با کد تخفیف Salam اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ اثر نرگس آذین

دانلود و خرید کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ  نوشته  نرگس آذین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ

در کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ نوشته نرگس آذین با کاربرد ماساژ در درمان تعدادی از بیماری‌های آشنا خواهید شد.

 درباره کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ

ماساژ یکی از قدیمی‌ترین روش‌های درمان جسم و روح است. ماساژدرمانی در تمام طول تاریخ در میان فرهنگ‌ها و اقوام و ملت‌های مختلف مرسوم بوده. نیاکان ما از تأثیرات درمانی ماساژ اطلاعات کافی نداشتند اما از آن استفاده می‌کردند. برای مثال وقتی عضلات بدن آسیب می‌دید اولین اقدام تکان دادن و مالش عضو ضرب دیده بود. اقوامی و مللی که از ماساژ استفاده می‌کردند مصری‌ها، چینی‌ها، ژاپنی‌ها، یونانیان و ایرانیان بوده‌اند و از دانشمندان و اطباء قدیمی که از تکنیک ماساژ استفاده میکردند می‌توان به بقراط، ابوعلی سینا  و قطب‌الدین شیرازی اشاره کرد.

حال اگر این ماساژ به عنوان روشی برای درمان بیماری‌ها به کار گرفته شود، ماساژدرمانی یا درمان به وسیله ماساژ نامیده می‌شود. ماساژ درمانی را معمولا بر روی میز به حالت خوابیده یا روی صندلی به حالت نشسته انجام می‌دهند. ۸۰ نوع ماساژ وجود  دارد که هر فرد بر حسب نیاز خود و تشخیص کارشناس ماساژ از یکی از این روش‌ها استفاده می‌کند.

در ماساژ درمانی ممکن است از مواد و تجهیزات جانبی مانند روغن، انواع روان کننده‌ها، نمک، المپ‌های گرمازا، کمپرس‌های گرم و سرد، حمام، دوش، جکوزی، سونا و غیره استفاده کنند. در این کتاب سعی شده است انواع روش‌های ماساژ معرفی شوند.

 خواندن کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های پزشکی و سلامت مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب درمان ۲۱ بیماری با ماساژ

آموزش ماساژ

ً به عنوان بخشی از طب به صورت جایگزین ماساژدرمانی غالبا یا مکمل درمان در نظر گرفته می‌شود. در سال های اخیر با توجه به فواید به اثبات رسیده ماساژ درمانی تعداد مراکز تخصصی ماساژ درمانی به شدت رو به افزایش است. از تاثیرات ماساژ بر اندام های مختلف بدن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱ -تاثیرات مثبت ماساژدرمانی بر سیستم عصبی بدن: رفع اختلالاتی نظیر بی‌خوابی، تنش و سردرد که تحت تاثیر سیستم عصبی بدن هستند .

۲ -تاثیرات مثبت ماساژدرمانی بر ماهیچه‌های بدن: ماساژ روی دستگاه ماهیچه‌ای (عضالنی) تاثیرات مثبت به‌سزایی دارد.هنگامی که ماهیچه ها در اثر ماساژ منقبض می شوند ترشحات سمی دفع خواهند شد.

۳ -تاثیرات مثبت ماساژدرمانی بر اسکلت بدن: ماساژ با تقویت سیستم ایمنی بدن منجر به بهبود وضعیت سلامتی  استخوان‌ها خواهد شد.

۴ -تاثیرات مثبت ماساژدرمانی بر گردش خون: با ماساژ دادن فشار وارد شده بر سیاهرگ‌ها و سرخرگ‌ها از بین می‌رود و در نتیجه جریان گردش خون افزایش پیدا می‌کند . در ضمن گرفتگی‌های عضلانی را کاهش می‌دهد. 

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Moon
۱۴۰۰/۰۸/۰۸

کتاب خوبی بود در نوع خودش اما برخی از عکس های کتاب حذف شده بود همچنین برخی جاها مطالب خیلی عمومی بودن اما در کل خوب بود، ممنون

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۱۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۲۶-۵۱-۱
دسته بندی
تعداد صفحات۲۱۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۸/۰۴/۰۶
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۰۲۶-۵۱-۱