با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی ماجراجو در خراسان جنوبی اثر موسی زمان‌زاده دربان

دانلود و خرید کتاب صوتی ماجراجو در خراسان جنوبی

جاذبه‌های گردشگری در خراسان جنوبی

۱٫۰ از ۱ نظر
۱٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ماجراجو در خراسان جنوبی  نوشته  موسی زمان‌زاده دربان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب صوتی ماجراجو در خراسان جنوبی

کتاب صوتی ماجراجو در خراسان جنوبی نوشته‌ موسی زمان زاده دربان و محمد جولایی تهرانی، به شرح آب و هوا، جاذبه‌های گردشگری، سوغات و غذاهای محلی استان خراسان جنوبی می‌پردازد. این کتاب یکی از کتاب‌های مجموعه گردشگری است که به استان‌های متفاوت می‌پردازد.

مجموعه ماجراجو به بررسی استان‌های مختلف ایران می‌پردازد و ویژگی‌های بارز استان‌ها را شرح می‌دهد. استانی که در این کتاب صوتی معرفی می‌شود، استان سیاحتی و تاریخی خراسان جنوبی است.

درباره کتاب صوتی ماجراجو در خراسان جنوبی

خراسان در زبان قدیم به معنی خاور زمین است، این اسم در اوائل قرون وسطی به‌طور کلی بر تمام ایالات اسلامی که در سمت خاور کویر لوت تا کوه‌های هند واقع بودند، اطلاق می‌گردید و به این ترتیب تمام بلاد ماوراءالنهر را در شمال خاوری به استثنای سیستان و قهستان در جنوب شامل می‌شد. استان خراسان جنوبی با مصوبه مجلس شورای اسلامی و پس از تقسیم استان خراسان به سه استان در سال ۱۳۸۳ ایجاد شد. مساحت این استان، ۹۵۳۸۵ کیلومتر مربع جمعیت آن و طبق سرشماری سال ۱۳۸۵ برابر با ۶۰۰۵۶۸ نفر می‌باشد. خراسان جنوبی شامل محدوده‌ای از خراسان بزرگ است که در سده‌های پیش قهستان نامیده می‌شده است.

شنیدن کتاب ماجراجو در خراسان جنوبی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به گردشگری و شناخت ایران پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب ماجراجو در خراسان جنوبی

شهر بیرجند، مرکز استان خراسان جنوبی، بزرگترین شهر استان به شمار می‌رود و در دشتی نسبتاً وسیع و حاصلخیز قرار دارد. بافت قدیمی این شهر حد فاصل کال رودخانه شور و کال پل باغ واقع شده و در طی گسترش شهر بیرجند در سال‌های اخیر، بافت تاریخی آن دستخوش تغییرات گسترده‌ای گردیده است. مساحت تقریبی شهر بیرجند ۷۳ کیلومتر مربع می‌باشد و طبق آمار ۱۳۹۰ جمعیت آن بالغ بر ۱۷۸۰۲۰ نفر بوده است.

طبیعت و موقعیت

استان خراسان جنوبی با وسعتی بالغ بر ۱۵۱۱۹۳ کیلومتر مربع در خاور ایران قرار دارد و بخشی از نوار مرز بین المللی ایران و افغانستان را تشکیل می‌دهد. این استان در سال ۱۳۸۳ تاسیس شده و سومین استان از نظر مساحت به شمار می‌رود. استان خراسان رضوی در شمال، استان‌های سمنان، اصفهان و یزد در باختر، استان کرمان در جنوب باختری و استان سیستان و بلوچستان در جنوب خاوری آن قرار دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
حمید روشندل
۱۳۹۹/۰۹/۲۷

متاسفانه بسیار مختصر در مورد این استان مطالب نوشته شده لطفاً وقتی درمورد یک شهر یا استان یا فرد اطلاعات کاملی ندارید بهتر است کتابی ننویسید کتاب شما بیشتر توهین به مردم خراسان ،خصوصا مردم شهرستان نهبندان می‌باشد که با

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۸٫۱ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۵۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۸٫۱ مگابایت