با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
هدیه نهایی

دانلود و خرید کتاب هدیه نهایی

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب هدیه نهایی  نوشته  محمدرضا  آل‌یاسین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب هدیه نهایی

«هدیه نهایی» نوشته جیم استُوال(-۱۹۵۸)، یکی از مشهورترین سخنرانان انگیزشی و کارآفرین و برنامه‌ساز تلویزیونی است.هدیه نهایی، موفق‌ترین و پرفروش‌ترین کتاب جین استوال است. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: در هشتاد سالگی و پنجاهمین سال حرفۀ وکالتم سفر پرماجرایی را آغاز کردم که زندگیم را برای همیشه متحول کرد. دفتر من در بالاترین طبقۀ برجی بزرگ در معتبرترین بخش بوستون قرار دارد. بر روی پلاک برنجی روی درب آن نوشته شده: «دفتر خدمات حقوقی هامیلتون، هامیلتون و هامیلتون» من، تئودور هامیلتون و پسر و نوه‌ام بقیۀ هامیلتونها در این موسسه هستند. مدعی نیستم که ما اعضای معتبرترین موسسه خدمات حقوقی در بوستون هستیم. اما اگر کسی این صفت را برازنده ما بداند آن را نفی نمی‌کنیم. روزی هنگام نوشیدن قهوه در دفترم در بحر تأمل و تعمق فرو رفته و خاطرات دوران تحصیل در دانشکده حقوق را در ذهن مرور می‌کردم؛ به تقدیرنامه‌ها و عکسهایی که پشت ویترین دفترم قرار داشت خیره شده بودم و از این که با افراد برجسته از جمله پنج تن از رؤسای جمهور اسبق عکس گرفته بودم به خود می‌بالیدم. به قفسه‌های کتاب که از کف تا سقف اتاق امتداد داشت و مملو از کتابهای قدیمی جلد چرمی بود، و نیز به فرش گرانقیمت ایرانی و مبل چرم کلاسیک که بر روی آن نشسته بودم می‌نگریستم که ناگهان تلفن روی میزم زنگ زد. پس از برداشتن گوشی صدای آشنا و قابل اتکای مارگارت هستینگز را شنیدم که گفت: ‌ «قربان، باید مطلبی را با شما در میان گذارم» از آنجایی که من و مارگارت بیش از چهل سال با یکدیگر کار می‌کردیم از لحن صدایش دریافتم که قصد دارد مطلبی جدّی و ناگواری را با من در میان نهد. بی‌درنگ گفتم: «بفرمایید لطفاً» خانم هستینگز به سرعت وارد شد و پس از اطمینان از بسته شدن در پشت سرش رو به روی میزم نشست. اما بر خلاف همیشه سالنامه، اوراق نامه نگاری و یا سَنَدی در اختیار نداشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
vahid
۱۳۹۸/۰۱/۲۱

کتاب جالبی است و به نکاتی در باب زندگی اشاره می کند که یادآوری آنها خارج از لطف نیست اگر به کتاب های مارک فیشر علاقه داشته باشید به این کتاب هم علاقه مند خواهید شد

mazar
۱۳۹۵/۱۱/۲۲

کتاب بسیار جالبی بود . ادم دوست داره همش دنبال کنه کتاب و بسیار اموزنده بود توصیه می کنم کتاب رو بخونید

Dexter
۱۳۹۷/۱۲/۲۷

کتابی بسیار عالی برای علاقمندان به کتاب های داستانی + موفقیت . چون این کتاب درس های موفقیت رو در قالب یک داستان جالب بیان می کنه. ترجمه ی عالی آقای محمدرضا آل یاسین هم بر روان و گیرا بودن

- بیشتر
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲۲)
به تجربه دریافته‌ام که صورت آفتاب سوخته و دستهای تاول زده موفقیتهای چشمگیری را در آینده نوید می‌دهد. زیرا آدمی آنقدر که در روزگاران سخت رشد می‌کند، هرگز در دوران نیک‌فرجامی و آسودگی پرورش نمی‌یابد.
Dexter
اعتقاد دارم که پس از مطالعۀ آخرین صفحۀ کتاب «هدیۀ نهایی» افق روحی‌تان بسط و گسترش یافته و فردی کاملاً متفاوت، از آنچه اکنون هستید، خواهید بود. گرچه در آن هنگام سفر مشترکمان به پایان خواهد رسید، اما سفر شما برای دستیابی به تغییر و تحولی بنیادی تازه آغاز خواهد شد.
Dexter
بعضی اوقات در این حیات نفسانی راهی را دنبال می‌کنید که یقین ندارید مفید و ثمربخش است، اما ناگهان به شیوه‌ای عجیب و غیرمنتظره علایم و نشانه‌های بسیار کوچکی را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد در مسیر درست گام برمی‌دارید
Dexter
. تو ثابت کردی که آدمی قربانی درمان‌ناپذیر کاستیها و نارساییهای دوران کودکی و نوجوانی نیست، می‌توان دگرگون شد، کمال یافت و به سطوح عالی سلامت روان رسید. من و رِد، عمویت، حدود شصت سال پیش به این کشف بزرگ نایل شدیم که اگر کسی بتواند از عهدۀ کاری مشقت بار برآید، تقریباً می‌تواند هر هدفی را جامۀ عمل بپوشاند.
Dexter
ناگهان جیسون گفت: «می‌دانید چه چیزی جالب و حیرت‌آور است؟» هیچ یک از آن پسرها خانواده نداشتند. با وجود این همه دربارۀ خانواده بیشتر از من می‌دانستند. اکنون به این حقیقت واقف شده‌ام که استحکام بنیاد خانواده به عشق و رأفت و عطوفت وابسته است، نه به قرابت خونی و توارث ژنی.
Dexter
سفر خواه طولانی و خواه کوتاه، باید از همان نقطه‌ای که آدمی حضور دارد آغاز شود.
Dexter
بعضی افراد در خانواده‌ای بلند مرتبه دیده به جهان می‌گشایند، دیگران باید چنین خانواده‌ای را پیدا کرده، و یا آن را بیافرینند.
Dexter
پس از چند دقیقه اتومبیل جلوی خانه کاخ مانند جیسون که عمویش سالها پیش از طریق سپرده‌گذاری برایش خریده بود توقف کرد.
Dexter
چیزهایی که ما در طول رشدمان از آقای استیونز آموختیم این بود که صرفنظر از شغل و مقام و موقعیت‌مان از انجام هر کاری که باید انجام شود کوتاهی نکنیم. هیچ کاری نباید به هر دلیلی متوقف شود.
Dexter
بعضی اوقات در این حیات نفسانی راهی را دنبال می‌کنید که یقین ندارید مفید و ثمربخش است، اما ناگهان به شیوه‌ای عجیب و غیرمنتظره علایم و نشانه‌های بسیار کوچکی را مشاهده می‌کنید که نشان می‌دهد در مسیر درست گام برمی‌دارید و این حالت به طور دقیق زمانی که جیسون برای دومین جلسه ماهانه نزدمان آمد اتفاق افتاد.
Dexter

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۶۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۵
شابک‌‫‫۹۷۸-۹۶۴-۶۵۳۸-۵۳-۵
تعداد صفحات۱۶۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۱/۰۵
شابک‌‫‫۹۷۸-۹۶۴-۶۵۳۸-۵۳-۵