با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پیرمرد و دریا

دانلود و خرید کتاب صوتی پیرمرد و دریا

۳٫۱ از ۱۰ نظر
۳٫۱ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پیرمرد و دریا  نوشته  ارنست همینگوی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب صوتی پیرمرد و دریا یکی از مهمترین داستان‌های ارنست همینگوی، نویسنده آمریکایی است.  پیرمرد و دریا، داستان تلاش‌های یک ماهیگیر پیر برای صید یک نیزه‌ماهی بزرگ است. پیرمرد و دریا جوایزی مانند جایزه پولتیز و نوبل را برای همینگوی به ارمغان آورده است. این کتاب را با ترجمه جلال شیرمرد و صدای الناز صالحی بشنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی پیرمرد و دریا

کتاب پیرمرد و دریا، مهم‌ترین اثر ارنست همینگوی، داستان زندگی و تلاش‌های سانتیاگوی ماهیگیر است. سانتیاگو، ماهیگیر پیر کوبایی  در طول ۸۴ روز گذشته، نتوانسته است حتی یک ماهی بگیرد اما یک روز در دل دریا و برای به دام انداختن یک نیزه‌ماهی بزرگ، وارد جنگی بزرگ می‌شود. مبارزه‌ای که مانند مبارزه‌ی مرگ و زندگی است.

ارنست همینگوی با رمان پیرمرد و دریا، به درجه‌ی تازه‌ای از آگاهی رسیده است. همینگوی تا پیش از این و در آثار دیگرش از زخم خوردن و ضعف و آسیب‌پذیری آدم‌های سرسخت سخن می‌گفت اما در این کتاب از سرسختی یک پیرمرد ضعیف سخن می‌گوید. 

شنیدن کتاب پیرمرد و دریا را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

دوست‌داران رمان‌های خارجی و علاقه‌مندان به آثار همینگوی.

درباره‌ی ارنست همینگوی

ارنست میلر هِمینگوی (۲۱ ژوئیه ۱۸۹۹) از نویسندگان برجستهٔ معاصر ایالات متحده آمریکا و برندهٔ جایزه نوبل ادبیات است. او از پایه‌گذاران یکی از تأثیرگذارترین انواع ادبی، موسوم به «وقایع‌نگاری ادبی» شناخته می‌شود.

قدرت بیان و زبردستی همینگوی در توصیف شخصیت‌های داستانی به گونه ای بود که او را پدر ادبیات مدرن لقب داده‌اند.

همینگوی در طول زندگی خود آثار بسیاری نوشت که جوایزی را برایش به ارمغان آورد. بسیاری از آثار او مانند پیرمرد و دریا، تپه‌های سبز آفریقا، پاریس جشن بیکران، وداع با اسلحه و زنگ‌ها برای که به صدا درمی‌آیند به فارسی ترجمه شده‌اند.

ارنست همینگوی در تاریخ ۲ ژوئیه ۱۹۶۱ با شلیک گلوله اسلحه شکاری خودش، به زندگی‌اش پایان داد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
س. ی. یعقوبی
۱۳۹۹/۱۲/۰۷

آرمان سلطان زاده عزیز و آوانامه آنقدر توقع ما رو از کتاب صوتی بالا بردن که دیگه هر کتابی به دلمون نمیشینه... گوینده زحمت کشیده بود اما نتوانسته بود هیجان لحظات نفس‌گیر رو منتقل کنه، مکث بین فصول کتاب هم کافی

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۳٫۶ مگابایت
زمان۰۳ ساعت و ۲۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۸۳٫۶ مگابایت