با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی موج سوم اثر الوین تافلر

دانلود و خرید کتاب صوتی موج سوم

راه حلی برای برون رفت از ناامیدی روزگار امروز ...

۳٫۷ از ۱۹ نظر
۳٫۷ از ۱۹ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی موج سوم  نوشته  الوین تافلر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی موج سوم

کتاب صوتی موج سوم نوشته الوین تافلر ۲۰۱۶-۱۹۲۸ محقق و نظریه‌پرداز آمریکایی است. تافلر بیشتر به دلیل پیش‌بینی‌هایش نسبت به آینده مشهور است. در دورانی که شایعات مربوط به وقوع جنگ جهانی سوم ارزها را به نوسان درآورده و لشکریان توفان در بسیاری سرزمینها خود را آماده حمله ساخته‌اند، ما با وحشت به عناوین روزنامه‌ها خیره می‌شویم. ارزش طلا ااین حرارت‌سنج ترس رکورد می‌شکند. بانکها به لرزه درآمده‌اند. تورم از کنترل خارج شده و دولتهای جهان به فلج عمومی و کندذهنی مبتلا شده‌اند.

گروه کُرِ بزرگ کاساندرا۱ در برابر این رویدادها گوشها را با نوای سرنوشتِ شوم پر می‌کند و انسان کوچه و خیابان زیر لب زمزمه می‌کند که دنیا «دیوانه» شده است. و در همان حال کارشناسان و صاحب‌نظران به همه روندهایی اشاره می‌کنند که به فاجعه می‌انجامد.

این کتاب نقطه‌نظر کاملاً متفاوتی ارائه می‌دهد. تافلر عقیده دارد که کار جهان به جنون کشیده نشده، بلکه در پسِ هیاهو و قیل وقالِ حوادث به ظاهر بی‌ربط، طرحی شگفت‌انگیز و امیدبخش نهفته است. این کتاب تصویری است از آن طرح و آن امید.موج سوم به کسانی تعلق دارد که فکر می‌کنند داستان بشری به انتها نرسیده و تازه آغاز شده است.

درباره کتاب موج سوم

امروزه موجی قوی، بخش عظیمی از جهان را فراگرفته و دنیایی عجیب و تازه برای کار و تفریح، ازدواج و پرورش اطفال، یا بازنشستگی خلق کرده است. در این فضای گیج‌کننده، بازرگانان برخلاف جریان‌های نامنظم اقتصادی شنا می‌کنند؛ سیاستمداران مدام می‌بینند که میزان محبوبیتشان در میان مردم در نوسان است؛ دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و سازمان‌های دیگر نومیدانه با تورم در جنگ‌اند؛ نظام‌های ارزشی متلاشی شده و فرومی‌ریزند؛ در همان حال قایق نجات خانواده و کلیسا و دولت با موانع و امواج خروشان در ستیز است.

تافلر در کتاب موج سوم توانسته به زیبایی هرچه تمام‌تر آینده جهان را به تصویر بکشد. او توانسته است به مخاطب خود چگونگی تغییر در شیوه زندگی، تجارت و ارتباطات را بر پایه نیازهای انسان و در چهارچوب فناوری‌ها را بیاموزد. کتاب صوتی موج سوم این توانایی را دارد که ذهن انسان را باز کرده، تا بتواند درک درستی از مشاغلی که در آینده برای انسان مفید بوده داشته باشد. زیرا با ورود به هر موجی یک سری مشاغل بوجود آمده و طبیعتا یک سری دیگر از مشاغل از بین رفته و یا بسیار کمرنگ می‌شوند.

شنیدن کتاب موج سوم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به جامعه‌شناسی پیشنهاد می‌کنیم

بخشی از کتاب موج سوم

کتاب موج سوم را آقای الوین تافلر برای آشنایی افراد مختلف با اتفاقاتی که در آینده خواهد افتاد نوشته و در این کتاب بیان می کند که تکنولوژی و فناوری اطلاعات بخش بزرگی از زندگی انسان را دچار تغییر و تحول می نماید. در این کتاب می توان به راحتی با نحوه به تکامل رسیدن انسان پرداخته و در هر مرحله از این مسیر باید به چه نکاتی دقت شود تا بتوان با آن سازگار بوده و مشکلی برای انسان پیش نیاید. همین موضوع را هم می توان در حال حاضر در بسیاری از موارد مشاهده نمود. در بخشی از مقدمه این کتاب آمده است:

«موج سوم توجه ما را نه به اهمیت نظم، بلکه به اهمیت بی‌نظمی و تصادف در تکامل و تکوین پدیده‌ها معطوف می‌دارد و با بررسی نظریه‌های جدید و تکان‌دهنده در این زمینه و به ویژه نظریات دانشمند بلژیکی پریگوگین، بینش تازه‌ای در زمینه‌ی تکامل ارائه می‌دهد که به کمک آن می‌توان از میان آشفتگی و هرج و مرج به جست‌وجوی نشانه‌های بدیع نظم و تکامل پرداخت».

درباره الوین تافلر

الوین تافلر در ۳ اکتبر ۱۹۲۸ متولد شده و در ۲۷ ژوئن ۲۰۱۶ از دنیا رفته است. او نویسنده ای مشهور آمریکایی بود. او در خانواده ای لهستانی که به آمریکا مهاجرت کرده بود، متولد شد. او در سال ۱۹۴۶ وارد دانشگاه نیویورک شده و تحصیل در رشته ادبیات انگلیسی پرداخت. آقای تافلر یک آینده پژوه بزرگ بوده و بسیاری از کتاب هایی را که او نوشته نیز به همین موضوع ارتباط دارند.

وی آثار فاخر بسیار زیادی را از خود بجای گذاشته، که از بهترین و زیبا ترین آن‌ها می توان به کتاب های مصرف کنندگان فرهنگ، مدرسه در شهر، شوک آینده، آینده شناس، آموخ‍ت‍ن برای فردا: ن‍قش آی‍نده در ت‍ع‍لی‍م ت‍رب‍یت، آنسوی بحران، موج سوم، ورق های آینده، شرکت سازگار، یا پویایی‌های اجتماعی و «نظام بل»، تغییر ماهیت قدرت: دانش، ثروت و خشونت در آستانه قرن بیست و یکم، جنگ و پادجنگ (زنده ماندن در سپیده‌دم سده بیست و یکم)، به سوی تمدن جدید: سیاست در موج سوم، ثروت انقلابی (انقلاب در ثروت‌آفرینی) اشاره کرد.نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
sina.gordani
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

صدای گوینده خیلی جدی و خشکه

mizo
۱۴۰۰/۰۷/۰۸

کتاب قدیمی و پرگو است ولی نکته‌های جالبی هم دارد بخصوص از نظر مقایسه آنچه درباره تکنولوژی و سبک زندگی پیش‌بینی می‌شد و آنچه امروز رخ داده.

Alireza Haji
۱۳۹۹/۰۸/۲۶

گویندگی کتاب خشک‌ و بی روح هست نسبتا. اما خود کتاب جذابه

کاربر ۲۲۸۱۴۵۰
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

گوینده کارش خیلی خوبه

زهرا میرزائی
۱۳۹۹/۰۸/۲۵

برنده‌ی ۲۰٪ تخفیف شدی. کد  S99THF6DJW3ZE رو در قسمت خرید کتاب وارد کن. فقط ۲ روز برای استفاده از این کد فرصت داری.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۲۶ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۰۶٫۶ مگابایت
زمان۲۶ ساعت و ۳۴ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۱۱۰۶٫۶ مگابایت