با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب لطفا گوسفند نباشید! اثر محمود نامنی

کتاب لطفا گوسفند نباشید!

نویسنده:محمود نامنیهانیه بیرجندیانتشارات:نشر آسیمسال انتشار:۱۳۹۶تعداد صفحه‌ها:۱۰۱۶ صفحهدسته‌بندی:امتیاز:
۳.۹از ۴۳ رأیخواندن نظرات
انتشاراتنشر آسیم

سال انتشار۱۳۹۶

تعداد صفحه‌ها۱۰۱۶ صفحه

معرفی کتاب لطفا گوسفند نباشید!

کتاب لطفاً گوسفند نباشید! نوشتۀ محمد نامنی است. کتاب لطفاً گوسفند نباشید! حاصل ده سال کار غیرمستمر و مستمر اساتید «گروه فرهنگی انتشارات نامن سبز» می‌باشد که با درنظرگرفتن نظرات خوانندگان مطالب بسیار زیادی به آن افزون شده است. این کتاب در حوزۀ روان‌شناسی عمومی قرار می‌گیرد و نویسنده با روایت داستان‌، حکایت و نقل‌قول‌هایی به همراه تحلیل آنها تلاش کرده تا راه خودشناسی را برای کسانی که قصد طی‌کردن آن را دارند، هموار کند.

درباره کتاب لطفاً گوسفند نباشید!

تکوین و تدوین کتاب لطفاً گوسفند نباشید حاصل تلاش بی‌وقفۀ گروهی از اساتید داخل و خارج کشور در «گروه فرهنگی انتشارات نامن سبز» و به طور شبانه‌روزی و به مدت پنج سال با بهره‌گیری از بیست هزار منبع به سرانجام رسید.

کتاب لطفاً گوسفند نباشید! از منابع مختلفی جمع‌آوری شده است که بعضی از آن‌ها عبارتند از: آخرین پدیده‌های علم روان‌شناسی و فراروان‌شناسی، مزامیر حضرت داود، ترانه‌های حضرت سلیمان، سخنان زرتشت، اناجیل پنج‌گانه؛ (متا، مرقس، لوقا، یوحنا و بارنابا) تورات حضرت موسی، قرآن کریم، سخنان معصومین، ژوزف مورفی، آنتونی رابینز، لوئیز هی و... آخرین دست‌نوشته‌های اسکاول شین، مکتوبات عربی جبران خلیل جبران و... استفاده از مکاتب عرفان و سخنان و حکایات عارفان، بهره‌بردن از اشعار شاعران پارسی‌گوی از آغاز تا کنون، و اشعار شاعران اروپا و آمریکا.

کتاب لطفاً گوسفند نباشید! را مانند یک کتاب درسی مطالعه کنید. هنگام خواندن این کتاب قلمی در دست بگیرید و به پرسش‌هایی که از شما شده حتماً به طور مکتوب جواب دهید! و زیر مطالبی که برایتان تأثیرگذار، ارزشمند و هدفمند است خط بکشید و تحلیل خود را دربارۀ آن مطالب در همان صفحه یادداشت کنید.

کتاب لطفاً گوسفند نباشید! تلنگری است بر پیکرإ روح آدمی؛ چرا که حقایقی را بر انسان روشن می‌کند که یا آنها را نمی‌دانسته و یا دست‌کم در صورت داشتن علم به آنها، به آن مطالب نمی‌اندیشیده است.

خواندن کتاب لطفاً گوسفند نباشید! را به چه کسی پیشنهاد می کنیم؟

اگر در ابتدای راه خودشناسی و به دنبال یک کتاب با موضوع خودشناسی هستید، «لطفاً گوسفند نباشید» به شما پیشنهاد می‌شود. این کتاب برای افرادی که در مسیر شناختن خودشان قدم برداشته‌اند کتابی مفید و کاربردی است.

درباره محمود نامنی

محمود نامنی متولد سال 1331 از نویسندگان پرکار ایرانی می‌باشد.

بخش‌هایی از کتاب لطفاً گوسفند نباشید!

این فصل را با کلامی از «شریعتی» به پایان می‌بریم که می‌گوید:

پسرم! اگر می‌خواهی گرفتار دیکتاتور نشوی؛

فقط بخوان! بخوان! بخوان! 

علامه محمدتقی جعفری در خاطرات خود می‌نویسد از دوران نوجوانی، پنداری که یک قایق سرگردان بر روی اقیانوس بودم که همواره به دنبال خود می‌گشتم، تا این که توسط یکی از اساتیدم، مفهوم آموختن را به معنای راستین آن آموختم و از آن زمان شروع کردم به آموختن و نوشتن و سال‌ها طول کشید که دانستم، «آموختن» به معنای راستین کلمه، همان «نیمة گمشدة» روح من بود که با درک این مهم و دست یازیدن به آن، به آرامشی شگرف دست یافتم!

علامه جعفری، آموختن را نیمة گمشدة خویش می‌نامد. اما به‌راستی نیمه گمشده ما چیست؟ کیست؟ کجاست؟ در فصل آتی به این مورد می‌پردازیم.

نظرات کاربران

atefeh
۱۴۰۰/۰۹/۲۳

بعد میگن چرا امار مطالعه کمه عاقا ۲۲۰تومن اخه؟؟ینی چی واقعا؟منه دانشجو از کجا بیارم اینقد پول؟؟؟؟؟؟یا یه دانش اموز ؟!فقط الکی امار ندین یکاری کنید هزینه ها کم تر بشه تا ملت بتونن استفاده کنن ملتی که به نون

- بیشتر
marziyeh
۱۴۰۰/۰۹/۱۷

به این فکر می کنم کتابی که سال نود خریدم دوازده هزار و پانصد چرا الان شده دویست و بیست.

mr paradox
۱۴۰۰/۰۹/۲۷

جدای از بحث قیمت این کتاب جامع و بی‌نظیر، واقعا چرا باید pdf هم باشه؟ اونم با هزار صفحه ... لطفا نسخه EPUB رو جایگزین کنید

هفتصد و چهل و نه
۱۴۰۰/۱۰/۱۲

کتابهای روان شناسی و موفقیت زیادی خوندم، اما تقریبا هیچ کدوم از اونها برای فرهنگ و شرایط زندگی ما نبودن و مطابق محیط زندگی کشورهای نویسندگان اونها نوشته شده بودن. اما این کتاب، یه اثر کاملا ایرانیه! حس میکنی نویسنده میدونسته تویِ

- بیشتر
کاربر ۳۷۵۷۶۵۷
۱۴۰۰/۱۲/۲۱

لطفا این کتاب رو بیارید توی طاقچه بی نهایت تا بتونیم بخریمش واقعا مفیده حیفه خونده نشه

Mehrdad7678
۱۴۰۰/۱۱/۱۹

واقعا برای خوندن یه کتاب باید انقدر هزینه کرد؟؟؟ بالا بردن سطح دانایی اینقدر پر هزینه؟؟؟؟!!!!!

Nayer
۱۴۰۰/۱۰/۱۷

این کتاب رو من چند سال پیش خوندم و آغاز تحول من در زندکی و کار و روابط شد و همچنین علاقه من به مطالعه رو چندین برابر کرد...

malaven
۱۴۰۱/۰۳/۱۳

لطفا نسخه صوتیشو بگذارین

کاربر ۲۵۲۹۸۷۹
۱۴۰۰/۱۰/۰۵

سلام من این کتاب رو چند روز پیش خریدم به ۱۵۰ هزار تومن و یک نگاه که انداختمش از همون اول فهمیدم کتاب کاربردی و خوبیه🙂🌱 و توصیه ام به همه هست که اول نمونه کتاب رو بخونن و بعد اگر

- بیشتر
کاربر ۲۸۷۹۱۹۱
۱۴۰۰/۱۱/۱۶

چرا پی دی اف ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است