با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب جنگل های بارانی اثر ربکا هانتر

دانلود و خرید کتاب جنگل های بارانی

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب جنگل های بارانی  نوشته  ربکا هانتر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب جنگل های بارانی

کتاب جنگل های بارانی نوشتهٔ ربکا هانتر و ترجمهٔ نگار عجایبی است و انتشارات فنی ایران ( کتاب های نردبان) آن را منتشر کرده است.

درباره کتاب جنگل های بارانی

این کتاب دربارهٔ جنگل‌های بارانی است و به این سؤالات و موضوعات به صورت علمی پاسخ و آن‌ها را توضیح می‌دهد: جنگل‌های بارانی در خطرند، جنگل بارانی چه جور جایی است؟ نابودی جنگل‌های بارانی، ریه‌های زمین، پوشش گیاهی جنگل بارانی، پوشش جانوری جنگل، بومیان جنگل‌ها در خطرند! قطع درختان جنگل، پرورش دام، پاک‌تراشی جنگل به منظور کشاورزی، استخراج معدن در جنگل‌های بارانی، جنگل‌های بارانی را نجات دهیم! آیندۀ جنگل‌های بارانی و... .

خواندن کتاب جنگل های بارانی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن این کتاب را به نوجوانانی که می‌خواهند جهان خود را بیشتر و بهتر بشناسند پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب  جنگل های بارانی

جنگل بارانی چه‌جور جایی است؟

جنگل‌های بارانــی جنگـــل‌هایی دارای درختان بلند، اقلیم گــرم، و باران فــراوان هستند. در اکثر جنگل‌های بارانی تقریبا هر روز باران می‌بارد. جنگل‌های بارانی دونوع هستند: گرمسیری و معتدل. جنگل‌های بارانی گرم یا معتدل و پرباران‌اند. این جویبار در جنگل بارانی معتدلی در آلاسکا جریان دارد.

سوسک‌های لاکپشتی در جنگل‌های بارانی سراسر دنیا زندگی می‌کنند.

جنگل‌های بارانی گرمسیری

جنگل‌های بارانی گرمسیری در اطراف استوا بین مدار رأس‌السرطان و رأس‌الجدی قرار دارند. میزان بارش در این جنگل‌ها سالیانه بین ۱۵- تا ۲۵۰ سانتیمتر است و میانگین دما هم از ۱۸ درجۀ سانتیگراد پایین‌تر نمی‌آید.

جنگل‌های بارانی معتدل

ً سواحل غربی قاره‌ها قرار دارند. میزان بارش در جنگل‌های بارانی معتدل نزدیک اقیانوس‌ها و معمولا این جنگل‌ها سالیانه بیشتر از ۱۴۰ سانتیمتر و میانگین دما هم بین ۴ تا ۱۲ درجۀ سانتی گراد است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۷۷-۰۹۴-۱
تعداد صفحات۳۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۷/۱۱/۱۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۴۷۷-۰۹۴-۱