با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
عبور از سینمای سانسور

دانلود و خرید کتاب عبور از سینمای سانسور

تأملاتی بر فیلم‌سازی غیر طبیعی ایران

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عبور از سینمای سانسور  نوشته  وحید جلیلی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب عبور از سینمای سانسور

کتاب عبور از سینمای سانسور نوشته وحید جلیلی است. کتاب عبور از سینمای سانسور را انتشارات شهید کاظمی منتشر کرده است که پژوهشی است درباره سینمای غیر انقلابی ایران که از نگاه نویسنده مسیر اشتباهی پیش گرفته است.

درباره کتاب عبور از سینمای سانسور

چهل سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی، الیور استون، کارگردان شهیر آمریکایی در سینما فلسطین تهران سؤالی را با سینماگران ایران درمیان گذاشت: »چرا سینما را برای روایت انقلابتان به کار نگرفته‌اید؟« یکی از میان جمع فریاد کشید: «حرف سیاسی نزن! آمده‌ایم از هنر بشنویم»   نام این کتاب به اندازه کافی گویاست: همین یک صحنه برای توضیح «سینمای سانسور». سینمایی که حتی الیور استون را به خاطر آن که چنین پرسشی در میان نهاده، توبیخ می‌کند و به او هشدار می‌دهد که به دستور روشنفکران غربگرا، در ایران، حرف زدن از انقلاب؛ نشانه بی‌هنری است!

«سینمای سانسور» قرار است از این وضعیت غیرطبیعی در فیلمسازی ایران حرف بزند. نام کتاب را به «عبور از سینمای سانسور» تغییر کرده؛ چون علیرغم تکاپوی میلیشیای روشنفکری، از هم اکنون طنین گام‌های محکم فیلمسازان جوان انقلاب اسلامی برای قرق شکنی از سینمای ایران، عبور از خط ّ قرمزهای غربزدگی و بنیانگذاری سینمای ملی و مردمی به گوش می‌رسد.

خواندن کتاب عبور از سینمای سانسور را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به سینمای انقلابی پیشنهاد می‌کنیم. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۹۷-۵
تعداد صفحات۲۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۴۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۱۹
شابک۹۷۸-۶۲۲-۶۶۰۹-۹۷-۵