با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
در صحبت خیام

دانلود و خرید کتاب صوتی در صحبت خیام

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی در صحبت خیام  نوشته  حسین الهی قمشه‌ای  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی در صحبت خیام

کتاب صوتی در صحبت خیام مجموعه ده سخنرانی از دکتر حسین الهی قمشه‌ای است که به بررسی و شرح رباعیات حکیم عمر خیام می‌پردازد.

درباره کتاب صوتی در صحبت خیام

خیام یکی از رندان سرافراز عالم است که سر به طاعت خاکیان فرود نیاورد و با دین فروشان دنیاپرست و کوته‌آستینان دراز‌دست و بی‌خبران خبرفروش و دکانداران پشمینه پوش و پوچ گرایان لاف زن و هیچ گویان ما و من سر سودا نداشت. کتاب صوتی در صحبت خیام مشتمل بر ۱۰ سخنرانی صوتی دکتر حسین الهی قمشه‌ای در شرح رباعیات حکیم عمر خیام است. 

غیاث‌الدین ابوالفتح عُمَر بن ابراهیم خَیّام نیشابوری که با نام حکیم عمر خیام نیشابوری شناخته می‌شود، همه‌چیزدان، فیلسوف، ریاضی‌دان، ستاره‌شناس و شاعر رباعی‌سرای ایرانی در دوره سلجوقی است.  او در حدود سال ۴۴۰ متولد شد و در ۵۱۷ ه‍.ق از دنیا رفت. 

یکی از برجسته‌ترین کارهای او سروسامان دادن و سرپرستی محاسبات گاه‌شماری ایران در زمان وزارت خواجه نظام‌الملک است که در دوره پادشاهی ملک‌شاه سلجوقی (۴۲۶–۴۹۰ هجری قمری) رخ داد. تقویمی که او در این زمینه تدوین و تنظیم کرد از دقتی بسیار بالا برخوردار است و هنوز نیز معتبر است. اما با این حال در دنیا او را به خاطر رباعیاتش می‌شناسند. رباعیات او و بسیاری از اشعاری که به او نسبت داده‌اند تقریبا به تمام زبان‌ها زنده دنیا ترجمه شده است اما با این حال او را در غرب با ترجمه ادوارد فیتز جرالد می‌شناسند. 

شنیدن کتاب صوتی در صحبت خیام را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب صوتی در صحبت خیام را به تمام علاقمندان حکمت و ادبیات پیشنهاد می‌کنیم.

درباره حسین الهی قمشه‌ای

حسین محی‌الدین الهی قمشه‌ای، دی ماه ۱۳۱۸ در تهران چشم به جهان گشود. او فارغ التحصیل دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه تهران است و تحصیلات حوزوی و سنتی را نزد پدرش، استاد مهدی الهی قمشه‌ای و استادان دیگر دنبال کرد. سپس به کار تدریس در دانشگاه تهران و سایر مراکز آموزش عالی در ایران و بعدها در خارج کشور پرداخت و در کنار تدریس به تالیف و ترجمه آثار در زمینه عرفان، ادبیات و هنر مشغول شد. قریب یک سال رئیس کتابخانه ملی ایران بود. 

الهی قمشه‌ای تعداد زیادی سخنرانی به زبان‌های فارسی و انگلیسی در دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف داخل و خارج از کشور ایراد کرده، که به صورت لوح فشرده و فایل صوتی در دسترس است. مشخصات آثار مکتوب و صوتی تصویری در سایت رسمی ایشان آمده است.

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۷ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۹۲٫۱ مگابایت
زمان۰۷ ساعت و ۱۱ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۹۲٫۱ مگابایت