با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری اثر تیم سلدین

دانلود و خرید کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری

راهنمای والدین برای پرورش خلاقیت، اعتماد به نفس و استقلال در کودکان

۴٫۳ از ۳ نظر
۴٫۳ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری  نوشته  تیم سلدین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری

کتاب الکترونیکی «تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری» نوشتهٔ تیم سلدین با ترجمه محرم آقازاده و پریناز پورعلی در انتشارات موسسه مدارس یادگیرنده مرآت به چاپ رسیده است. هدف این کتاب در اختیار گذاشتن اطلاعات به‌منظور برانگیختن خوانندگان به کلان فکرکردن، ایجاد مهارت ادراکی در معلمان، مدیران و تصمیم‌سازان است. کتاب برای ایجاد تصویری کلی از مسائل آموزش‌وپرورش جهان و کشورمان تلاش می‌کند و امید دارد این تلاش تأثیرگذار باشد.

درباره کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری

 جهانی فکرکردن و منطقه‌ای عمل‌کردن «یا» کلان فکرکردن و جزئی عمل‌کردن تعابیر نغزی هستند که کمابیش آنها را شنیده‌ایم. تفکر به اطلاعات نیاز دارد و تفکر بدون اطلاعات همان قدر ناصواب است که اطلاعات بدون تفکر. برای اینکه جهانی فکر کنیم، به اطلاعات جهانی نیاز داریم. در راستای تفکر راهبردی، داشتن تصوری از کل بسیار اهمیت دارد.

کسانی می‌توانند راهبردی بیندیشند، برنامه‌ریزی کنند و وارد عمل شوند که بتوانند تصویر مناسبی از کل داشته باشند. هر جزئی باید بتواند خود را در کل بازتعریف کند و بر این اساس، کسب مهارت ادراکی برای معلمان، مدیران و تصمیمسازان به منظور دستیابی به تصور شفافی از کل، اجتناب ناپذیر به نظر می‌رسد.

مؤسسه مدارس یادگیرنده مرآت در مسیر تربیت نسل یادگیرنده با پشتیبانی از مدارس یادگیرنده و تحقق رسالت ایجاد موقعیت‌های یادگیری روزآمد مناسب و در دسترس برای تمامی ذی‌نفعان نهاد آموزش‌وپرورش به‌منظور بهبود توسعه انسانی کشور «و حرکت از حوزه نظری و رویکرد به حوزه روش و تکنیک، اقدام به انتشار مجموعه کتاب‌های» مدارس یادگیرنده کرده است.

کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به معلمان، مدیران مدارس و آموزش و پروش و سایر فعالین و تصمیم‌گیرندگان آموزش و پرورش پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب تربیت کودکی حیرت انگیز به روش مونته سوری

کودکان، طی یک دورهٔ حساس، می‌توانند چیزهای جدیدی بیاموزند، مهارت‌های جدیدی را به‌خوبی کسب کنند یا تقریباً به‌صورت ناخودآگاه، وجوهی از توانایی‌های مغز خود را شکوفا سازند.

اما دوره‌های حساس، دوره‌هایی گذرا هستند. در این میان، زمانی که کودکان مهارت یا مفهومی را که شیفتهٔ او هستند، به‌خوبی فراگرفتند، آن‌گاه آن دورهٔ حساس ظاهراً به پایان می‌رسد، در نتیجه اگر کودکان در زمان درست در معرض تجربهٔ صحیح قرار نگیرند و ترغیب نشوند، آن فرصت یادگیری از دست خواهد رفت.

البته آن مهارت‌ها را هنوز می‌توان یاد گرفت، اما احتمالاً مستلزم سال‌ها کار سخت و تمرین است. برای مثال، درست از همین رو است که یادگیری یک زبان یا بیشتر برای کودکان در سن دو و سه سالگی، یعنی زمانی که در دورهٔ حساس زبان هستند، نسبتاً راحت است ولی برای ما بزرگ‌سالان به‌مراتب دشوارتر است. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
ترنج
۱۴۰۰/۱۰/۲۴

کتاب خیلی خیلی خوبیه اما متاسفانه فایل کتاب اسکن شده و در طاقچه گذاشته شده، خوندنش این طوری واقعا سخته و نشد قسمت هایی که دوست داشتم رو هایلایت کنم...

کاربر ۴۴۶۴۰۹۳
۱۴۰۱/۰۲/۱۷

حتما همه مادران و پدران نیز باید این کتاب را بخوانند نه فقط معلمان.این کتاب راهنمای جامع و عملی برای پرورش کودک شاد و مستقل در خانه نیز کاربرد دارد.من نسخه انگلیسی کتاب را خوانده ام ولی به نظر ترجمه

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۲۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۹/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۱۸۰-۷-۰
تعداد صفحات۲۲۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۹/۱۵
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۱۸۰-۷-۰