با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی و سلوک آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی

دانلود و خرید کتاب زندگی و سلوک آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی

۵٫۰ از ۴ نظر
۵٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب زندگی و سلوک آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی  نوشته  نرگس  علی مردانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب زندگی و سلوک آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی

«زندگی و سلوک آیت الله العظمی سید حسین طباطبایی بروجردی» نوشته نرگس علی‌مردانی( -۱۳۵۷) است و در آن سلوک عرفانی و اخلاقی این روحانی شیعه گردآوری شده است.

در بخشی از کتاب می‌خوانیم:

«حضور آیت الله بروجردی در قم بر اعتبار حوزه علمیه قم افزود و توجه بسیاری از مردم ایران به حوزه علمیه قم جلب شد. از آنجا که مقلدان آیت الله بروجردی در جنوب و غرب ایران فراوان بودند و نفوذ معنوی ایشان در جامعه بسیار زیاد بود شرایط مناسبی پدید آمد تا به اقدامات فرهنگی که بصورت پراکنده در حوزه علمیه قم و مشهد انجام می‌شد تمرکز و جهت داده شود و یک تحول اساسی در حوزه فرهنگی صورت گیرد.

تأمین مالی پروژه‌های فرهنگی از جمله تأسیس ۴ چاپخانه مجهز در قم که در دوره زعامت ایشان صورت گرفت کمک نمود تا بسیاری از کتب اصلی در زمینه فقه و اصول و دیگر رشته‌های حوزوی بازنویسی، ترجمه، ویرایش و به نحو مطلوب چاپ شوند. علی دوانی در این زمینه می‌نویسد:

مطابق تحقیقی که ما در این خصوص نموده‌ایم وآماری که به دست آورده‌ایم در ظرف شانزده سال مرجعیت و زعامت آیت اله بروجردی استادان و دانشمندان و فضلای حوزه علمیه قم بیش از سیصد جلد کتاب در فقه و اصول و فلسفه، منطق، تفسیر، حدیث، رجال، درایه، رد بر مذاهب مختلفه و مکتب‌های مادی و ادبیات تازی و پارسی نوشته‌اند.

نصف آن خطی است و بقیه چاپ و منتشر شده است. در میان کتب خطی کتب مهم و معتبر بسیار است و برخی عن قریب به زیور طبع آراسته می‌گردد. کتاب‌های چاپ شده هم بیش از این است که فهرست آنها ۱۷۳ جلد است. بعضی اینها تا چهار بار و هر بار در چند هزار نسخه چاپ شده است.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
سیّد جواد
۱۳۹۷/۰۳/۱۰

کتاب نهم برنامه مطالعه از طرح خوب و جذاب کتابخانه همگانی هفته گذشته در حرم با صفا و مطهر حضرت معصومه ، سلام الله علیها، بعد از زیارت آن حضرت، به صحن مسجد اعظم رفتم و در کنار قبر این بزرگ

- بیشتر
هامان
۱۳۹۹/۱۱/۱۷

خدا رحمتشون کنه💐 و خیر بسیار به نویسنده بده

کارتول
۱۳۹۹/۰۱/۱۳

داستان زندگی. مرجع اعلم وارسته دینی. شخصی که روی شاه تاثیر گذار بود وهمه دوستش داشتند وبرای او احترام خاصی قائل بود ند .

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۰۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۰۸-۴‭‮‬‬‬‬
دسته بندی
تعداد صفحات۱۰۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۰,۰۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۱۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۳۲۳-۰۸-۴‭‮‬‬‬‬