با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
چیزها

دانلود و خرید کتاب چیزها

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب چیزها  نوشته  پیمان  چهرازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب چیزها

«چیزها» مجموعه داستان‌های کوتاهی از پیمان چهرازی، نویسنده معاصر ایرانی است.

در داستان «کفش» از این کتاب می‌خوانیم:

کفش‌ها برایم تنگ بودند. باید آن‌ها را با کفش‌های گشادتری عوض می‌کردم. یک روزِ تمام پوشیده بودم‌شان و کفِ آن‌ها را خاک گرفته بود. پیش مرد کفش‌فروش رفتم. اول، خیلی مؤدبانه از او خواستم کفش‌ها را برایم عوض کند. او تا دیدشان، شانه بالا انداخت و گفت کفش‌ها دیگر مثل روز اول نیستند و او نمی‌تواند آن‌ها را به کسِ دیگری بفروشد. باید تمنا می‌کردم. کردم. راضی شد علاوه بر کفش‌ها، مقداری پول از من بگیرد و کفش‌های گشادتری بدهد. دادم. کافی نبود. مقداری به آن اضافه کردم، گفتم باقی‌مانده‌اش را نیاز دارم. قبول نکرد. تَه‌مانده‌ی پول را جلو چشم‌هایش دو قسمت کردم و یک دسته‌اش را به او دادم، دسته‌ی دیگر را هم به جیبم برگرداندم. مثل این‌که راضی شد...

آدمِ بدی نبود. می‌توانست بدتر از این هم رفتار کند. امکان داشت اصلاً کفش‌ها را پَس نگیرد. من هم هیچ کاری نمی‌توانستم بکنم. او می‌توانست این قضیه را به هر سمتی بچرخاند و بازی‌ام دهد، نخِ بازی در دست او بود.

وقتی دور می‌شدم، صدای غرغر و ناسزایش را می‌شنیدم.

حتماً قبل از این‌که به خانه برسم، اتفاقاتی افتاده بود، احتمالاً پیشِ پا افتاده‌تر. به خانه که رسیدم، مادر سرزنش‌ام کرد. البته او بر اساس عرف، حق داشت بچه‌اش را توبیخ کند، اما من...

اتفاقاً او هم گفت که من دیگر بچه نیستم و باید کفش‌هایم را اندازه‌ی پایم انتخاب می‌کردم. او درست می‌گفت، اما من برایش نگفتم کفش‌ها آن چند ساعت اول که پوشیده بودم‌شان، سر به راه بودند و بعد از آن چند ساعت، تازه، بازی‌شان گرفت و شروع کردند به اذیت کردن و آن‌وقت دیگر کف‌شان را حسابی خاک گرفته بود. این بود که آن اتفاق افتاد، و دیگر اتفاق افتاده بود و دعوا بر سرِ آن هیچ فایده‌ای نداشت.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۱۶۶-۳
تعداد صفحات۱۰۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۹/۱۲/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۳-۱۶۶-۳