با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رنج

دانلود و خرید کتاب رنج

سلامتی، بیماری، فقر

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب رنج  نوشته  وینا داس  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب رنج

کتاب رنج نوشته وینا داس با ترجمه نرگس خالصی مقدم در انتشارات همشهری به چاپ رسیده است.

انتشارات مؤسسه همشهری در جهت ارتقا سطح فرهنگی و آگاهی‌های جامعه، از سال ۱۳۷۳ به فعالیت حرفه‏ای در بازار نشر پرداخته است. این مرکز با بهره‌گیری از توانمندی‌ها و امکانات مؤسسه همشهری، به عنوان یکی از بزرگ‌ترین مؤسسه‌های فرهنگی‌ ـ‌ ‌مطبوعاتی ایران، فعالیت خود را آغاز کرده است. این انتشارات در زمینه‌ چاپ و نشر کتاب‌های برگرفته از مجموعه نشریات مؤسسه، کتاب‌های حوزه علوم ارتباطات و کتاب‌های حوزه شهر و شهرنشینی و همچنین کتاب‌های تخصصی حوزه ارتباطات و رسانه و سایر حوزه‌های علوم انسانی فعالیت می‌کند.

 درباره کتاب رنج

این کتاب حاصل یک تحقیق انسان‌شناختی درباره رنج بیماری و فقر به عنوان رنجی حل شده در امور روزمره است که وینا داس، آن را از خلال روایت‌های بیماری و شرح حال روابطی که به‌واسطه بیماری ایجاد می‌شوند و یا از بین می‌روند، روایت می‌کند.

داس با فرا رفتن از فضای کلینیک و تحلیل بافت زندگی روزمره و تجربه¬ی بیماری واقع در آن در چارچوب اقتصاد سیاسی محلات و به چالش کشیدن مداخلات نهادی در تجربۀ سوبژکتیو درد و بیماری، سمت تاریک مراقبت را نشان می‌دهد و کمک می‌کند بفهمیم چگونه بیماری مقید به بستر وقوع آن است، و چگونه از این بستر فراتر می‌رود تا چیزی دربارهی ماهیت زندگی روزمره و ایجاد سوژه‌ها بگوید.

تحقیقات وینا داس دامنه‌ای وسیع دارد، اما فارغ از موضوع، شالوده کارهای وی مبتنی بر فرض تولید مفهوم از طریق مردم‌نگاری است. این‌که چطور می‌توان سنت‌های فلسفی و ادبی ملل و اقوام را بازنماییِ درک نظری و عملی آنها از جهان و زندگی دانست، و چگونه می‌شود بافت و خطوط زندگی روزمره را ترجمه، و مسیر به هم پیوستن امر روزمره و رویداد را در ایجاد امر عادی و امر بحرانی رصد کرد.

 خواندن کتاب رنج را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 پژوهشگران علوم اجتماعی و جامعه‌شناسی مخاطبان این کتاب‌اند.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۸۴ صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۱-۲۹۹-۰
دسته بندی
تعداد صفحات۲۸۴صفحه
قیمت نسخه چاپی۶۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۴۰۰/۰۴/۲۰
شابک۹۷۸-۹۶۴-۲۴۱-۲۹۹-۰