دانلود و خرید کتاب داستان هایی از چین باستان بریان هیتون ترجمه مهسا مردانی
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب داستان هایی از چین باستان اثر بریان هیتون

کتاب داستان هایی از چین باستان

معرفی کتاب داستان هایی از چین باستان

کتاب داستان هایی از چین باستان نوشتهٔ بریان هیتون و مایکل وست و ترجمهٔ مهسا مردانی است. انتشارات آپریس این مجموعه داستان کوتاه را روانهٔ بازار کرده است.

درباره کتاب داستان هایی از چین باستان

کتاب داستان هایی از چین باستان ۹ داستان کوتاه انگلیسی و چینی را در بر گرفته است. عنوان برخی از این داستان‌ها عبارت است از «دخترک بافنده و پسرک گاوچران»، «گردوهای جادویی»، «لاک‌پشتی با علامت سفید»، «افسانهٔ دختر پادشاه اژدها» و «افسانهٔ هفت برادر». تعدادی تصویر این داستان‌ها را همراهی کرده‌اند.

می‌دانیم که داستان کوتاه به داستان‌هایی گفته می‌شود که کوتاه‌تر از داستان‌های بلند باشند. داستان کوتاه دریچه‌ای است که به روی زندگی شخصیت یا شخصیت‌هایی و برای مدت کوتاهی باز می‌شود و به خواننده امکان می‌دهد که از این دریچه‌ها به اتفاقاتی که در حال وقوع هستند، نگاه کند. شخصیت در داستان کوتاه فقط خود را نشان می‌دهد و کمتر گسترش و تحول می‌یابد. گفته می‌شود که داستان کوتاه باید کوتاه باشد، اما این کوتاهی حد مشخص ندارد. نخستین داستان‌های کوتاه اوایل قرن نوزدهم میلادی خلق شدند، اما پیش از آن نیز ردّپایی از این گونهٔ داستانی در برخی نوشته‌ها وجود داشته است. در اوایل قرن نوزدهم «ادگار آلن پو» در آمریکا و «نیکلای گوگول» در روسیه گونه‌ای از روایت و داستان را بنیاد نهادند که اکنون داستان کوتاه نامیده می‌شود. از عناصر داستان کوتاه می‌توان به موضوع، درون‌مایه، زمینه، طرح، شخصیت، زمان، مکان و زاویه‌دید اشاره کرد. تعدادی از بزرگان داستان کوتاه در جهان «آنتوان چخوف»، «نیکلای گوگول»، «ارنست همینگوی»، «خورخه لوئیس بورخس» و «جروم دیوید سالینجر» و تعدادی از بزرگان داستان کوتاه در ایران نیز «غلامحسین ساعدی»، «هوشنگ گلشیری»، «صادق چوبک»، «بهرام صادقی»، «صادق هدایت» و «سیمین دانشور» هستند.

خواندن کتاب داستان هایی از چین باستان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به دوستداران ادبیات داستانی معاصر انگلستان و چین و قالب داستان کوتاه پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب داستان هایی از چین باستان

«دختری بافنده از طریق این پل به ملاقات چن لی می‌رود. اگر بعضی اوقات آسمان ابری باشد پرندگان نمی‌توانند این پل را بسازنند، بنـابراین دختـرک بافنده و پسرک گاوچران از دوری هم شروع به گریستن می کنند و اشک های آنان همچون قطرات باران بر روی زمین می بارد.»

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

حجم

۳٫۴ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۱۱۵ صفحه

حجم

۳٫۴ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۸

تعداد صفحه‌ها

۱۱۵ صفحه

قیمت:
۲۵,۰۰۰
تومان