با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی اثر استفان شاپیرو

دانلود و خرید کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی

۲۵ عینک که به حل مسائل دشوار در کسب‌وکار کمک می‌کند

۴٫۷ از ۱۲ نظر
۴٫۷ از ۱۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی  نوشته  استفان شاپیرو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی

کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی اثر استفان شاپیرو است. این کتاب ۲۵ عینک را به شما معرفی می‌کند که به حل مسائل دشوار در کسب ‌و کار کمک می‌کند. می‌توانید نسخه صوتی این اثر را با ترجمه زهره نوروزی و صدای گرم احسان اطهری بشنوید.

درباره کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی

کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی درباره تعریف مسئله، حل مسئله، تفکر نقادانه و فرایند تصمیم‌سازی است. استفان شاپیرو در این اثر ۲۵ عینک را به شما معرفی می‌کند. به باور او این عینک‌های می‌توانند دید شما را نسبت به مساله‌ای که پیش آمده است، تغییر دهند. با کمک این تغییر می‌توانید مسیر کسب و کارتان را تغییر دهید و آن را در جاده موفقیت قرار دهید. هرچند بیشتر مطالبی که در این کتاب عنوان شده است درباره موضوعات مرتبط با کسب و کار نوشته شده‌اند، اما می‌توان از راهکارهای آن برای حل مشکلات زندگی شخصی نیز کمک گرفت. 

تعریف مسئله، تفکر نقادانه و و حل مسئله از ارکان اصلی نوآوری به شمار می‌آیند. هدف استفان شاپیرو نیز همین است. به شما کمک کند تا یک مسئله را به صورت متفاوتی ببینید و به این ترتیب با کمک ۲۵ عینک معرفی شده، برای چالش‌هایی که در سر راهتان قرار می‌گیرند، صورت‌بندی جدیدی ارائه کنید. کار دیگر این عینک‌ها این است که به شما کمک کند تا سؤال‌های بهتری بپرسید یا به عبارت دیگر مسئله‌های بهتری طرح کنید. در مرحله بعد با کمک پرسش‌هایی که به جواب بهتری منجر می‌شود پیامدی مطلوب‌تر را رقم بزنید.

کتاب راه‌ حل‌ های نامرئی سه بخش دارد: بخش اول به شما می‌آموزد چگونه سوالات بهتری بپرسید. بخش دوم شما را با عینک‌هایی برای بازتعریف مشکلات آشنا می‌کند و بخش سوم به نوآوری‌های چالش‌محور اختصاص دارد. 

کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

شنیدن کتاب صوتی راه‌ حل‌ های نامرئی را به تمام مدیران کسب‌ و کارها پیشنهاد می‌کنیم. 

بخشی از کتاب صوتی راه حل های نامرئی

پرسش‌های بهتر منجربه پاسخ‌های بهتر می‌شود.

من تقریباً دویست روز از سال را در سفر هستم و مانند اغلب کثیرالسفرهای عالم این قانون آزارم می‌دهد که نمی‌توانم «با خودم بیشتر از یک کیف دستی قابل حمل به داخل هواپیما ببرم.» ناگزیر در سفرهای طولانی‌تر از یکی دو روز، تنها گزینه قابل تصور همان چمدان‌های بزرگی است که پس از بازرسی، باید به بخش حمل بار سپرده شوند. پس از گذراندن یک روز طاقت‌فرسا در سفر، معطل شدن برای اینکه بالاخره چمدانت روی چرخ نقاله بیاید و بتوانی از فرودگاه خارج شوی، عذاب‌آورترین کار ممکن است.

پس جای تعجبی ندارد که یکی از فرودگاه‌های نه‌چندان بزرگ در ایالات متحده، پس از یک نظرسنجی متوجه شد که بیشترین میزان نارضایتی مربوط به معطلی کنار چرخ نقاله برای تحویل گرفتن بار است. پس از بررسی دقیق‌تر، معلوم شد که فرایند رسیدن چمدان‌ها از هواپیما تا نقاله، به‌طور میانگین پانزده تا بیست دقیقه طول می‌کشد.

مسئولان امر در نقش نوآورانی ماهر، «سرعت بخشیدن به تحویل چمدان‌ها» را در دستور کار قرار دادند. سرمایه هنگفتی را برای تهیه ماشین‌های سریع‌تر، نیروی انسانی بیشتر و فناوری‌های به‌روزتر صرف کردند و موفق شدند که زمان تحویل بار را به حدود هشت تا ده دقیقه کاهش دهند که الحق پیشرفتی مثال‌زدنی بود. به‌نظر می‌رسید که مشکل حل شده است.

اما زمانی که نظرسنجی دوم انجام شد تا بازخورد اقدامات صورت‌گرفته ارزیابی شود، اصلی‌ترین شکایت، کماکان «معطلی برای رسیدن چمدان‌ها» بود! کاهش دادن هرچه بیشتر آن زمان به هفت، شش یا پنج دقیقه خیلی گران تمام می‌شد و درنتیجه، محال و ناممکن به‌نظر می‌رسید. گویا دیگر چاره‌ای نبود و مسافران باید این معطلی را تحمل می‌کردند... تا اینکه گویا برای متصدیان امر مکاشفه‌ای رخ داد و آن‌ها دریافتند که رسیدن چمدان‌ها از هواپیما به سالن تحویل بار هشت تا ده دقیقه طول می‌کشد؛ اما رسیدن مسافران از هواپیما به همان سالن یک تا سه دقیقه....

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱۰)
رضا یزدی
۱۴۰۰/۰۲/۰۹

انیشتین: اگه یک ساعت وقت داشتم تا جهان رو نجات بدم، ۵۹ دقیقه در مورد مساله فکر می‌کردم و یک دقیقه برای پیدا کردن راه حل

کاربر ۴۲۷۵۶۷۱
۱۴۰۱/۰۲/۱۷

در این کتاب روش اصلاح و رویکردهای کمپانیهای آمریکایی آمده ولی در بیشتر مواقع هیچ اشاره‌ای به نام کمپانی نشده، بطوریکه شک میکنید که منبع این حرف از کجاست، صحت دارد یا خیر. ترجمه بسیار بدی دارد. بعضی کلمات معادل

- بیشتر
حمید
۱۴۰۰/۱۲/۲۵

سلام بنظرم کتاب خوبی در زمینه مدیریت کسب و کار است که برای مشکلات پیش روی راهکارهای مناسبی دارد

شریفی۱۴
۱۴۰۰/۰۲/۲۰

خوب بود باید چندبار گوش داد و نکته برداشت و به کار بست

موسوی
۱۴۰۰/۰۲/۱۳

اگر جزو مدیران میانی یا ارشد هستید این کتاب شدیدا عملکردتون رو تحت تاثیر می‌ذاره اصلا ازش ساده نگذرید

شایان د
۱۴۰۰/۰۲/۱۲

خیلی جالبه که ۲۵ عینک برای حل مسئله پیشنهاد داده میشه. پرورش تفکر انتقادی باعث رفع خیلی از نواقص میشه

حسین
۱۴۰۰/۰۲/۱۱

کتاب بسیار خوبی هست. اگه مطالب و مفاهیم کتاب به درستی درک کنین روش زندگی تون رو تغییر میده. فن بیان عالی گوینده هم باعث درک دو چندان محتوای کتاب میشه

نازنین
۱۴۰۰/۰۲/۱۰

مغز شیفته این است که حق با او باشد حتی اگر کاملا در اشتباه باشد وقتی شناخت بهتر و بیشتری از سیستم فکری و عملکرد مغزت داشته باشی، به تبع عملکرد بهتری توی تصمیم‌ گیری ها خواهی داشت

صحرا
۱۴۰۰/۰۲/۰۹

میشه گفت یک کتاب عالی و بدون کم و کاستی در مورد مدیریت و رهبری ست. از لحظه به لحظه‌ش استفاده کردم

رضوی
۱۴۰۰/۰۲/۰۹

برای دستیافتن به پاسخ صحیح، باید دنبال پرسش صحیح بود. تقریبا هرچی کتاب من دیدم در رابطه با پاسخ بود این اولین کتابی بود که در رابطه با پرسش صحیح، صحبت می‌کنه

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۴٫۱ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۳۲ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۵۴٫۱ مگابایت