با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب نوری بر تاریکی های زندگی اثر جیمز آلن

دانلود و خرید کتاب نوری بر تاریکی های زندگی

۴٫۸ از ۸ نظر
۴٫۸ از ۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب نوری بر تاریکی های زندگی  نوشته  جیمز آلن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب نوری بر تاریکی های زندگی

کتاب نوری بر تاریکی‌های زندگی نوشته‌ جیمز آلن است این کتاب توسط احمد تازه کار به فارسی برگردانده شده است.

جیمز آلن متولد ۱۸۶۴ و درگذشته ۱۹۱۲ چهرهٔ ادبی سرشناس و بسیار الهام‌بخشی برای مردم جهان بوده است. جیمز در انگلستان به دنیا آمد و سپس برای کار به آمریکا مهاجرت کرد. زندگی خانوادگی بسیار سختی داشت و در سال‌های ابتدایی زندگی‌اش مدام با شکست روبرو می‌شد. دوران کارهای ادبی جیمز آلن کوتاه بود و تنها ۹ سال تا زمان مرگش در سال ۱۹۱۲به طول انجامید، اما به شکل خارق‌العاده‌ای پربار بود. در این مدت ۱۹ اثر ماندگار از خود بجای گذاشت که همگی سرشار از ایده‌هایی نوین برای نسل‌های آینده بود. جیمز آلن با انتشار دورهٔ «انسان اندیشه است» در بین مردم محبوبیت زیادی کسب کرد، این دوره به مدت ۵۵ دقیقه توسط معاون جیمز آلن ضبط شد و به صورت صوتی انتشار پیدا کرد. به جرئت می‌توان گفت هنوز هم این دوره یکی از برترین دوره‌ها در زمینهٔ قانون جذب است. گفته شده که مردم به دوره‌های جیمز آلن، لقب شاهکار قرن را داده‌اند.

او در این کتاب به ما می‌گوید که چگونه از نور خرد برای رهایی از سردرگمی‌های زندگی استفاده کنیم؛ او به ما القا می‌کند که چگونه فکر منجر به عمل می‌شود و نشان می‌دهد که چگونه رؤیاهایمان را به واقعیت تبدیل کنیم و این جملۀ جاودانۀ او که «انسان چیزی به جز اندیشه نیست». جیمز آلن را پدر کتاب‌های «خودیاری» می‌دانند.

معرفی کتاب از زبان خود جیمز آلن

« وقتی فردی وارد اتاق تاریکی می‌شود از حرکاتش خاطرجمع نیست، نمی‌تواند اشیاء اطرافش را ببیند و به‌درستی نمی‌داند اشیاء کجا قرار دارند و مستعد این است که در برخورد ناگهانی با آن‌ها آسیب ببیند. اما اگر نوری را به کار گیرد، فوراً تمام سردرگمی‌ها کنار خواهد رفت. تمام وسایل، دیده می‌شود و هیچ‌گونه خطری برای آسیب‌دیدن وجود نخواهد داشت. برای بسیاری از افراد، زندگی مانند این اتاق تاریک است و آسیب‌های مداوم،‌ ناامیدی‌هایشان، سردرگمی‌هایشان،‌ غم‌ها و دردهایشان به دلیل برخورد ناگهانی با اصولی است که آن‌ها را نمی‌بینند و لذا برای مواجهه با آن‌ها آماده نیستند؛ اما وقتی نور خرد بر درک تاریک ایشان می‌تابد،‌ سردرگمی رخت بربسته، دشواری‌ها رفع شده، همه‌چیز در جا و تناسب درست خودش دیده می‌شود و پس از این او، هوشیار و ایمن به یارای نور هویدای درکِ خردمندانه، گام برخواهد داشت.»

خواندن کتاب نوری بر تاریکی های زندگی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

 علاقه‌مندان به کتاب‌های انگیزشی مخاطبان این کتاب‌اند.

بخشی از کتاب نوری بر تاریکی های زندگی

در لحظه است و یک سردرگمی و بیچارگی عمده وجود دارد. افراد دانا زندگی خودبینانه را به کابوس‌دیدن تشبیه کرده‌اند. شباهت نزدیکی بین زندگی خودخواهانه و بین حالت آن خواب مغشوش و آشفته که کابوس نامیده می‌شود وجود دارد.

در زندگی خودخواهانه احساس تناسب تا حد زیادی از دست می‌رود، چیزها فقط زمانی دیده می‌شوند که بر اهداف خودخواهانهٔ خود فرد مؤثر باشند و هیجانات پُرتب‌وتاب و دردسرها و فجایع طاقت‌فرسا در آن وجود دارند.

در کابوس هم ارادهٔ مختار و هوش درک‌کننده به خواب رفته‌اند؛ و در زندگی خودخواهانه هم سرشت نیک‌سیرت‌تر و ادراک معنوی در غفلتی عمیق فرورفته‌اند. چنین ذهنی ارتباط درست بین یک موضوع طبیعی با دیگری را درنمی‌یابد و ازاین‌رو به زیبایی و توازنی که آن را در بر گرفته است بی‌اعتناست.

و این حس تناسب چیست به‌جز توانمندی دیدن اشیاء آن‌طور که هستند. آن توانمندی‌ای است که نیاز به پرورش دارد و پروریدن آن وقتی مربوط به موضوعات طبیعی می‌شود تمامی هوش را در بر می‌گیرد و منش اخلاقی را تزکیه می‌کند. اگرچه در کنار موضوعات طبیعی، به موضوعات معنوی هم وارد می‌شود و در این حوزه کمبود بیشتری احساس می‌شود و نیاز بیشتری به آن است. چراکه دیدن و درک چیزها در حوزهٔ معنوی آن طور که هستند نه هیچ بهانه‌ای برای غمگین‌بودن باقی می‌گذارد و نه جایی برای گریه و زاری.

این همه اندوه، اضطراب، ترس و نگرانی از کجا نشئت می‌گیرد؟ آیا به این خاطر نیست که مردان و زنان آرزو می‌کنند که چیزها طوری باشند که نیستند؟ آیا به این خاطر نیست که کثرت امیال مانع از این می‌شود که چیزها را در جایگاه حقیقی و تناسب درستشان ببینیم؟

هنگامی که فردی محزون است، چیزی جز فقدان و کمبودش را نمی‌بیند و با نزدیکی به آن کمبود، تمام این منظره از زندگی وی محو می‌شود. ممکن است موضوع به خودی خود کوچک باشد اما فرد آن را خیلی عظیم و خارج از تناسب مرتبط با موضوعات زندگی ببیند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
Rzarastgar
۱۴۰۰/۰۴/۱۶

جمیز آلن توی ایران کمتر شناخته شده کتابهاش عالیه مخصوصا اینکه این مفاهیم رو نزدیک به یک قرن پیش مطرح کرده که هنوز برای ما تازگی داره و کمک کنندست

kamani
۱۴۰۰/۰۷/۰۳

این کتاب رو چند وقت پیش خوندم و پیشنهاد میکنم

yavarr
۱۴۰۰/۰۷/۰۳

عالی بود

شادی
۱۴۰۰/۰۷/۰۷

هر چی بهم کم گفتم حتما پیشنهاد میکنم

بریده‌هایی از کتاب
مشاهده همه بریده‌ها (۱)
خودخواه‌ترین فرد که هدف اصلی‌اش تنها کسب نیک‌بختی برای خودش است خسیسی معنوی است. ممکن است ذهنش به خاطر فقر معنوی از دست برود هرچند او با اهدافی که به دست آورده احاطه شده باشد تا لذتش را برآورده سازد؛ زیرا او ظاهر خوشبختی را می‌پرستد و روح آن یعنی مبادلهٔ سخاوتمندانه را نادیده می‌گیرد. هدف خودخواهی کسب لذت شخصی یا خوشبختی است؛ هدف دین گسترش فضیلت است. بنابراین دین با عقاید بی‌شمارش شاید بتواند در یک اصل اولیه یعنی مبادلهٔ دوسویهٔ موهبت‌های معنوی خلاصه شود.
alirezazal

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۱ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۹۰۰ تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۶۷-۸۷-۱
تعداد صفحات۴۱صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۹۰۰تومان
نوع فایلEPUB
تاریخ انتشار۱۳۹۹/۰۳/۳۱
شابک۹۷۸-۶۲۲-۷۴۶۷-۸۷-۱