با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
آینده‌پژوهی با روش تحلیل لایه‌ای علت‌ها؛ جلد دوم

دانلود و خرید کتاب آینده‌پژوهی با روش تحلیل لایه‌ای علت‌ها؛ جلد دوم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آینده‌پژوهی با روش تحلیل لایه‌ای علت‌ها؛ جلد دوم  نوشته  مهدی مبصری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب آینده‌پژوهی با روش تحلیل لایه‌ای علت‌ها؛ جلد دوم

«آینده‌پژوهی با روش تحلیل لایه‌ای علت‌ها» نوشته سهیل عنایت الله و ایوانا میلویه‌یچ است. این کتاب مجموعه‌ای دوجلدی است که کتاب حاضر جلد دوم از این مجموعه است.

تحلیل ‌لایه‌ای ‌علت‌ها روش و نظریه‌ای از دانش است که رشد و توسعه‌ی آن به دامنه‌های جدیدی از نظریه و کاربرد راه یافته است. این روش در اوایل دهه‌ی ۱۹۹۰ گسترش‌یافته است.

تحلیل ‌لایه‌ای ‌علت‌ها می‌کوشد مسائل را شالوده‌شکنی کند، موضوعات، روندها و رویدادها را در معرض پرسش قرار دهد... و نشان می‌دهد که ساختاربندی دوباره‌ی مسئله، راه‌حل را تغییر می‌دهد. این روش مسئله را از ابعاد مختلف بررسی می‌کند: دلیلی که رسماً در رسانه‌ها اعلام شده است، تحلیل علوم اجتماعی، تحلیل گفتمان یا جهان‌بینی و از نگاه اسطوره/ استعاره. چالش تحلیل ‌لایه‌ای ‌علت‌ها این است که بین چهار لایه‌های تحلیل، بالا و پایین رفته و تا جایی که امکان دارد لایه‌هایی بیشتری پوشش داده شود.

کتاب حاضر، مجموعه مقالاتی در زمینه تحلیل لایه‌ای علت‌ها محسوب می‌شود. علاوه بر فصول مقدماتی و نتیجه‌گیری که به دست نویسندگان کتاب (عنایت‌الله و میلویه‌ویچ) نوشته شده، این مجموعه دوجلدی از ۳۴ فصل در شش بخش اصلی تشکیل شده است. ساختار این کتاب با بحث‌های نظری و روش‌شناختی شروع می‌شود و در ادامه، به ۲۹ نمونه‌پژوهی مختلف پرداخته‌شده است. روی‌هم‌رفته، ۴۲ نویسنده در نوشتن این کتاب مشارکت داشته‌اند، در این مشارکت موضوعاتی در رابطه با محیط، ناهمسازی و امنیت، آرزوهای ملی، مسائل مالی، آموزش‌وپرورش، سلامتی و بهزیستی، نیروی کار، جامعه، فیلم و هنر پوشش داده‌شده‌اند. این موضوعات در ادامه با جزئیات بیشتری بررسی می‌شوند. این مباحث در دو جلد مجزا ارائه شده‌اند که هر جلد به طور جداگانه شامل سه بخش از شش بخش اصلی عنوان شده است.

سه بخش این کتاب شامل «آینده‌های مالی و شغلی»، «سلامت، جامعه و رفاه» و «آینده‌های تحصیل، آموزش و جوانان» است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۵۱۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۳۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۳۵-۵
دسته بندی
تعداد صفحات۵۱۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۳۱
شابک‭۹۷۸-۹۶۴-۲۶۹۵-۳۵-۵