با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
محمد (ص) در تورات و انجیل

دانلود و خرید کتاب محمد (ص) در تورات و انجیل

۲٫۵ از ۲ نظر
۲٫۵ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب محمد (ص) در تورات و انجیل  نوشته  عبدالاحد داود  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب محمد (ص) در تورات و انجیل

محمد (ص) در تورات و انجیل کتابی به قلم دکتر بنیامین کلدانی (پروفسور عبداالحد داوود است. وی از هموطنان ایرانی و از یکتاپرستان مسیحی است و درباره تحریفات تثلیث سخنرانی‌های مفصلی دارد. او در تحقیقات خود به بشارات عهدین توجه ویژه کرد و در نهایت به آیین اسلام درآمد. 

 درباره کتاب محمد در تورات و انجیل

این کشیش مستبصر و محقق، سلسله مقالاتی درباره بشارات در کتب آسمانی اهل کتاب نوشت و در نهایت مسلمان شد  و به عبدالاحد داوود تغییر نام داد. 

دانشمندان الهیات در گذشته مواردی از تطبیق مضامین کتب عهدین را با پیامبر اسلام ذکر کرده بودند ولی در تحقیقات پروفسور عبدالاحد داوود، نویسنده کتاب محمد در تورات تنوع و تعدد مضامینی که بر پیامبر اسلام منطبق بوده، بسیار ممتاز است؛ خلاف نوشته‌های گذشته  الهیات‌شناسان مسلمان که کمتر از انگشتان دست عهدین را می‌شناختند، وی موارد متنوع و متعددی را ذکر کرده که برخی از آن‌ها انحصار بر انطباق بر پیامبر اسلام دارند. 

نکته دیگر آن‌که به‌علت تسلط نویسنده کتاب به زبان‌های کهن (سریانی، یونانی، عبری و ..) تحقیقات بسیار ویژه‌ای هم در اشاره متون تورات و انجیل به اسلام و سرزمین‌های اسلامی کرده است.

 خواندن کتاب محمد (ص) در تورات و انجیل را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های دینی و اعتقادی مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب محمد در تورات و انجیل

دوران بایـر و بی‌ثمـر هـر نـوع پژوهـش کلاسیک همـراه بـا کاهـش روزافـزون دانش مــا درزمینــه زبان‌هــای باســتانی، ذائقــه انســان عصــر مــا را تغییــر داده و موجــب شــده کــه از کوشــش‌هایی چــون تحقیــق پروفســور عبدالاحد داوود، آنچنانکــه بایـد، قدردانـی نشـود. درک سلسـله مقالات حکیمانـه ایـن اسـقف سـابق کلیسـای واتیــکان، نیازمنــد اطلاعات و معلومــات و توضیحــات فــراوان اســت.

روحانیـان کلیسـای عیسـوی نیـز همـه نتواننـد شـرح و تفسـیر عالمانـه ایـن اسـتاد گرانقــدر را در مســیر منطقــی آن به طــور عمیــق درک کننــد. این قضیه هنگامی که پروفسور داوود خوانندگان خود را در دلان‌های پر پیچ وخم زبان‌هـای مـرده هـزاران سـال پیـش راهنمایـی می‌کنـد، دشـوارتر می‌شـود و در روزگار مـا کـه تنهـا تعـداد انگشت‌شـماری از روحانیـان عیسـوی می‌تواننـد نسـخه لاتینی کتــاب مقــدس، معــروف بــه نســخه ژرم یــا نســخه‌های اصلــی یونانــی اناجیــل را به راحتی مطالعه کنند.


نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳۶-۳۹-۶
تعداد صفحات۴۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۹۶۴-۹۷۳۶-۳۹-۶