با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی اثر وال دوسک

دانلود و خرید کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی

۲٫۷ از ۳ نظر
۲٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی  نوشته  وال دوسک  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی

کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی نوشته وال دوسک با ترجمه مصطفی تقوی منتشر شده است. کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی یکی از کتاب‌های آینده پژوهی انتشارات موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی است. 

مركز راهبری آينده پژوهی علوم و فناوری‌های دفاعی، به عنوان نخستين مركز رسمی آينده‌پژوهی كشور، فعاليت خود را در ميانه‌ سال ۱۳۸۳در بخش دفاعی آغاز كرده است. اين مركز در عرصه‌های زير فعالیت می‌کند:

مطالعه و پردازش محتواهای آينده و تحليل تبيين‌های گسترده انجام شده در خصوص آن و از اين منظر، به دست دادن تصويرهای مطلوب‌تر و كامل‌تری از آينده، به خصوص باز كردن تحولات پيش رو و ابعاد نوين آن.

در اين راستا، مركز به مطالعه و تبيين روندهای متنوع شكل‌دهنده به آينده؛ رويدادهای شگفتی‌آفرين؛ سناريوها و تصورات از شكل‌های گوناگون تعامل روندها و رويدادها در آينده؛ سياست‌ها، برنامه‌ها و اقدامات امروز؛ و در نهايت قوانين و سنت‌های حاكم بر جهان هستی به عنوان بخش‌هايی از عناصر تشكيل‌دهنده آينده پرداخته است. در اين راستا مركز، به تناسب جايگاه خود در سلسله مراتب سازمانی، فعاليت ديده‌بانی و پايش محيطی خود را در دو حوزه متمركز كرده است :

الف. ترسيم صحنه‌های نبرد آينده

ب. ترسيم صنايع دفاعی آينده

شناسايی، كسب آگاهی و توسعه روش‌شناسی‌ها و مفاهيم مورد استفاده در آينده‌پژوهی، توسعه عمومی دانش آينده‌نگاری، طراحی و تدوين فرايندها و بسط تكنيک‌های گسترده و نوين آينده‌پژوهی و انتقال اين دانش به عنوان يک فعاليت توانمندساز، در سطح بخش دفاعی كشور.

انجام پروژه‌های بومی آينده‌نگاری در حوزه‌های مأموريتی و ارائه مشاوره به سازمان‌های صنعتی دفاعی برای تعريف و اجرای پروژه‌های آينده‌نگاری، به عنوان تأمين‌كننده مبنای تصميم‌گيری‌های امروز بوده و قطعاً در راستای توليد محتواهای آينده مطلوب و شكل بخشيدن به گفتمان آينده پرافتخار دفاع و اقتدار و سربلندی نيروهای مسلح خواهد بود.

درباره کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی

در این کتاب مبحثی درباره ارتباط فلسفه علم و پیشرفت‌های جدید آن با فلسفه‌ تکنولوژی مطرح شده است. مطلبی کوتاه درباره‌ ماهیت تعریف و تعاریف پیشنهادی مختلف تکنولوژی وجود دارد. مضمون تکنوکراسی، یا حکمرانی نخبگان علمی و تکنولوژیکی نیز به‌عنوان ابزاری در بحث از فلسفه‌های تکنولوژی تاریخی به‌کار رفته است. درباره مسأله عقلانیت تکنولوژیکی و عقلانیت به طور کامل در یکی از فصل‌های کتاب بحث شده. مجموعه‌ای از مسایل که با آثار تکنولوژی بر جامعه و فرهنگ سروکار دارد در فصول دیگر نیز طرح شده است. این کتاب راهنمایی جامع برای درک بهتر فلسفه تکنولوژی است. 

خواندن کتاب درآمدی بر فلسفه تکنولوژی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به حوزه تکنولوژی پیشنهاد می‌کنم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۳ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۳/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۰۱-۲۸-۲
تعداد صفحات۲۸۳صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۲/۰۳/۱۲
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۹۰۱-۲۸-۲