با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ نظام جهانی

دانلود و خرید کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ نظام جهانی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ نظام جهانی  نوشته  حجر اردستانی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ نظام جهانی

کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ نظام جهانی اثری است که به همت حجر اردستانی در انتشارات مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس منتشر شده است. این مجموعه دربردارنده نگاه امام خمینی (ره) به جنگ تحمیلی است.

درباره مجموعه دفاع مقدس در بیانات امام خمینی

مكاتب و انقلاب‌ها با رهبران آن‌ها شناخته می‌شوند و بدون نام پرآوازه آنان، ناشناخته می‌مانند: اسلام (حضرت محمد (ص))، مسیحیت (حضرت عیسی(ع)) یهود (حضرت موسی (ع))، ماركسیسم (ماركس)، انقلاب كمونیستی شوروی (لنین)، انقلاب چین (مائو)، انقلاب الجزایر (بنبلا)، فاشیسم (موسولینی)، نازیسم (هیتلر) و ... . اگر اسلام بدون پیامبر ناشناخته است، انقلاب اسلامی‌ نیز بی‌نام امام خمینی(ره)، نه در داخل و نه در جهان فروغی ندارد. انقلاب اسلامی‌ ایران در دوره تاریخی خود، از پیدایش تا پیروزی از استقرار نظام جدید تا پشت سر گذاشتن تجاوز عراق و دوران دفاع مقدس مرهون اندیشه، دیدگاه‌ها، تدابیر، تصمیمات و رهبری حضرت امام خمینی(ره) است. در طول دوران دفاع مقدس، امام خمینی توانست با تلفیق آموزه‌های وحیانی، الگو‌های تجربه شده تاریخ اسلام، كربلا و عاشورا، و نیز با توجه به تحقیر تاریخی ملت ایران در دوران تاریخ معاصر و سلطه قدرت‌های بزرگ بر جهان اسلام، گفتمان هویتی اسلام انقلابی را در عرصه‌های نبرد و در مقابل نظام سلطه جهانی به معرض نمایش بگذارد و با جوانان و آحاد مردم ایران از ارزش‌ها و تمامیت ارضی كشور دفاع نماید. این دفاع، كه با سختی‌ها و مرارت‌های ملی كم نظیر همراه بود، موجب شد كه ایران با اتكا بر توانایی‌های بومی‌ و تجربه بشری و نیز با رشادت و شهادت طلبی فرزندان خود، حیات جدیدی را آغاز نموده و تولد ایران جدید را نوید دهد.

به رغم تأثیر انقلاب اسلامی‌ در تاریخ جدید ایران، دفاع مقدس خاستگاه رفتار نوین ملی و بن‌مایه تبدیل حكومت به حاكمیت در پایان جنگ بود؛ زیرا پس از سقوط پهلوی دوم، و نفی سلطه خارجی و استبداد داخلی، امریكا به همراهی قدرت‌های بزرگ و متحدین منطقه‌ای درصدد حفظ سلطه خود بر حاكمیت ایران برآمد، اما پس از هشت سال دفاع مقدس كه امام خمینی و رزمندگان، طلایه داران آن بودند، حاكمیت تاریخی و از دست رفته ایران، بازگشت و تثبیت گردید و استقلال و آزادی به معنای واقعی در جمهوری اسلامی‌ تجلی یافت. مجموعه دفاع مقدس در بیانات امام خمینی در تلاش برای بیان دیدگاه‌ها و رهنمود‌های رهبر كبیر انقلاب اسلامی‌ درباره موضوعات مختلف جنگ تحمیلی است.

خواندن مجموعه دفاع مقدس در بیانات امام خمینی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این مجموعه را به تمام علاقه‌مندان به درک بهتر دفاع مقدس پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب دفاع مقدس در بیانات امام خمینی؛ نظام جهانی

اینکه سرنوشت دولت‌ها و بازیگران در عرصه جهانی چیست؟ همواره یكی از مسائل اصلی نظری در حوزه روابط بین‌الملل به خصوص از بُعد هستی شناسانه آن بوده است. بر مبنای همین درک است كه تصمیم گیرندگان واحدهای سیااسی مواضع و رویكردهای خود در قبال دنیای خارج را تنظیم كرده‌اند و شمای كلی سیاست خارجی خود را شكل می‌دهند. نیز از همین منظر است كه فهم سیاست خارجی كشورها مستلزم تفهم جهانی نیب كارگزاران دستگاه دیپلماسی آن نسبت به روابط بین دولت‌ها، ماهیت نظام جهانی، سرشت كنشگران و ... میباشد . سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در دهه ۶۰ یعنی اولین دهه پس از انقلاب اسلامی از منظر مؤلفه‌های پیش گفته قابل بررسی است. در نگاهی سازه انگارانه می‌توان نقش ارزش‌ها، هنجارها، ایدئولوژی و اصول اصلی انقلاب را به وضوح در سیاست خارجی كشور مشاهده كرد، اصول و ارزش‌هایی كه بیش از هر عاملی رهبر انقلاب در حوزه‌های مختلف آنها را معنا بخشید وعملیاتی كرد. اگر بپذیریم كه فهم و كنش دستگاه دیپلماسی كشور در دهه ۶۰ و به طور خاص در دوران جنگ تحمیلی نسبت به نظام جهانی متأثر از قرائت امام از اصول اسلام و انقلاب بوده است آنگاه می‌شود به اهمیت فهم اندیشه‌های ایشان در حوزه سیاست خارجی پی برد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۴۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۹۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۳۸۴-۰۲-۲
تعداد صفحات۱۴۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۷,۹۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۰/۰۵/۲۳
شابک۹۷۸-۶۰۰-۷۳۸۴-۰۲-۲