با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماهیت روان شناسی ورزشی

دانلود و خرید کتاب ماهیت روان شناسی ورزشی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب ماهیت روان شناسی ورزشی  نوشته  مهدی شهبازی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب ماهیت روان شناسی ورزشی

کتاب ماهیت روان شناسی ورزشی اثری از مهدی شهبازی و علیرضا بهرامی است که در انتشارات پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی منتشر شده است.

تربیت بدنی و علوم ورزشی به عنوان یک حوزه علمی دانشگاهی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی روند رو به رشدی را در تمامی زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و اجرایی داشته است. یکی از مسائل مهم مورد توجه مسئولان و برنامه‌ریزان، شناسایی، فراهم سازی و تقویت زمینه‌های لازم برای تولید علوم ورزشی و به کارگیری آن در عرصه‌های ورزش قهرمانی و میادین بین‌المللی است.

پژوهشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۷۷ تاسیس شد و تلاش کرد تا فعالیت‌های پژوهشی‌اش را با هدف تولید روش و انتقال یافته‌های نوین علمی به جامعه ورزش و علاقمندان به نشر آثار علوم ورزشی همسو کند. پژوهشکده با همکاری ناشران دانشگاهی از سال ۱۳۷۹ وارد حوزه چاپ و نشر کتب علمی حوزه تربیت بدنی و ورزش شد و در سال ۱۳۹۰ مجوز انتشار کتاب را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرد.

پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی با عنایت به مجوز انتشارات تخصصی و دولتی خود، اقدام به دریافت، داوری و چاپ کتاب علمی فاخر اساتید، پژوهشگران و دانشجویان در حوزه تربیت بدنی نمود که با توجه به نیاز مخاطبین از رشد فزاینده‌ای در این چند سال برخوردار بوده و باعث شده تا پژوهشگاه به عنوان قطب علمی کشور مطرح گردد.

درباره کتاب ماهیت روان شناسی ورزشی

 این کتاب به طور کاملاً کاربردی تدوین شده و حاصل تلاش چند تن از متخصصین روان‌شناسی ورزش است که تجربه کار کردن با تیم‌های ورزشی مختلف را به عنوان روان‌شناس ورزش دارند و تجربه و تخصص آنها نگاه ارزشمندی نسبت به اهمیت و اثرگذاری روانشناسی ورزش در ذهن خواننده ایجاد می‌کند. اکنون که کشور ما در حیطه روان‌شناسی ورزشی از بعد علمی و کاربرد آن در فرایند قهرمانی شرایط مطلوبی ندارد ترجمه این کتاب میتواند به ورزشکاران و علاقه‌مندان کمک کند. مترجمان چشماندار مطلوبی برای روانشناسی ورزشی در کشور متصورند لذا باید همه علاقه‌مندان در این حیطه تلاش کنند تا روان‌شناسی ورزش به جایگاه مطلوب خود در فرایند ورزش قهرمانی نزدیک شود و امیدواریم به یاری پژوهشگران در این حوزه و درنهایت رشد و توسعه ورزش کشور از بعد قهرمانی و همگانی تندرستی و آرامش روانی جامعه به شرایط مطلوب نزدیک شود. کتاب حاضر با نگاه کاربردی تدوین شده است. قطعاً این کتاب، یک عصای جادویی نیست و هیچکس را بدون آمادگی جسمانی صحیح نمیتوان به ورزشکاری مطلوب تبدیل کرد. 

روان‌شناسی ورزشی کاربردی، ارتباط نزدیکی با مبانی اصلی روان‌شناسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی دارد. بیش از سه دهه است مربیان و ورزشکاران تشخیص دادهاند که اجرا و عملکرد مناسب به رویکرد ذهنی بستگی دارد. لذا اهداف اصلی کتاب ماهیت روان‌شناسی ورزش عبارتند از: 

کاربردهای روانشناسی ورزشی؛ 

انگیزش، اعتماد به نفس و اضطراب در ورزش؛ 

حالت خلقی و هیجان ورزشکار در فرایند قهرمانی؛ 

تمرکز، تجسم و خود هیپنوتیزمی در ورزش و چگونگی استفاده از این مهارتها؛ 

قدرت صدا و موسیقی در ورزش. 

این کتاب بر اساس تحقیق و تجربه نویسندگان تدوین شده و کاملاً در شرایط تمرین و مسابقه می‌توان در جهت افزایش عملکرد از آن استفاده کرد.  

 خواندن کتاب ماهیت روان شناسی ورزشی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

مدیران، مربیان، ورزشکاران و تمام علاقه‌مندان به دانش تربیت‌بدنی و ورزش.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۳۵۹ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۵۸-۶۳-۰
تعداد صفحات۳۵۹صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۳,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۴/۰۳/۰۱
شابک۹۷۸-۶۰۰-۶۸۵۸-۶۳-۰