با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رهایی از طلاق عاطفی

دانلود و خرید کتاب رهایی از طلاق عاطفی

راهکارهای ارتقای صمیمیت زوجین

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رهایی از طلاق عاطفی  نوشته  بنفشه نظری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رهایی از طلاق عاطفی

کتاب رهایی از طلاق عاطفی نوشته بنفشه نظری است. کتاب رهایی از طلاق عاطفی به زوجین کمک می‌کند بتوانند ارتباطشان را محکم‌تر کنند. 

درباره کتاب رهایی از طلاق عاطفی

یکی از حیطه‌های بزرگ کیفیت زندگی، کیفیت زناشویی است. از مفاهیم بسیاری از قبیل سازگاری، رضایت، شادمانی، یکپارچگی و تعهد برای کیفیت زناشویی استفاده شده است. در مورد معنای هر یک از این مفاهیم توافق وجود ندارد. علت آن به نبود یک نظریه واحد در مورد چیستی کیفیت زناشویی باز می‌گردد.

کیفیت روابط زناشویی و میزان شادمانی تابع نحوه تعامل زن و شوهر و شیوه‌های مقابله با آنها موقعیت‌های تنش‌زای زندگی است. بر طبق تعریف، رضایت زناشویی حالتی است که طی آن زن و مرد از ازدواج با یکدیگر و با هم بودن احساس شادمانی و رضایت دارند. بر طبق نظر اسپینر رضایت زناشویی برآوردی از میزان شادکامی و خشنودی موجود در رابطه، میزان تلاش در جهت موفقیت آمیز بودن آن و نیز فراوانی تعارضات تجربه شده در رابطه است.

توانایی زوج‌ها برای حل و فصل تعارض و مقابله مناسب با آن، تعیین کننده رضایت یا عدم رضایت از رابطه زناشویی است و اشتباه عمده زوج‌ها در این است که ایجاد رابطه مطلوب و رضایت‌بخش را ساده گرفته و به آن توجه لازم مبذول نداشته‌اند در حالی که شرایط متعددی لازمه ایجاد و تداوم رابطه مطلوب است. تعهد یعنی وفادار ماندن به خانواده و اعضای آن، هنگام غم و شادی و وقایع خوشایند و ناخوشایند زندگی، تعهد هم بر مبنای احساس و عاطفه و هم بر پایه قصد و نیست استمرار است. زوجین و افرادی که در مورد تعهد خود در قبال دیگری و دیگران به بلوغ فکر لازم نرسیده و رفتاری دو سوگرایانه را تعقیب می‌کنند، در ازدواج و در کار کردن با دیگران دچار مشکل خواهند شد و نتیجه امر، غالباً بی‌وفایی خواهد بود. این کتاب سعی دارد مشکلات زوج‌ها را تحلیل کند و به خانواده‌ها کمک کند زندگی‌شان را تغییر دهند.

خواندن کتاب رهایی از طلاق عاطفی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام زوج‌ها و مشاوران خانواده پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۹۵ صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۸۵۶-۹-۰‬
تعداد صفحات۹۵صفحه
قیمت نسخه چاپی۳۱,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۲۸
شابک۹۷۸-۶۲۲-۹۷۸۵۶-۹-۰‬

تجربه بهتر در اپلیکیشن