با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
قسمت دوم

دانلود و خرید کتاب قسمت دوم

۴٫۵ از ۲ نظر
۴٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب قسمت دوم  نوشته  سیدهاشم حسینی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب قسمت دوم

«قسمت دوم» رمانی نوشته سیدهاشم حسینی( -۱۳۵۰) نویسنده ایرانی است. داستان این کتاب در فضای روزهای انقلاب اسلامی شکل می‌گیرد و رویکردی طنزآلود به تاریخ این دوره دارد. در بخشی از کتاب می‌خوانیم: «صدایش مثل همۀ اندامش کت و کلفت بود. مرد هیکلی سیه‌چرده انگار درخت پربار را بتکاند، از یقۀ پارۀ جمال چسبید و تکان‌تکانش داد و با حرص روی صندلی دیگر نشاند. اسمش صمد بود. فک پایینش تورفته، چشم‌هایش گشاد و خونی، صورتش گرد گوشتی بود. کمی‌ سبیل هم داشت؛ از نوع پراکنده و بی‌حالتش. مرد چاق و طاس را «نازی» صدا کرده بودند. صورتش مثل سرش لخت و لب بالایش کلفت و ابروهایش نازک بود. دماغ کوفته‌ای هم داشت، با منخزین گشاد رو به بالا. اتاق دم کرده، بوی خون و عرق و ماندگی می‌داد؛ تندی مرغدانی یا سهلۀ کفتر. مبارزۀ دوبه‌دو متوقف شد. صمد و نازی نفس‌زنان نگاه کین‌توزانه‌شان را به جمال و سعید دوختند. در فضای نیمه‌تاریک و هول‌انگیز اتاق، پیشِ روی دو جوان ایستاده بودند و آستین پیراهنشان را بالا می‌زدند. پس از جدالی پیروزمندانه تجدید قوا می‌کردند تا دوباره به خصم حمله‌ور شوند. داغ کرده بودند و عرق بر رخسار ملتهبشان دیده می‌شد. پلک صمد تندتند می‌پرید؛ مثل شکم قلمبۀ نازی که به لرز افتاده بود. جمال و سعید هم خسته بودند، از کتک خوردن زیاد. نشستن روی صندلی لحظات خوششان بود. دست هر دو از پشت بسته بود. جمال نرم و با احتیاط سرش را به سمت راست مایل کرد تا از حال و روز رفیقش مطلع شود. سعید هم سر چرخانده بود. با چشم‌های نیمه‌باز و پف‌دار به هم رو کردند.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Amir_13_Doulabi
۱۳۹۶/۱۰/۰۴

این رمان حال و هوای تاریخی دوران انقلاب را با زبانی طنز بیان کرده است وداستان این رمان با محوریت یک کارمند ساواک به نام هرمز شکل می‌گیرد که دو دانشجوی انقلابی را در زندان اوین مورد بازجویی قرار می‌دهد.

- بیشتر
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۵۰ صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۳۰۱-۵‬
تعداد صفحات۲۵۰صفحه
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۴/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۱۷۵-۳۰۱-۵‬