با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال) اثر محمد نجفی

دانلود و خرید کتاب آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال)

۲٫۸ از ۴ نظر
۲٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال)  نوشته  محمد نجفی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال)

آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال) اثری از محمد نجفی و همکارانش است که در انتشارات یار مانا به چاپ رسیده است.

 درباره کتاب آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال)

دانش‌آموزان باید با فرایند تفکر صحیح آشنا شوند و یاد بگیرند در مورد مسائل و موضوعات مختلف درست فکر کنند. آنها نیاز دارند فرایندهای تفکر را که می‌توانند برای اندیشیدن به مسائل و موضوعات از آنها استفاده کنند، یاد بگیرند. دانش‌آموزان باید سؤالات مفید را یاد بگیرند و هنگام تفکر در مورد موضوعات مختلف به روش‌های گوناگون این سؤالات را از خود بپرسند. تفکر در مورد تفکر یا فراشناخت آنها را توانمند می‌سازد و به آنها مجموعه‌ای گسترده از ابزارهای شناختی قابل استفاده ارائه می‌دهد. طراحان برنامه‌های درسی تصور می‌کنند که دانش‌آموزان این فرایندها را به‌طور طبیعی یاد می‌گیرند، اما پژوهش‌ها نشان می‌دهند که این‌چنین نیست و برای یادگیری این فرایندها باید از برنامه‌های درسی ویژه استفاده کرد.

در حدود ۲۰ فرایند برای پرورش تفکر وجود دارد که یادگیری آنها برای فکر کردن بهتر و مؤثرتر، اهمیت دارد. این فرایندها در این کتاب، مشاهده‌ی‌ شباهت‌ها، تفاوت‌ها، طبقه‌بندی کردن، مقایسه، رابطه‌ها، تشخیص، تصمیم‌گیری، و سایر فرایندهایی است که در فهرست کتاب آمده است.

فرایندهای تفکر در کتاب به تفکر سازمان‌دهنده، تحلیلی، انتقادی یا ارزیابانه و خلاق مربوط است. برنامه‌ی درسی به‌کار گرفته شده برای این منظور شامل ریاضیات، زبان، مطالعات اجتماعی و علوم تجربی است. تمرینات این کتاب فضا و بستری را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند که فرایندهای اصلی تفکر را تمرین کنند، سؤالاتی را یاد بگیرند و هنگام استفاده از فرایندهای اصلی تفکر اینها را از خود بپرسند.

 خواندن کتاب آموزش تفکر به کودکان (کتاب کار کودکان ۱۴ - ۸ سال) را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 والدین و مربیان مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۱۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۷۶۸-۱۹-۸
تعداد صفحات۱۱۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۶,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۸/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۷۶۸-۱۹-۸