با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کار ناتمام

دانلود و خرید کتاب کار ناتمام

۴٫۰ از ۳ نظر
۴٫۰ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب کار ناتمام  نوشته  شهربانو قهاری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب کار ناتمام

«کار ناتمام» نوشته شهربانو قهاری(-۱۳۴۶)، روانشناس ایرانی است. کار ناتمام به رویدادهای ناخوشایند و دردناکی اشاره دارد که از روبه‌رو شدن با آن اجتناب می‌کنیم مانند سوگواری نکردن برای عزیز ازدست رفته، قطع رابطه با کسی که با وی مشکل پیدا کرده‌ایم، شکست‌های عاطفی حل‌نشده، حسادت به دیگران و انتقام‌جویی از دیگران و... بسیاری از تجارب دردناک زندگی می‌توانند کار ناتمام ایجاد کنند مانند مورد تجاوز واقع شدن، مورد شکنجه قرار گرفتن، بدرفتاری و آزار دیدن به هر شکلی. همه ما اسیر کارهای ناتمام خود هستیم، رنج آنها را تحمل می‌کنیم، زیر بار آن خورد می‌شویم و به دلیل فشار روانی ناشی از آن نمی‌توانیم از تمامی ظرفیت‌های روانی خود استفاده کنیم. از آن‌جایی که رویارویی با کارهای ناتمام دردناک است معمولا از رویارویی با آنها اجتناب می‌کنیم اما هزینه گزافی برای اجتناب از آنها می‌پردازیم. مانند: از دست دادن لذت ناشی از زیستن در لحظه، از دست دادن سلامتی جسمی و روانی و ابتلا به افسردگی و اضطراب و... اگر برای عمر و زندگی‌مان ارزش و اهمیت قایل هستیم رویارویی با کارهای ناتمام و تمام کردن آنها تکلیف و رسالتی است که بر دوش ماست. ما باید کارهای ناتمام خود را بشناسیم و آنها را تمام کنیم. در این کتاب نه‌تنها با انواع کارهای ناتمام بلکه با فنون و مهارت‌هایی آشنا می‌شوید که با یادگیری آنها می‌توانید وضعیت‌های ناتمام زندگی‌تان را تمام کنید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
سارا
۱۳۹۸/۰۹/۰۲

این کتاب بیشتر از آنکه به کار های ناتمام و اهمال کاری بپردازد به احساسها و روابط ناتمام پرداخته.به نظر من اسم کتاب گویای مطالب درون آن نیست.

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۹)
۱. به خودتان درباره خودتان راست بگویید. ۲. به خودتان درباره دیگری راست بگویید. ۳. به دیگری در رابطه خودتان راست بگویید. ۴. به دیگری درباره دیگری راست بگویید. ۵. به همه درباره همه چیز راست بگویید.
Mr MiM
هر تصمیمی در زمان خودش می‌تواند مناسب‌ترین باشد اما در زمان دیگری ممکن است، این‌طور نباشد.
Mr MiM
این دیدگاه را به‌خاطر بسپارید «من خوب هستم، تو خوب هستی». نوازش کنید: نگاه مهرآمیز، لبخند زدن، کلام شیرین و هر گونه توجه و احترام نسبت به دیگران نوازش نامیده می‌شود.
Mr MiM
نیل دونالد والش (۱۳۸۶) به اهمیت راستگویی در به پایان رساندن کارهای ناتمام تاکید کرده است، او راستگویی را در ۵ مورد ضروری می‌داند. ۱. به خودتان درباره خودتان راست بگویید. ۲. به خودتان درباره دیگری راست بگویید. ۳. به دیگری در رابطه خودتان راست بگویید. ۴. به دیگری درباره دیگری راست بگویید. ۵. به همه درباره همه چیز راست بگویید.
طاقچه طاها و بدرالله
خشونت و آزار را حق خود ندانید‌، حتی اگر اشتباه کردید یا رفتار نامناسبی انجام دادید باز هم دلیلی برای خشونت‌ورزی وجود ندارد. در این موارد شما باید جریمه دهید و جبران کنید‌، نه اینکه مورد آزار و رفتار پرخاشگرانه دیگری قرار گیرید.
طاقچه طاها و بدرالله
کارهای ناتمام باعث اشتغال ذهنی می‌شوند، آنها ذهن را آلوده می‌کنند و تنش روانی ایجاد می‌کنند. گرچه همه ما به‌مرور به تنش‌های روانی عادت می‌کنیم و آن را بخش طبیعی زندگی می‌دانیم اما تنش‌های درونی حل‌نشده که پیامد کار ناتمام هستند اغلب با فراموشی، خستگی‌، کاهش انرژی‌، دشواری در توجه و تمرکز‌، مشکلات خواب‌، اشتغال ذهنی‌، نگرانی اضطراب‌، افسردگی و... مشکلات جسمانی (مانند مشکلات گوارشی‌، دردها و...) همراه هستند که رنگ باختن آنها منوط به تمام کردن وضعیت ناتمام در زندگی‌مان است.
Ali
گریستن روشی است برای پاک کردن دودکش بخاری احساس، به‌این ترتیب احساس آرامش بیشتری خواهید کرد.
طاقچه طاها و بدرالله
برای به پایان رساندن کارهای ناتمام باید با تجارب تلخ گذشته روبه‌رو شویم
مریم غفار
هیجان‌های محبوس در «حوض درد» نه‌تنها می‌جوشند و ‌قل می‌زنند و گازهای سمی تولید می‌کنند بلکه ممکن است به‌مرور زمان شدیدتر و وخیم‌تر شوند یا حتی تغییر کنند.
مریم غفار

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۸ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۰۶۳-۴۲-۲‮‬
تعداد صفحات۲۳۸صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۱۰/۰۱
شابک‌‫‭۹۷۸-۶۰۰-۷۰۶۳-۴۲-۲‮‬