با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
انتخابات در آمریکا

دانلود و خرید کتاب انتخابات در آمریکا

۳٫۷ از ۳ نظر
۳٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب انتخابات در آمریکا  نوشته  داود خوش چشم  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب انتخابات در آمریکا

«انتخابات در آمریکا» نوشته داود خوش چشم(-۱۳۵۰) و مسعود رضاپور(-۱۳۶۵) است و روند انتخاب رییس‌جمهور در آمریکا را بررسی می‌کند و اینکه در ایالات متحده آمریکا رییس جمهور چگونه و بر اساس چه روندی انتخاب می‌شود. در بریده‌ای از پیشگفتار کتاب می‌خوانیم: «سیستم انتخاباتی ایالات‌متحده سیستمی خاص است که با سیستم انتخاباتی کشورهای دیگر متفاوت است. امروزه فرایند انتخابات ریاست‌جمهوری در ایالات‌متحده اساساً همان فرایندی است که در انتخابات ۱۷۸۹ آغاز و اجرا شد که در آن جورج واشنگتن به‌عنوان نخستین رئیس‌جمهور ایالات‌متحده برگزیده شد. سیستم انتخابات ریاست جمهوری و معاون ریاست جمهوری در ایالاتمتحده غیرمستقیم است که شاید پیچیده‌تر از چیزی باشد که نیاز است، اما برای بیش از دویست سال است که به همین شکل اجرا شده است. مانند هر سیستم انتخاباتی دیگر ریشه این سیستم انتخاباتی نیز در قانون اساسی ایالات‌متحده است که قانون اساسی فدرال سال ۱۸۷۸ به همراه ۲۷ اصلاحیه می‌باشد. تفاوت قوانین انتخاباتی در سطوح ملی و محلی تا حد زیادی نظام حزبی را تابع قوانین حاکم در هر یک از پنجاه ایالت گردانیده است و این امر به پیچیدگی ساختار حزبی افزوده است. به خاطر سیستم فدرالی حاکم بر ایالات‌متحده، با در نظر گرفتن اینکه باید مردم و ایالت‌ها ستون‌های دوگانه انتخاب رئیس‌جمهور باشند سیستم کالج انتخاباتی به‌عنوان روش انتخاباتی تعیین شده است. در این حالت که علیرغم پیچیدگی خاص آمریکایی خود، دست‌کم به سیستم انتخابات نیمه مستقیم ریاست جمهوری تا حدودی نزدیک می‌شود، دو سطح وجود دارد: در سطح اول مردم آمریکا هر چهار سال یک‌بار در ماه نوامبر به‌پای صندوق‌های رأی می‌روند و ۵۳۷ انتخاب‌کننده را انتخاب می‌کنند و در سطح دوم در دسامبر همان سال انتخاب‌کنندگان به‌نوبه خود رئیس‌جمهور ایالات‌متحده آمریکا را انتخاب می‌کنند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
i._.shayan
۱۳۹۵/۰۸/۱۹

اگه علوم سیاسیه و کتاب علمیه و میخواد توضیح بده درباره ی چگونگی انتخابات در آمریکا پس چرا از عمد روی جلد علائم فراماسونری گذاشتید ؟!

علی شیری
۱۳۹۷/۰۲/۲۸

سلام کاش همچین کتاب‌هایی با فرمت PDF در طاقچه قرار نگیرد بلکه با فرمت خود کتاب‌خوان قرار داده شود. زیرا مطالعه آن را دشوار می‌کند. حیف است...

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۱۸۹-۸-۹
دسته بندی
تعداد صفحات۲۵۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۵/۱۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۹۶۱۸۹-۸-۹