با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
ماجراجو در‌ آذربایجان شرقی

دانلود و خرید کتاب صوتی ماجراجو در‌ آذربایجان شرقی

جاذبه‌های گردشگری در آذربایجان شرقی

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ماجراجو در‌ آذربایجان شرقی  نوشته  موسی زمان‌زاده‌دربان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ماجراجو در‌ آذربایجان شرقی

کتاب صوتی ماجراجو در آذربایجان شرقی نوشته موسی زمان‌زاده دربان و محمد جولایی تهرانی یکی از کتاب‌های مجموعه ماجراجو است. این مجموعه به معرفی استان‌های مختلف کشور و ویژگی‌های آنها می‌پردازد. استانی که در این کتاب صوتی که پیش رو دارید استان تاریخی و سیاحتی آذربایجان شرقی است.

درباره کتاب ماجراجو در آذربایجان شرقی

تاریخ آذربایجان به حکومت مادها و هخامنشیان و دیگر شاهان ایرانی که تا دوره قاجار ادامه داشت برمی‌گردد. همواره این خطه از مناطق حکمرانی و سیاسی دولتمردان زمان خود بود. زیبایی‌های طبیعی آذربایجان به دلیل آب و هوای مناسب، آبشارهای زیبا و دل انگیز و همچنین کوه سهند که در میان آن زیبایی‌ها می‌درخشد، جذابیت خاصی برای گردشگران دارد. مردم آن ترکی صحبت می‌کنند و آداب و رسوم خاصی دارند.

شیرینی‌های خوشمزه در انواع مختلف و همچنین فرش‌های زیبا، نقره کاری، خشکبار، آجیل و ... دست آورد مردم آن دیار است. مقبره شعرای این استان معروف است که در میان آنها شهریار عزیز به ما نزدیکتر است.

شنیدن کتاب ماجراجو در آذربایجان شرقی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به گردشگری و ایران‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم.

بخشی از کتاب ماجراجو در آذربایجان شرقی

آذربایجان در قدیم جزء سرزمین ماد و در دوره اقتدار هخامنشیان جزء امپراتوری هخامنشی بود. در زمان اسکندر مقدونی، والی ایرانی آن آتورپات (کسی که آتش نگهبان اوست)، آتورانکان خوانده می‌شد و همین اسم است که بعدها به صورتهای آذربایگان و آذربایجان در آمده است. وی در زمان حمله اسکندر به ایران، استقلال خویش را اعلام کرد (۳۲۸ قبل از میلاد) و بدینسان سرزمین خود یعنی ماد کوچک را محفوظ داشت. سپس آذربایجان به دست اشکانیان و بعد ساسانیان افتاد. در آن دوران پایتخت آذربایجان شهر شیز، در جنوب شرقی دریاچه ارومیه بود که معبد بسیار معتبری داشت.نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۱ ساعت و ۰۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۸٫۷ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۰۳ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۸٫۷ مگابایت