با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
واقعیت پیوندی

دانلود و خرید کتاب واقعیت پیوندی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب واقعیت پیوندی  نوشته  موسی زمان‌زاده‌دربان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب واقعیت پیوندی

«واقیعت پیوندی» نوشته عایشه خانا، تحلیلگر مسائل کسب و کار و پاراگ خانا است. این کتاب به پیشرفت تمدن نوظهور انسان و فناوری می‌پردازد. عصر پیوندی، ترکیبی جدید از دوره‌ی اجتماعی‌ـ فناوری است که لایه‌های درونی آن هم‌زمان با پیوند فناوری‌های گوناگون با یکدیگر و نیز با انسان، به‌تدریج آشکار می‌گردد.

در این کتاب، نویسنده پیش‌بینی‌هایی می‌کند که ترکیبی از پیش‌بینی‌های درازمدت و دنباله‌داری است که روندهای اجتماعی را از مدهای زودگذر و شوک‌های اجتماعی را از تحولات اجتماعی جداکرده و داده‌ها، گزارش‌ها و سناریوهای گوناگون را با یکدیگر ترکیب می‌کند. پیش‌بینی‌های این کتاب درباره‌ی حوادث آینده چنان روشن و شفاف است و با سبکی شیوا و روان به رشته‌ی نگارش درآمده است که خواندن آن برای نسل‌های آینده از ضرورت‌های مهم به‌شمار می‌رود.

عصر پیوندی، دوره‌ای انتقالی بین عصر اطلاعات و «لحظه‌ی منحصربه‌فرد بودن» است. یعنی دوره‌ای که دستگاه بر هوش انسانی برتری می‌یابد و ما به تجدید اندیشه‌های خود درباره‌ی فناوری می‌پردازیم. اما باید دانست که فناوری فقط یکی از محرک‌های تاریخ است و تنها نیروی اصلی آن به‌شمار نمی‌رود. فناوری، آرزوهای انسان را تحقق می‌بخشد. الگوی برتری که برای توضیح تغییرات جهانی در عصر پیوندی در این کتاب به‌کار می‌رود، جغرافیای فناوری خواهد بود. جغرافیای فناوری مربوط به قدرت می‌شود، در حالی که فن و مهارت به تطبیق پذیری مربوط است.در انتها نویسنده به این نتیجه‌گیری می‌رسد که امروزه فناوری یکی از بزرگ‌ترین مشکل‌های ما و در عین حال یکی از بزرگ‌ترین راه‌حل‌های ما به‌شمار می‌آید. بنابراین ما باید از فناوری به‌عنوان اهرمی برای برتری و پیروزی بر هر محدودیت فیزیکی استفاده کنیم. ما باید آماده‌ی روش‌های گوناگون باشیم و درعین‌حال نیز بکوشیم تا نه‌تنها بهترین پیش‌بینی‌ها، بلکه بهترین تصمیم‌ها را هم به‌کار ببندیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۵۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۷۸-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۱۵۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۴/۰۱
شابک‌‫‬‭۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۷۸-۲