با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی چهار میثاق اثر دون میگوئل روئیز

دانلود و خرید کتاب صوتی چهار میثاق

۴٫۲ از ۲۴ نظر
۴٫۲ از ۲۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی چهار میثاق  نوشته  دون میگوئل روئیز  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

معرفی نویسنده
عکس دون میگوئل روئیز
دون میگوئل روئیز

دون میگوئل روئیز از جمله نویسندگان تاثیرگذاری است که با نوشتن کتاب چهار میثاق به شهرت رسید و شناخته شد. مطالبی که او در کتاب‎‌هایش می‌نویسد، آموزه‌هایی برای رسیدن به بیداری درونی است. او با بیان خرد سرخپوستان تولتک به زبان ساده، مردم جهان را با بیداری و آگاهی درونی آشنا می‌کند و به همین دلیل موفق شده است تا نامش را وارد فهرست انسان‌های تاثیرگذار قرن کند.

دون میگوئل آنخل روئیز با نام کامل میگوئل آنخل روئیز ماکیاس ۲۷ اوت ۱۹۵۲ در مکزیک به دنیا آمد. او همنام یک فوتبالیست به نام میگوئل آنخل روئیز است. به همین دلیل هم بیشتر با نام دون میگوئل روئیز شناخته می‌شود. او کوچک‌ترین فرزند خانواده‌ای پرجمعیت بود و دوازده خواهر و برادر داشت. در اوایل زندگی تصمیم گرفت تا در رشته‌ پزشکی تحصیل کند. جراح شد و به همراه برادرش که او هم پزشک بود، مشغول انجام امور پزشکی بودند. اما اتفاقی در زندگی‌اش رخ داد که مسیر زندگی او را تغییر داد. این اتفاق، تصادف وحشتناکی بود که او را تا مرز مردن پیش برد.

دون میگوئل روئیز پس از این تصادف از کار پزشکی دست کشید. به روستا و نزد مادرش برگشت تا درباره‌ی خرد تولتک‌ها و آموزه‌های اخلاقی آن‌ها بیشتر بیاموزد و زندگی خود و دیگران را تغییر دهد. پس از اینکه از مادرش آموخت، شاگردی یک شمن را کرد. شمن‌باوری یا شمنیسم، یک باور و اعتقاد مذهبی است که به کمک ارتباط با ارواح شکل می‌گیرد. او سپس به آمریکا مهاجرت کرد و کتاب‌هایی را منتشر کرد که به سرعت وارد فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز شدند.

از میان کتاب‌های منتشرشده از روئیز می‌توان به کتاب چهار میثاق، میثاق پنجم، استادی در عشق (تسلط بر عشق‌ورزی)، تمرین چهار میثاق، حلقه‌ آتش و سه پرسش اشاره کرد. آثار او مورد توجه اعضای جنبش‌های اندیشه نو قرار گرفته است که بر استفاده از روش‌ها و آموزه‌های معنوی تاکید دارند. نام او در سال ۲۰۱۸ وارد فهرست صد شخصیت تاثیرگذار قرن شد. او سخنرانی‌هایی هم پیرامون این موضوعات دارد. از طریق وبسایتش می‌‌توانید از کتاب‌های او و برنامه‌های سخنرانی‌هایش آگاه شوید: www.miguelruiz.com

آثار و کتاب های دون میگوئل روئیز

کتاب چهار میثاق (The Four Agreements: A Practical Guide to Personal Freedom) در سال ۱۹۹۷ منتشر شد. این کتاب با بیان خرد و آموزه‌های سرخپوستان تولتک، راه رسیدن به آزادی، تعالی و کمال را بیان می‌کند. روئیز در این اثر از چهار میثاق یا پیمان سخن می‌گوید که عمل به آن‌ها می‌تواند زندگی ما را تحت تاثیر خود قرار بدهد. این چهار اصل از این قرار است: با کلام خود گناه نکنید. هیچ‌چیز را به خود نگیرید. تصورات باطل نکنید. همیشه بیشترین تلاشتان را بکنید.

کتاب استادی در عشق (The Mastery of Love: A Practical Guide to the Art of Relationship) در سال ۱۹۹۹ منتشر شد. این کتاب نیز برگرفته از خرد تولتک‌ها است و راه‌ها و پیام‌هایی برای مخاطبانش دارد تا زخم‌های عاطفی خود را التیام دهند و روابطی را که برقرار کرده‌اند، بدون ترس، آسیب و خشم، جلو ببرند.

کتاب میثاق پنجم (The Fifth Agreement: A Practical Guide to Self-Mastery) در سال ۲۰۱۰ منتشر شد. این اثر که در ادامه‌ چهار میثاق نوشته شده است، قرار است به انسان‌ها کمک کند تا در مسیر موفقیت و خوشبختی قرار بگیرند و با کنار گذاشتن باورهای اشتباه و محدودکننده، زندگی خود را به صورتی که می‌خواهند، شکل دهند.

معرفی کتاب صوتی چهار میثاق

چهارمیثاق کتابی نوشته دون میگوئل روئیز است. این کتاب راهنمایی عملی برای آزادی فردی است.

درباره کتاب صوتی چهارمیثاق

برای فردی که از نظر درونی به آزادی رسیده، زندگی در بهشت بر روی همین کره خاکی نیز امکان‌پذیر است، اما اگر وانمود کنید که به این آزادی رسیده‌اید، این زندگی برای‌تان ممکن نخواهد بود، چون در ذهن شما باید قدرددانی و عشق ورزیدن به دیگران، بیشتر از خودتان اهمیت داشته باشد و باید خودِ واقعی‌تان را متجلی سازید.

جوهره لوح وجودی هر انسانی در ابتدا پاک و معصوم است، پس شما می‌توانید تنها با خودتان بودن، به تعالی و کمال واقعی برسید. باورها و میثاق‌های غلط باعث می‌شوند نتوانید خودِ واقعی‌تان باشید. تلاش واقعی این است که قراردادهایی که بر اساس ترس هستند و نه عشق را درک کرده و آنها را کنار بگذاریم.

به جای میثاق‌های قدیمی، لازم است میثاق‌های جدیدی را بپذیریم، آنهایی که با «من» درونی‌مان سازگاری دارند، ما هرگز با پنهان شدن پشت ماسک‌هایی که به چهره زده‌ایم، به تعالی و کمال نخواهیم رسید. تعالی و کمال فقط با خودِ واقعی بودن حاصل می‌گردد.

دون میگوئل روئیز در کتاب چهار میثاق به ما می‌گوید که حقیقت هر یک از ما، باورها و توافقات درونی‌مان است که جهان‌بینی‌مان را مشخص می‌سازد. اما اکثر این توافقات اشتباه بوده و هیچ سودی برای خویشتنِ درونی ما ندارند. هدف دون میگوئل روئیز این است که رؤیای سیاره‌ای را که ما در آن هستیم درهم شکسته و رؤیای جدید خودمان را خلق کنیم. او از ابزارهای ساده‌ای می‌گوید که استفاده از آنها منجر به یک تحول همیشگی و بلندمدت فردی می‌شود، چیزی که بر اساس از هم گسیختن توافقات غلط و در عوض بکارگیری قواعد و مقررات خودمان شکل می‌گیرد.

تغییر برداشت ما از حقیقت در دست خود ماست تا بتوانیم از رؤیای‌مان، بهشت بسازیم، نه جهنم. پذیرش و دنبال کردن چهار میثاق به شما کمک می‌کند تا رؤیای جدید شخصی خودتان را خلق کنید.

شنیدن کتاب صوتی چهارمیثاق را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

علاقه‌مندان به کتاب‌های موفقیت و رشد فردی از شنیدن این اثر لذت خواهند برد.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۵)
Reza Ardalan
۱۳۹۹/۰۵/۰۴

صدای گوینده رو با دیگر گویندگان مقایسه کنید بسیار عالی خوانده شده چهار میثاقی متفاوت

کاربر ۸۸۳۷۷۲
۱۳۹۹/۰۷/۲۱

لطفا برای این کتاب تخفیف بگذارید

سِپیدار
۱۳۹۹/۰۸/۱۸

بسیار دل انگیز... به شدت مورد پیشنهاده

Hamid
۱۴۰۱/۰۳/۱۰

یکی از مفید ترین کتاب ها

فرامرز
۱۴۰۱/۰۱/۲۱

اوایل که داشتم گوش میدادم، احساس کردم که اینم یه کتاب موفقیت چرت هست ولی توی بخشای بعدی کتاب، دیدم که کتاب حرفایی برای گفتن داشت؛ درکل با یه سری از حرفاش موافقم و با یه سری هم مخالفم بهرحال

- بیشتر

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۹٫۹ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۴۹ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۹۹٫۹ مگابایت