با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
مرد بیدار

دانلود و خرید کتاب مرد بیدار

قصه‌ای از زندگی پهلوان مازار

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب مرد بیدار  نوشته  احمد عربلو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب مرد بیدار

کتاب مرد بیدار اثری از احمد عربلو است که قصه‌ای از زندگی پهلوان محمد مازار را بیان می‌کند. این اثر که از مجموعه پهلوانان انتخاب شده است، در قالب کمیک یا کتاب تصویری منتشر شده و در هر جلد به زندگی یک پهلوان می‌پردازد.

درباره کتاب مرد بیدار

پهلوانن محمد مازار در میانه دوره قاجار، در شــهر یزد زندگی می‌کرد. شهرت او در مردانگی و پهلوانی، بسیاری از علاقه‌مندان را به شــهر بادگیرها می‌کشـاند و آوازه پهلوان در دربار ناصری پیچیده بود. قدرت و جسارت او، حسادت بسیاری را برمی‌انگیخت، آنچنان که در جوانی، یکی از دشمنان، با خنجر مجروحش کرد و این زخم با گذر زمان، باعث از کارافتادگی دست پهلوان شد. آورده‌اند که پس از آن نیز دست از مبارزه نکشید و با یک دست در میدان ظاهر می‌شد. پهلوان محمد مازار که در منش، امام علی (ع) را مقتدای خود می‌دانســت، در میان‌سالی قصد زیارت بارگاه امام رضا (ع) را می‌کند. حکایت پیش‌رو، از جمله حکایات مشهور به جا مانده از این سفر است

کمیک استریپ یا داستان مصور، یکی از محبوب‌ترین قالب‌های هنری دنیا است. مردم بسیاری در جهان، برای خریدن، دیدن و خواندن کمیک استریپ‌ها شوق دارند و قهرمان‌های بزرگ زندگیشان از دل این قصه‌های مصور می‌آیند. کتاب‌های کمیک در دنیا تیراژهای افسانه‌ای دارند؛ برای مثال مانگا که داستان مصور بومی ژاپنی‌ها است، سالانه پانصد میلیون نسخه فروش دارد یا در آمریکا کتاب‌های کمیک، سالانه هفتاد و دو میلیون نسخه تیراژ دارند، که این نشان دهنده اهمیت و تأثیرگذاری داستان مصور، در زیست فرهنگی یک جامعه اســت.

کمیک استریپ، تلفیق ادبیات و هنر تصویرسازی است؛ ذهن خیال انگیزی که داستان را می‌نویسد و ذهن خالقی که آن داستان را در دل تصویر غیرمتحرک می‌پردازد، این تلفیق خیال و خلاقیت برای مخاطب لذت بخش و گران‌قدر اســت. کمیک استریپ به نحو امروزی از اوایل قرن نوزدهم آغاز شــد و در قرن بیســتم، در آمریکا به شکوفایی رسید. این هنر در ایران نیز دوران پر فراز و نشیبی را سپری کرده است. از اواخر دهه سی، به تقلید از غرب، وارد نشریات ایران شد، در دهه چهل و پنجاه به صفحه ثابت مجلات فکاهی و برخی روزنامه‌ها بدل شد. در دهه شصت و هفتاد به تک نشریه طنز ایران محدود شـد و در دهه هشتاد در نشریات نوجوانان دوباره رونق نسبی خود را بازیافت. با این همه کمیک استریپ در شکل کتاب، هیچ‌گاه سیطره‌ای بر بازار ایران نداشته و کمتر در سبد ثابت خرید محصولات فرهنگی خانواده قرار گرفته اســت.

مجموعه کتاب‌های پهلوانان سعی دارد در هر قسمت به زندگی یک پهلوان بپردازد و با تصاویری جذاب کودکان را با فرهنگ ایران آشنا کند.

کتاب مرد بیدار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب مرد بیدار را به تمام علاقه‌مندان به مطالعه کتاب‌های کمیک و تمام نوجوانان پیشنهاد می‌کنیم.

درباره‌ احمد عربلو

احمد عربلو در سال ۱۳۴۴ در تهران به دنیا آمد. تحصیلاتش را تا پایان دوره کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دنبال کرد. احمد عربلو ۱۷ سال سردبیر مجله رشد نوجوان بوده است و تاکنون همکاری با صدا و سیما، روزنامه جام‌جم، سوره نوجوان، سروش نوجوان و مجلات رشد را در کارنامه‌ خود دارد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸ صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۹۲۱-۱
تعداد صفحات۲۸صفحه
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۶/۰۷
شابک۹۷۸-۶۰۰-۰۳-۲۹۲۱-۱