با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
اشکانیان: مردمانی شجاع از خراسان بزرگ

دانلود و خرید کتاب اشکانیان: مردمانی شجاع از خراسان بزرگ

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب اشکانیان: مردمانی شجاع از خراسان بزرگ  نوشته  ایرج رامتین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب اشکانیان: مردمانی شجاع از خراسان بزرگ

«اشکانیان: مردمانی شجاع از خراسان بزرگ» به گردآوری و پژوهش ایرج رامتین(-۱۳۲۹)، است. در مقدمه کتاب می‌خوانیم: «سرزمین ایران مهد و خاستگاه دلاوران و شجاعان بسیار در همه ادوار تاریخ بوده و هست و اگر مدت زمان کوتاهی در تصرف و استیلای بیگانگان و اجانب قرار داشته نه تنها فرهنگ و زبان و آیین خود را از دست نداده بلکه متجاوزین را نیز تحت تاثیر غنای فرهنگی و تمدن دیرینه خود قرار داده است و با وجود تمام فشارها و اعمال وحشیانه جانشینان اسکندر مقدونی (سلوکیان) بر مردم ایران باز با شجاعت ذاتی و وطن‌پرستی مردان و زنان دلاور ایرانی در جای‌جای این سرزمین اهورایی به مقاومت و مبارزه برخاستند و با رشادت و از خودگذشتگی در راه وطن، بیگانگان را راندند. اشکانیان که مردمانی شجاع از خراسان بزرگ بودند نه تنها دست اجانب یونانی را از این مرز و بوم کوتاه کردند، بلکه به دفعات به متجاوزین قدرتمند رومی نیز درس دفاع از وطن و شجاعت آموختند.»
نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۲)
ایرانیان در طول اعصار و قرون به شجاعت، رشادت و میهن‌پرستی در بین همه ملل جهان معروف و شاخص بوده‌اند و اشکانیان که فرزندان دلیر ایران از خراسان بزرگ بودند نمونۀ‌ کامل این صفاتند.
من عاشق کتابم
۲-   تیردات (تیرداد) برادر اشک اول بانی سلسله اشکانی بود که در دوران فرمانروایی برادرش در کنار او قرار داشت و پس از مرگ وی جانشین او شد. تیردات مثل برادرش ایرانیان را از لحاظ رسوم و آداب آزاد گذاشت.
من عاشق کتابم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۲-۵۵۹-۸
تعداد صفحات۲۵صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۸۷/۰۷/۱۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۹۲-۵۵۹-۸