با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب فاطمه نگین جهان و جنان اثر محمدرضا رمزی اوحدی

دانلود و خرید کتاب فاطمه نگین جهان و جنان

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب فاطمه نگین جهان و جنان  نوشته  محمدرضا رمزی اوحدی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب فاطمه نگین جهان و جنان

«فاطمه نگین جهان و جنان» نوشته محمدرضا رمزی اوحدی (-۱۳۴۵) است و به بررسی جایگاه حضرت فاطمه (س) در کتاب‌های تفسیری، حدیثی و تاریخی اهل سنت می‌پردازد. در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم: حسکانی ذیل آیه أَلَمْ تَرَ کیفَ ضَرَبَ اللّهُ مَثَلاً کلِمَةً طَیبَةً کشَجَرةٍ طَیبَةٍ أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء تُؤْتِی أُکلَهَا کلَّ حِینٍ بِإِذْنِ رَبِّهَا؛ «ای رسول! ندیدی که چگونه خدا کلمه پاکیزه را به درخت زیبا مثل زده که اصل ساقه آن برقرار باشد و شاخه آن به آسمان رفعت یافته و آن درخت (زیبا) به اذن خدا همه اوقات میوه‌های خوردنی و خوش دهد»، روایتی از امام باقر (ع) در تفسیر این آیه نقل کرده است. وی می‌نویسد: در روایتی آمده است که خثعمی گفت: بر حضرت ابی‌جعفر محمدبن علی باقر (ع) وارد شدم و گفتم: ای پسر پیامبر (ص)! فرموده خداوند تعالی در أَصْلُهَا ثَابِتٌ وَفَرْعُهَا فِی السَّمَاء یعنی چه؟ فرمود: درخت، محمد (ص) است و فرع، علی (ع) و میوه، حسن و حسین و شاخه فاطمه (س) و شعبه‌ها و رشته‌های آن شاخه، ائمه (ع) از فرزندان فاطمه (س) و برگ آن، شیعیان و دوستان ما اهل‌بیت می‌باشند. پس هرگاه یکی از شیعیان ما بمیرد، یک برگ از این درخت می‌ریزد و هرگاه برای یکی از دوستان ما اولادی متولد گردد، به جای آن برگ افتاده، برگی سبز می‌شود».

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
parnian
۱۳۹۷/۰۸/۰۹

خواندن این کتاب را از این جهت دوست داشتم که باتوجه به منابع شیعی واهل سنت درباره ی این بانوی بزرگوار تاحد زیادی بهم شباهت داشتند که خود این مطلب تاکیدی براین موضوع است که ارادت شیعیان به این بانوی

- بیشتر
سیّد جواد
۱۳۹۸/۱۰/۳۰

کتاب ۲۲۷ از کتابخانه همگانی، کتاب خوبی است ولی روایات وارد شده را نمیتوان بدون بررسی سندی و متنی قبول کرد. روایات این کتاب هم از این قاعده مستثنی نیستند.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۸)
[صراط مستقیم] راه محمد (ص) و آل‌محمد (س) است
سیّد جواد
احترام به والدین حضرت‌زهرا (س) فرمود: «در خدمت مادر باش؛ زیرا بهشت زیر پای مادران است».
parnian
اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ؛ «خدایا ما را به راه راست هدایت فرما». از امام علی (ع) در تفسیر این آیه شریفه فرموده است: «بی‌شک صراط مستقیم، محبت ما اهل‌بیت (ع) است».
سیّد جواد
سوره بقره: آیه ۲۵۵: «آیهًْ‌الکرسی و عروهًْ‌الوثقی» امیرالمؤمنین علی (س) فرموده است: «العُروَهًُْ الوُثقَی المَودَّهًُْ لآِلِ مُحَمَّدٍ (ع)؛ آن دستگیره محکم، محبت و دوستی آل‌محمد (ع) است». در روایت دیگری از امام علی (ع) آمده است: «سیّد أَی القرآن اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَی الْقَیومُ؛ سید آیات قرآن کریم آیهًْ‌الکرسی است».
سیّد جواد
اهدِنَا الصِّرَاطَ المُستَقِیمَ؛ «خدایا ما را به راه راست هدایت فرما». از امام علی (ع) در تفسیر این آیه شریفه فرموده است: «بی‌شک صراط مستقیم، محبت ما اهل‌بیت (ع) است».
Dexter
ابن‌عباس از پیامبر (ص) نقل کرده که فرمود: چهار زن‌اند که بهترین زنان بوده‌اند: مریم دختر عمران، آسیه دختر مزاحم، خدیجه دختر خویلد و فاطمه دختر محمد (ص) و برترین آنان در عالم، فاطمه است
سیّد جواد
از پیامبر (ص) شنیدم: در جمعه، ساعتی است که هر مرد مسلمانی آن را دریابد و در آن ساعت از خداوند عزوجل خیری بخواهد، حتماً به او می‌دهد. گفتم: ای پیامبر خدا! آن، کدام ساعت است؟ فرمود: آن گاه که نصف خورشید غروب کرده باشد». [در ادامه روایت آمده است] حضرت فاطمه (س) به غلامش می‌فرمود: «بر بلندی بام برو و هرگاه دیدی نصف قرص خورشید غروب کرده است، مرا آگاه کن تا دعا کنم».
parnian
راهنمایی‌های اخلاقی حضرت فاطمه (س) حضرت فاطمه زهرا (س) فرمود: «خیارکم الینکم مناکبه و اکرمهم لنسائهم؛ بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم‌تر و مهربان‌تر است و ارزشمندترین مردم، کسانی هستند که با همسرانشان مهربان و بخشنده‌اند».
parnian
حسکانی در ذیل آیهوَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا؛ «به ریسمان خداوند همه‌تان چنگ زنید»، از امام صادق (ع) روایتی را آورده که فرمود: «ما (اهل‌بیت)، حبل الله هستیم».
سیّد جواد
روایت دیگری از رسول‌خدا (ص) آمده است که حضرت از حذف کردن کلمه «آل» از صلوات نهی کرده است: «رسول‌خدا (ص) فرمود: صلوات ناقص بر من نفرستید. سؤال شد: صلوات ناقص چیست؟ فرمود: این‌که بگویید: اللهم صل علی محمد و آل مرا به آن اضافه نکنید؛ بلکه باید بگویید: اللهم صل علی محمد و آل محمد».
سیّد جواد

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۶۴۶-۴-۷
تعداد صفحات۲۸۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۵/۱۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۴۶۴۶-۴-۷