توانند روزها و هفته‌های ما را به‌آسانی به‌روزهایی شاد و به‌یاد ماندنی یا تلخ و دور ریختنی تبدیل کنند.
hadis
شما اسطوره کودک درون‌تان خواهید شد، اگر به‌او نشان دهید که توان مقابله با قوانین خشک و متعصبانه و یک‌بُعدی والدین انتقادگر منفی را دارید.
hadis
درست یا نادرست را آموختن که با خفه کردن صورت نمی‌پذیرد...
hadis
برنامه‌ریزی آفرینشِ ما نه بر مبنای کامل بودن، بلکه بر مبنای تکامل یافتن است.
hadis
آنچه در نوجوانی بهنجار است، در تمام دوران‌های دیگر اختلال است. اگر کودک بزرگ شده ما با کتک‌های پدر و سرکوفت‌های مادر بزرگ شود، اگر در مدرسه تنبیه شود، اگر در جامعه کوچک شود و اگر کنار گذاشته شود یا بیش از اندازه از آن حمایت شود، همه و همه به‌یک فاجعه منتهی خواهد شد.
hadis
برای یک زندگی خلاق، باید ترس از اشتباه را کنار بگذاری و با اشتباه رشد کنی و کارکردهایت را گام به‌گام بهبود بخشی.
hadis

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۵۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۵
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۱۲-۳
تعداد صفحات۱۰۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۳,۵۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۸/۰۵
شابک‭۹۷۸-۶۰۰-۵۳۸۴-۱۲-۳

تجربه بهتر در اپلیکیشن