دانلود کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید با صدای مسعود فروتن + نمونه رایگان
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب الکترونیکی یا صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید اثر داوود بختیاری دانشور

دانلود و خرید کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

خاطرات اسیر آزاد شده ایرانی اسدالله خالدی

۳٫۹ از ۷ نظر
۳٫۹ از ۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید  نوشته  داوود بختیاری دانشور  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید نوشته داوود بختیاری دانشور، خاطرات اسیر آزادشده‌ی ایرانی اسدالله خالدی است. این اثر را با صدای مسعود فروتن می‌شنوید.

درباره‌ی کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

داوود بختیاری دانشور برای نوشتن کتاب مردی که خواب نمی‌دید، یک سال با او مصاحبه کرد و خاطرات او را شنید. این خاطرات از زندگی اسدالله خالدی می‌گوید: مردی که در محله‌ی شاپور تهران به دنیا آمد، و برای ادامه‌ی تحصیلاتش به آلمان رفت. او در آلمان از رشته‌ی مهندسی کشاورزی فارغ‌التحصیل شد و دل به دختری آلمانی باخت. هرچند این عشق به دلیل مخالفت خانواده، ناکام ماند. بعد از بازگشت به ایران، با دختری که خانواده‌اش برایش انتخاب کرده بودند ازدواج کرد و سرش به فعالیت‌های سیاسی مخالف رژیم گرم شد. همین فعالیت‌ها او را به زندان کشاند. کمی بعد، وقتی جنگ ایران و عراق درگرفت، خالدی به جبه رفت و مدتی هم در دست عراقی‌ها اسیر بود. 

در کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید، خاطرات زندگی پر ماجرای او را می‌شنویم. زندگی که تبدیل به کتاب شد، اما زمانی که خود اسدالله خالدی در قید حیات نبود. 

کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به خاطرات رزمندگان و شهدا و دوست‌داران داستان‌های دفاع مقدس، از شنیدن کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید لذت می‌برند. 

بخشی از کتاب صوتی مردی که خواب نمی‌دید

خبر را از رادیو شنیدم. انگار که از خواب پریده باشم. تازه از سرکار برگشته بودم و تو اتاقم مثل همیشه در را رو خودم قفل کرده بودم. حرف‌های امام را زیر لب تکرار کردم. بعد ایستادم جلوی آیینه کمد. سفیدی موهایم تو ذوق می‌زد.

ـ پیر شدی ... اسدالله ... داش اسدالله ...

ـ آره ... فقط ولی نه آن‌قدر که نتوانم اسلحه به‌دست بگیرم.

ـ یعنی می‌خواهی دوباره همه چیز را ول کنی و بروی؟

ـ آره ... رفتن برایم می‌ماند ... خانه و تجملاتش را تو کارنامه اعمالم نمی‌نویسند.

ـ بچه‌ها چه؟ ... آن‌ها به پدر نیاز دارند ...

ـ دوستشان دارم ... ولی الان موقع احساسات نیست ... تازه مادرشان بالای سرشان است ... خوب تربیت‌شان می‌کند ... از این بابت خیالم جمع است.

ـ پس می‌روی؟

ـ آره ... آره ... باید بروم.

دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

abad
۱۳۹۹/۰۸/۱۳

سلام دوستان من از شنیدن این کتاب چیزهای زیادی اموختم امیدوارم شما هم با شنیدن این کتاب حس و حال بنده را داشته باشید . چقدر برای این سرزمین زحمت کشیده شده است .هر کس برای این خاک از جان

- بیشتر
خدایی
۱۴۰۰/۱۱/۲۱

به نظرم کتاب خوبی ست من که از ابتدا باهاش ارتباط گرفتم

نیلوفر آبی
۱۴۰۱/۰۹/۲۹

من صوتیشو گوش ندادم،خود کتاب خوندم،تقریبا از اوایل قبل انقلاب تا بعد از جنگ،به شدت از نظر روانی خیلی از قسمت هاش زجر آور،چون داستان واقعی و شخصیت داستان از تمام شکنجه ها و عذاب هاش نوشته

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۰ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۹۴۳٫۱ مگابایت
زمان۱۰ ساعت و ۵۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۹۴۳٫۱ مگابایت