دانلود کتاب صوتی شناخت مغز اثر تیموتی ای پارکر با صدای حافظ کاظم‌زاده | طاقچه
با کد تخفیف OFF30 اولین کتاب صوتی‌ات را با ۳۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کن.
کتاب صوتی شناخت مغز اثر تیموتی ای پارکر

دانلود و خرید کتاب صوتی شناخت مغز

۴٫۱ از ۱۱ نظر
۴٫۱ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی شناخت مغز  نوشته  تیموتی ای پارکر  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی شناخت مغز

کتاب صوتی شناخت مغز، اثر تیموتی ای. پارکر و تریسی پکم آلووی، یک منبع عالی و راهنمای کامل برای شناخت این عضو شفگت‌انگیز بدن انسان است و افسانه‌ها و حقیقت‌هایی که درباره‌ی مغز وجود دارد را از یکدیگر باز می‌شناسد. 

شناخت مغز را حسین سلیمانی به فارسی ترجمه کرده و نسخه‌ی صوتی آن با صدای حافظ کاظم‌زاده در اختیارتان قرار دارد. 

درباره‌ی کتاب صوتی شناخت مغز

مغز عضو شگفت‌انگیزی در بدن انسان است. یک جسم که وزنی بیشتر از یک کیلوگرم ندارد اما تمام حیات و زندگی بدن ما به آن وابسته است. تمام اعضای بدن از مغز دستور می‌گیرند و رشد ما و تمام مهارت‌هایی که می‌آموزیم با رشد مغز کامل می‌شود. در حقیقت اگر تنها بخشی از مغز آسیب ببیند، بخش مهمی از فعالیت‌های بدن که به آن بخش وابسته است، دچار اختلال می‌شود. در مورد مغز افسانه‌های زیادی هم وجود دارد. مهم‌ترین کار این است که ببینیم کدام یک از شنیده‌های ما درباره‌ی مغز معتبر، صحیح و علمی است و کدام یک افسانه‌ای بیش نیست. تیموتی ای. پارکر و تریسی پکم آلووی در کتاب صوتی شناخت مغز، به بررسی مغز پرداختند. لوب‌های مغز و کارها و ظایف هرکدام را  برشمردند و نحوه‌ی عملکرد نیمکره‌های مغز را توضیح می‌دهند. بخش آخر کتاب صوتی شناخت مغز به تفکیک واقعیات از داستان‌هایی که درباره‌ی مغز وجود دارد، می‌پردازد.

کتاب صوتی شناخت مغز را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید با مغز آشنا شوید، نحوه‌ی عملکرد آن را بدانید و صحت دانسته‌هایتان را محک بزنید، کتاب صوتی شناخت مغز می‌تواند به شما کمک کند.

بخشی از کتاب صوتی شناخت مغز

مغز فقط یک کیلوگرم وزن دارد، اما مسئول کارکرد بی‌عیب و نقص کل بدنتان است. مغز با صد بیلیون سلول، همانند مدیرعامل یک شرکت بزرگ است. اگر در شگفتید که چگونه چیزی به این کوچکی مسئولیتی به این بزرگی دارد، برای پیدا کردن جواب جای درستی آمده‌اید. در این فصل اطلاعات اصلی و مهم را درباره‌ی کارکرد مغز ارائه می‌دهیم.

زمانی که مفهوم چهار خلط، صفرا، سودا، بلغم و خون مطرح شد، شناخت مغز راه درازی را پیموده است. براساس باور یونانیان و رومیان باستان، عدم توازن در یکی از این چهار خلط، موجب بیماری می‌شود. و بر سلامت روانی و جسمی فرد تاثیر می‌گذارد. این دیدگاه غالب تا قرن نوزدهم همچنان پابرجا ماند. 

فهرست

  • نگاهی درونی به لوب‌های مغز
  • آشنایی با نیمکره‌های راست و چپ مغز
  • بررسی افسانه‌هایی درباره‌ی مغز
  • تفکیک واقعیت از داستان


دیگران دریافت کرده‌اند

نظرات کاربران

Ali Alirezaei
۱۳۹۹/۰۷/۲۴

کتاب خوبیه البته نه برای فهمیدن مطالب تخصصی اما برای شروع یادگیری در مورد کارکرد مغز مناسبه

Are Ash
۱۳۹۹/۰۷/۰۹

کلا نیم ساعت بود؟ چه کم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۷٫۷ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۳۰ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۲۷٫۷ مگابایت