دانلود و خرید کتاب شفای زندگی اثر لوئیز ال. هی | انتشارات طاهریان | طاقچه
با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب شفای زندگی اثر لوئیز ال. هی

معرفی کتاب شفای زندگی

کتاب شفای زندگی اثری از لوییز ال. هی نویسنده‌ی کتاب‌های خودیاری و توسعه‌ی فردی است. لوییز هی با تاکید بر توانایی‌های انسان برای رقم زدن زندگی دلخواه خود، هر فرد را مسئول سرنوشت خویش می‌داند. او بر این اساس راهکارهای خود را برای رسیدن به یک زندگی متعالی و ایدئال ارائه داده است. «شفای زندگی» کتابی بسیار پرطرفدار است که نویسنده‌ی آن علاوه‌بر نکات نظری، تمرین‌هایی را برای ارتقای توانایی‌ها و بهبود زندگی مخاطبانش پیشنهاد داده است.

این کتاب با ترجمه‌ی سمانه فلاح توسط انتشارات طاهریان منتشر و برای خرید و دانلود در طاقچه ارائه شده است.

درباره کتاب شفای زندگی

کتاب شفای زندگی نوشته‌ی لوییز ال. هی نویسنده‌ی کتاب‌های خودیاری و سخنران انگیزشی آمریکایی است. ایده‌ی اصلی لوییز هی در نوشتن این کتاب، رسیدن افراد به این باور است که «می‌توانند». انسان‌ها با شناخت توانایی‌های درونی خود می‌توانند از بندهای خودساخته یا زخم‌هایی که از خانواده‌ و محیط بر آن‌ها وارد شده است، رهایی یابند. به‌دلیل این ظرفیت‌ها و توانایی‌هاست که لوییز هی هر فرد را مسئول زندگی و سرنوشت خود می‌داند. او ذهن انسان را قادر به گسستن هر بند و زنجیری از خود می‌داند. کافیست به خود باور کند، قدرت زندگی در لحظه و گسست از گذشته را بفهمد و با ذهنیتی مثبت در مسیر پیشرفت حرکت کند.

لوییز هی در این اثر کوشیده علاوه‌بر شناساندن این ظرفیت‌ها، راه رسیدن به یک زندگی خوب و پر از آرامش را به مخاطبانش نشان دهد. در پایان هر فصل تمرین‌هایی ارائه شده که افراد می‌توانند با انجام آن‌ها گام به گام خود را به زندگی ایدئال و دلخواه خود نزدیک کنند. کتاب شفای زندگی اولین بار در سال ۱۹۸۴ منتشر شد. «سمانه فلاح» این کتاب را به فارسی ترجمه کرده است و انتشارات «طاهریان» آن را چاپ کرده است.

خرید و دانلود کتاب شفای زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم؟

خواندن این کتاب را به علاقه‌مندان کتاب‌های خودیاری و روان‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.

چرا باید کتاب شفای زندگی را بخوانیم؟

کتاب شفای زندگی کتابی محبوب و پرجزئیات است که علاوه‌بر مشکلات ذهن به رابطه‌ی بیماری‌ها با افکار انسان، با جزئیات پرداخته است. خواندنش تجربه‌ی جدید و جذابی خواهد بود که می‌تواند آغازی برای سیر مطالعاتی و پژوهش بیشتر در این زمینه‌ باشد.

درباره لوییز هی

لوییز هی نویسنده، سخنران و ناشر آمریکایی بود. او در هشتم اکتبر سال ۱۹۲۶ در لس‌آنجلس به دنیا آمد. در فضایی تلخ و نامناسب بزرگ شد و تجارب دهشتناکی را در کودکی پشت سر گذاشت. او در جوانی به نیویورک رفت و به‌عنوان مدل مشغول‌ به کار شد. در سال ۱۹۵۴ ازدواج کرد و ازدواجش پس از ۱۴ سال به شکست انجامید. آشنایی «لوییز هی» با آثار «فلورانس اسکاول شین» و حضورش در کلیسای علوم مذهبی نقطه‌ی عطف زندگی او بود. آثار او در زمینه‌ی خودیاری از جمله «شفای زندگی» بسیار محبوب است. او بنیان‌گذار انتشارات «خانه هی» است. «لوییز هی» در سی اوت ۲۰۱۷ درگذشت.

تصویر لوییز هی

نقد کوتاه کتاب

کتاب شفای زندگی یک مجموعه‌ی پروپیمان و کامل است. لوییز هی به مفاهیمی همچون ارزش زندگی در لحظه، قدرت فکر مثبت و قانون جذب و نیز توانایی‌های وجودی انسان برای رسیدن به زندگی بهتر و عبور از موانع خوشبختی که عمدتا درونی هستند، پرداخته است. استفاده از تمرین‌هایی برای درک بهتر مطالب و به‌کارگیری آن‌ها یکی دیگر از امتیازات کتاب است. «لوییز هی» کوشیده بسته‌ای متنوع برای مخاطبانش فراهم آورد تا برای رسیدن به زندگی دلخواهشان و درمان بیماری‌های نشأت‌گرفته از درون، چیزی کم نداشته باشند. استقبال چشم‌گیر از این کتاب با وجود گذشت نزدیک به چهار دهه از انتشار آن، نشان از ثمربخشی و کارامد بودن آن دارد.

«می‌توانم» یک شعار نیست

تمام کتاب شفای زندگی حول یک حقیقت شکل گرفته است: بیایید «می‌توانم» را جانشین «بایدها» کنیم. روشی که «لوییز هی» در درمان مراجعانش به‌کار برده و پاسخ گرفته است، از این‌رو این حقیقت را با اطمینان تمام بیان کرده است. از نظر «لوییز هی» عوامل بسیاری که مهم‌ترین آن والدین ناآگاه است، می‌تواند عزت‌ و اعتماد به نفس انسان را به پایین‌ترین درجات فروبکاهد. این دلایل برای ابتلا به نادیده‌گرفتن خود و ناامیدی به‌مثابه یک بیماری پذیرفتنی است، اما عذر موجهی برای عدم تمایل به درمان یا ترس از حرکت روبه‌جلو نخواهد بود.

بسیاری از انسان‌ها گرفتار مشکلات شخصی یا خانوادگی بوده‌اند، اما اگر تنها یک نفر از این همه، بر این مشکل بزرگ غلبه کرده باشد، بهانه‌ای برای ما باقی نخواهد بود تا از درمان خود و گذر از موانع خوشبختی طفره برویم. پس همه‌ی ما می‌توانیم بر «باید»ها و گره‌هایی که در ناخودآگاه ما خانه کرده و معمولا محصول مشکلاتی در کودکی‌مان است، فائق آییم.

تصمیم، گام اول تغییر

تصمیم به تغییر، قدم اول حرکت اصلاحی ما برای بهبود زندگی است. این تصمیم از آگاهی حاصل می‌شود و لوییز هی در کتاب شفای زندگی کوشیده راه رسیدن به این آگاهی را به ما نشان دهد. این راه اگرچه ناهمواری‌هایی دارد، اما می‌توان با ابزارهایی قدرت‌مند که همگی درون ما هستند، از آن عبور کنیم. «لوییز هی» تنها سعی به یادآوری این ابزارهای درونی و ظرفیت‌های وجودی ما کرده است.

به‌گفته‌ی «لوییز هی» شخصیت درونی ما لایه‌های فراوانی دارد که ما باید آن‌ها را یکی پس از دیگری تغییر دهیم. برخی از این لایه‌ها آسان‌تر از دیگری تغییر می‌کنند و طبیعتا برای تغییرشان به فرصت و انرژی کمتری نیاز است. هر لایه در صورتی تغییر می کند که لایه‌ی پیشین آن تغییر کرده باشد. او این تغییر چندگانه را به خانه‌تکانی تشبیه کرده است. او راه‌های مختلفی را که برای تغییر وجود دارد برشمرده و تمرین‌هایی برای مسلط شدن افراد به این روش‌ها معرفی کرده است. این نویسنده در کتابش به‌طور مفصل به مقاومت در راه تغییرخواهی درونی، روش‌ها و چالش‌هایی که در این مسیر وجود دارد، پرداخته است.

شفای زندگی؛ کتابی پر از جزئیات

یکی از نقاط تمایز کتاب شفای زندگی با بخشی از کتاب‌های روان‌شناسی، توجه به جزئیات است. لوییز هی کتاب خود را محدود به مطالبی کلی و شعارهایی که بسیاری دیگر سرداده‌اند، نکرده است. تمرین‌ها و مثال‌های این کتاب از آغاز روز و پس از بیداری از خواب، شروع می‌شود. همان‌طور که پیش از این آمد، اشاره به موارد درمانی و مشاوره‌های «لوییز هی»، طی سالیان متمادی کار با درمان‌جویان، کتاب را به اثری با پشتوانه‌ای درخور تبدیل کرده است. تمرین‌هایی که ابتدا به آگاهی فرد می‌انجامد و بر مبنای این آگاهی فرد قدم به قدم، مراحل بعدی رسیدن به یک زندگی پایدار و روبه‌جلو را بر‌می‌دارد.

بدن، فکر و بیماری

یکی دیگر از بخش‌های متفاوت کتاب شفای زندگی، بررسی رابطه‌ی بیماری با افکار انسان است. به‌گفته‌ی «لوییز هی» بدن مانند آهن‌ربا افکار ما را جذب می‌کند. همان‌طور که برخی افکار ما، آرام‌مان می‌کنند و دردهایمان را تسکین می‌بخشند، افکار منفی به سلامتی ذهن و جسم ما ضربه‌های بزرگ و بعضا جبران‌ناپذیر وارد می‌کنند. لوییز هی ریشه‌ی بیماری‌ها و ارتباط هر یک از آن‌ها را با افکار درونی واکاویده است. او طی دو فصل «بدن» و «شفای بدن» به‌طور کامل و مفصل به این مسئله پرداخته و مخاطبانش را با عوامل ایجادکننده‌ی بیماری و همچنین الگوهای جدید فکری که می‌تواند درمان‌گر بیماری باشند، آشنا کرده است.

برخی عنوان‌های مهم کتاب

بد نیست برای آگاهی از محتوای کلی کتاب به برخی عنوان‌های مهم فصل‌های مختلف آن اشاره کنیم؛ «ریشه‌ی مشکل از کجاست؟»، «در حال حاضر چه کاری باید انجام دهیم؟»، «مقاومت برای تغییر»، «چگونه تغییر کنیم؟»، «کارهای روزانه»، «ارتباطات»، «کار»، «موفقیت»، «سعادت و خوشبختی»، «بدن» و «شفای بدن» عنوان‌های برخی از فصل‌های کتاب «شفای زندگی» هستند.

بهترین ترجمه کتاب شفای زندگی

کتاب شفای زندگی را ابتدا گیتی خوشدل به فارسی ترجمه کرد و انتشارات «پیکان» به چاپش رساند. این ترجمه که در سال ۱۳۶۹ به انجام رسید، یگی از برگردان‌های خوب کتاب است. سمانه‌ فلاح نیز این کتاب را به فارسی برگردانده و ترجمه‌ی روان او را انتشارات «طاهریان» منتشر کرده است. «لیلا آزادی« و «مریم کاظمی» برخی دیگر از مترجمان این کتاب هستند.

جملاتی از کتاب شفای زندگی

همانطور که همه ما می‌دانیم گذشته پایان پذیرفته و از بین رفته است و ما هرگز نمی‌توانیم آن را تغییر دهیم. اما زمان حال و اکنون کاملا تحت کنترل ماست و ما می‌توانیم آن را هرطور که می‌خواهیم تغییر دهیم. پس با دلگرم و دلخوش بودن به زمان حال می‌توانیم گذشته را رها کنیم و در لحظه زندگی کردن را بیاموزیم.

من به اکثر بیماران خود می‌گویم، قبل از اینکه زیر تیغ جراحی پزشکان بخوابید، سعی کنید بیماری‌هایتان را از درون درمان کنید و حتی همین لحظه هم برای آرام شدن دردهایتان دیر است و باید با سرعت هر چه تمام‌تر دردهایتان را تسکین دهید.

برای آرام شدن روح و جان باید گذشته را فراموش کرد.

به دنبال تغییر عقاید و طرز فکرمان می‌توانیم به جای اینکه روبروی یکدیگر بایستیم و بر علیه هم نظر دهیم، می‌توانیم کنار هم باشیم و از وجود یکدیگر لذت و نهایت استفاده را ببریم.

اصلا مهم نیست که ما چه کسی را به خاطر چیزی و چه خطایی می‌بخشیم، بلکه مهم عمل و یا نیت خیرخواهانه‌ای است که ما تصمیم به انجام آن گرفته‌ایم.

برای شروع ابتدا باید از گذشته آغاز کنیم و هر آنچه که از آن به یاد می‌آوریم، فراموش کنیم. زیرا با فراموشی بسیاری از درد و رنج‌ها از وجود ما رخت بر می‌بندند و ما را راحت می‌گذارند. به همین دلیل است که می‌گویم:

«بخشش نیمی از بیماری‌ها را درمان می‌کند»

دیگران دریافت کرده‌اند

سایر کتاب‌های انتشارات طاهریان

مشاهده همه

نظرات کاربران

معجزه ی سپاسگزاری
۱۳۹۸/۰۳/۱۴

عرض ادب.خلاصه کتاب در چند جمله تقدیم شما. تمام بیماریهای انسان ، از افکار او سرچشمه میگیرند ؛ یعنی افکار ما هستند که بیماریها را در وجودمان تولید میکنند : تیروئید : وجود بغضی در گلو، که ترکیده نمیشود ! سرطان : ناشی

- بیشتر
آرش دامن افشان
۱۳۹۸/۰۹/۰۱

خود کتاب فوق‌العاده‌ست. من ترجمه گیتی خوشدل رو خوندم و تونستم باهاش ارتباط بگیرم؛ این کتاب خیلی مثبت اندیش طور حقایق زندگی رو به ما می فهمونه؛ اینکه هرچیزی میشه دنبال اینیم که مشکل از چیه درحالی که هیچ وقت

- بیشتر
Nafaspodcast
۱۳۹۹/۰۳/۲۲

خیلی دوسش داشتم جوری که مطمئنم چند وقت دیگه دوباره میخونمش چون دوس ندارم راهنماییهاشو فراموش‌کنم ❤

kianoosh
۱۳۹۹/۰۸/۲۱

این کتاب عالی هست و سالها قبل در زمان حیات نویسنده چندین بار اونو مطالعه کردم و زندگی منو تغییر داد و افتخار اینو دارم که از طریق ایمیل شخصا از ایشون تشکر کردم . از کاشفان این کتاب ارزشمند

- بیشتر
Qeziii
۱۳۹۸/۰۶/۱۵

یکی این کتاب ،یکی چهار اثر فلورانس وکتاب از دولت عشق جز بهترینان بین کتابای موفقیت و قانون کائنات به نظرم.

Mina
۱۳۹۶/۱۲/۱۰

این کتاب فوق العادس البته من با ترجمه خانم گیتی خوشدل خوندمش این ترجمه رو نگه کردم زیاد مثل اون نبود یه سری عبارات تاکیدی که در ترجمه های خانم گیتی خوشدل بود رو ندیدم توصیم اینه ترجمه خانم گیتی

- بیشتر
Zahra Y
۱۳۹۷/۱۱/۰۸

ترجمه گیتی خوشدل یه چیز دیگه س...اصلا احساس کردم یه کتاب دیگه دارم می خونم...البته شاید چون اول اونو خوندم ولی فکر نمی کردم اینقدر متفاوت باشه ولی کتاب فوق العادس

حمیدرضا رضائی
۱۳۹۹/۰۲/۱۴

با سلام خدمت شما دوستانم،باید بگم کتابی که خوندم از زیبایی های خاصی صحبت میکرد که شاید نسبت بهشون بی تفاوت باشیم و این کتاب هدیه ای رو برای ما به ارمغان میاره که بهتره تا وقت داریم ازش استفاده

- بیشتر
Hedy Hosseini
۱۳۹۹/۰۱/۱۲

به نظرم یکی از بهترین کتابایی هستش که خوندم حتی تو چند صفحه اول هم میتونه تغییرت بده من ترجمه خانم مریم کاظمی رو خوندم که به نظرم عالیه از نظر من همه باید این کتابو بخونن💛💛💛💛💛👍👍👍👍👍👍👍👍

پرنیان
۱۳۹۷/۱۰/۱۳

بسیار عالی بود پیشنهاد میکنم حتما بخونید

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه (۱۶۶)
مهم نیست که کسی از کار و خوشش بیاید یا نه، مهم این است که تو این کار را با نهایت عشق و علاقه‌ات انجام می‌دهی. مطمئن باش که همه متوجه عشق درونی تو به این کار خواهند شد و تو خودت بی‌خبری
t.ftm.s
«هیچ‌کس به اندازه خودم قدرت تغییر در زندگی مرا ندارد»
زهرا
بزرگ‌ترین قدرت در زندگی، قدرت در لحظه زندگی کردن است
Moslem Shiri
«نقطه اوج زندگی آنجایی است که من ایستاده‌ام. همه چیز خوب است و زیبا. زندگی در حال تغییرات و این بزرگترین شانس من برای پیروزی است. پیروزی که سال‌ها برایش تلاش کرده‌ام و می‌دانم که روزی به آن دست پیدا می‌کنم. فقط کافی است خود را باور کنیم و بدانم هر لحظه که می‌گذرد یک قدم به هدفم نزدیکتر می‌شوم. این لحظه، لحظه آغازین فردای من است و من قدردان آن هستم. همه چیز در دنیای من خوب است و من دنیا را با تمام خوبی‌هایش دوست دارم.»
Shaahin
زندگی قانون ساده‌ای دارد، هر آنچه که به او بدهیم، از آن پس می‌گیریم.
یلدایی
برای شروع ابتدا باید از گذشته آغاز کنیم و هر آنچه که از آن به یاد می‌آوریم، فراموش کنیم. زیرا با فراموشی بسیاری از درد و رنج‌ها از وجود ما رخت بر می‌بندند و ما را راحت می‌گذارند. به همین دلیل است که می‌گویم: «بخشش نیمی از بیماری‌ها را درمان می‌کند»
سعید دونقطه دی
آیا کسی هستید که با وجود پول و ثروت فراوان ارزان‌ترین غذاها را در لیست منوهای رستوران‌ها انتخاب می‌کنید؟ «همیشه به یاد داشته باشید که فقیرترین ثروتمند، کسی است که تمام ثروت خود را برای مراسم تدفین اعضای خانواده خود خرج کند.»
man1414
سرزنش عامل به وجود آورنده‌ی آرتروز است و احساس گناه نیز زمینه‌ساز ابتلا به دردهای موضعی می‌شود. همچنین ترس و اضطراب نیز باعث ریزش مو، چشم درد و زخم معده می‌گردد
سعید دونقطه دی
هیچ‌چیز در دنیا ما را اذیت و یا سرزنش نمی‌کند. ما باید در وجودمان به این باور برسیم که هیچ چیز در دنیا وجود ندارد که بخواهد ما را مورد اذیت و آزار قرار دهد و یا سرزنش کند. البته این هم نوعی طرز فکر است که به بخود افراد باز می‌گردد.
khodam👩
از مشکلات اصلی ما بی‌ارزش تلقی کردن خود است.
خورشیدِ تاریک"

حجم

۲٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۷۶ صفحه

حجم

۲٫۳ مگابایت

سال انتشار

۱۳۹۴

تعداد صفحه‌ها

۱۷۶ صفحه

قیمت:
۴۰,۰۰۰
تومان