در جست‌وجوی ‌آبی‌ها

دانلود و خرید در جست‌وجوی ‌آبی‌ها

۴٫۴ از ۱۴ نظر
۴٫۴ از ۱۴ نظر

برای خرید و دانلود   در جست‌وجوی ‌آبی‌ها  نوشته  لوئیس لوری  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

نظرات کاربران

N Zamanian
فضای کتاب مثل کتاب بخشنده، همون‌قدر که لطیف و زیباست، قدرتمندانه و شجاعانه هم هست. متن بسیار جذابی داره، طوری که من در دو نشست تمومش کردم. جزئیاتی که در مورد رنگ‌ها و حس کایرا موقع خلق کردن وصف شده بود خیلی به ذهن و دل می‌نشست و قطعاً تصاویری از کتاب هستند که تا مدت‌ها یادم خواهند موند. مثل همیشه خانم آشتیانی کتاب بی‌نظیری رو برای ترجمه انتخاب کردن. هرچند چند جا متوجه اشتباه‌های جزئی تایپی یا نگارشی شدم؛ ولی در کل ترجمه‌ی روانی بود. صفحه‌بندی در مورد گفت‌وگوها یا فاصله‌ی بین بخش‌های کتاب می‌تونه بهبود پیدا کنه. در کل، کتابی بود که برای آدم‌های کنجکاو، می‌تونه دری باشه به ماجراجویی‌های ذهنی جذاب! به عنوان یک بزرگسال می‌تونم بگم از اون دست کتاب‌های نوجوانه که قطعاً خوندنش برای هر بزرگسالی هم می‌تونه خوشایند باشه.
i._.shayan
یکی از از بیخود ترین ادامه هایی بود که تو زندگیم خوندم به قدری هیچ احساس نیازی به این ادامه نمیشه که خود نویسنده هم فهمیده، واسه همین به جای این که ادامه داستان شخصیت اصلی رو بنویسه داستان رو به گوشه دیگری از دنیاش برده جایی که دیگه از اون جامعه پادآرمان شهری آینده نگرانه خبری نیست، جایی که در واقع بخاطر اون مردم عاشق کتاب اول شدن و به جاش ما رو به داستان دختری میبره که تازه یتیم شده و یهو میفهمه موهبت هایی داره، موهبت های جادویی که می تونه باش به طرز هنرمندانه‌اب بافتنی ببافه! (بله واقعا هیجان انگیزه بافتنی :/) و داستان توی جامعه‌ای اتفاق میافته که همه با هم بدن و خیلی بد اخلاقن بچه هارو میزنن و زن ها اجازه خواندن و نوشتن ندارن و به قدری این گوشه دنیا بی ربط به کتاب قبلی به نظر می رسه که یه چیزی مثل اختلاف قرن ۱۴ با قرن ۲۲ میمونه. و این تازه شروع تک تک مشکلات افتضاح این کتابه از شخصیت هایی که ذره ای عمق ندارن و بشدت روی مخن تا دنیاسازی پرت و پلای کتاب و خدا منو ببخشه که از پایان بندی کتاب اول تعریف کردم چون نویسنده فکر کرده باز گذاشتن پایان کتاب هنره و اونقدر داستانو رو هوا ول میکنه که آدم میمونه نکنه فصل آخر کتاب گمشده. و جالبیش اینه، این کتاب داستانش هسته مشخصی نداره و تمام چیزی که نویسنده می‌خواسته بنویسه برپایه پیچش پایان داستان بود که اونقدر سطحیه این پیچش که از فصل ها قبل مشخصه و فقط دلت میخواد سرتو به دیوار بکوبی وقتی میخونیش.
نوا کاشی
من کاملا با تو مخالفم تمام کتاب های لوئیس لوری جذاب و قشنگ بودند درست مثل این یکی 😡
i._.shayan
نه متاسفانه من هیچ لذتی نبردم نه تنها لذت نبردم بلکه میتونم بگم اذیت هم شدم بخصوص اینکه توی سال ۲۰۲۱ ایده های این کتاب بشدت تکراری و دست مالی شده بنظر میرسن و هیچ چیز جدید و جذابی برام نداشت که قبلا تو کتابای دیگه ندیده باشم
Zohreh Khaghani
به نظر من هم موهبت اصلی کایرا در این داستان مشخص نبود. در کتاب سوم (پیام رسان) تازه ویژگی بارز کایرا رو می فهمیم. هر چند من کتاب رو دوست داشتم و دنیایی که نویسنده خلق کرده بود برام جالب بود. این که همزمان مجموعه ای مثل مجموعه در کتاب اول وجود داشت و در قسمتی دیگه از دنیا، مردم به شکل بدوی زندگی می کنن و ذهنشون با مزخرفاتی که بهشون گفته شده پر شده. هر چند داستان به استحکام داستان کتاب اول نبود ولی باز هم جالب بود.
ف.ن
حتی شاید بیشتر از بخشنده که جلد اول این مجموعه‌ست دوست داشتم این رمان رو. لطیف و روان. پر از احساسات متضاد. انسانیتی که بیدار می‌کنه در آدمیزاد. قلم لوییس لوری رو دوست دارم، در «در جست‌وجوی آبی‌ها» بیشتر. و چه اسم شگفت‌انگیزی هم داره :)
Zohreh Khaghani
این کتاب بخش دوم از یک چهارپاره هست. داستانش درباره دختری هست که پدر و به تازگی مادرش رو از دست داده و افراد دهکده می خوان از دهکده اخراج بشه، چون این دختر دیگه به دردشون نمی خوره. جامعه ای که باز هم تحت کنترل عده ای خاص هست و چیزهایی رو باور دارن که رهبرانشون بهشون گفتن. ولی بعد اتفاقات طور دیگه ای رقم می خوره. البته داستان پردازی این کتاب به خوبی کتاب های دیگه این چهارپاره نبود ولی نکته ی جالب برای من تفاوت زندگی ها در دو کتاب بود. دنیایی که هر مجموعه برای ساکنینش خلق کرده و کسی خبر نداره بیرون این دنیا چه خبره و هیچ کنجکاوی ای برای باخبر شدن هم در اونها وجود نداره. قدرت کنترل قدرتمندهای جامعه و بعد غرق شدن آدم ها در زندگی ای که یک عده دیگه براشون ساختن، بدون حس کنجکاوی، بدون فکر! نتیجه ی حذف دانش و آگاهی از زندگی آدم ها!!! این کتاب چون بخشی از داستان کلی هست. به نظرم خوندنش خوبه. یعنی اگر قصد دارید هر چهار کتاب رو بخونید، این کتاب رو جا نندازید.
نوا کاشی
من خودم می‌خوام در آینده نویسنده بشوم.ولی وقتی می‌خوام داستان بنویسم وقتی به قسمت اسم میرسه کلا گیج میشم.حتی اگر در اینترنت هم ببینم نمیتوانم انتخاب کنم.وقتی کتاب لوئیس لوری را خواندم کلی ایده ی جدید به ذهنم رسید.نه فقط اسم کلی ایده ی دیگر برای داستان هایم.کتاب های لوئیس لوری من را طوری جذب می‌کرد که اگر کنارم حتی کسی ساز می زد نمیشنیدم به نظر من حتماً این کتاب را بخرید 😍😍😍😍😍😍 ممنونم لوئیس لوری من هیچ کتابی را بیشتر از کتاب شما دوست نداشتم❤️
ناشناس
متاسفانه برخلاف کتاب اول که سعی داشت مفاهیم زیبا و پر معنایی رو به مخاطب ارائه بده این جلد حرف جدیدی برای گفتن نداشت و عملا با یک داستان ساده و بدون مفهوم کلی مواجه بودیم؛ ولی قلم نویسنده زیباست و"بخشنده" کتاب بسیار جالی بود.مشتاقم تا جلدهای بعد رو بخونم. ترجمه هم روان بود و مناسب.
نوا کاشی
من با تو مخالفم همه چی عالی بود
صفحه قبل۱صفحه بعد