با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی بیشعوری اثر خاویر  کرمنت

دانلود و خرید کتاب صوتی بیشعوری

راهنمای عملی شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت

۳٫۸ از ۷۸ نظر
۳٫۸ از ۷۸ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی بیشعوری  نوشته  خاویر  کرمنت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی بیشعوری

کتاب صوتی بیشعوری نوشته خاویر کرمنت، کتابی با مضمون طنز است که به تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به حقوق دیگران در دنیای کنونی، می‌پردازد. این کتاب با صدای دادبه دادمهر منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی بیشعوری

خاویر کرمنت اعتقاد دارد بیشعوری یک بیماری و اعتیاد است، نه بداخلاقی و سوءرفتار؛ بر همین اساس نیز کتابی را تحت عنوان بیشعوری تالیف کرده و به معرفی بیشعوری اززوایای مختلف پرداخته است. درواقع او راهنمای عملی برای شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت را در اختیار مخاطب قرار داده است.

خاویر کرمنت می‌گوید: احتمالا بارها در جامعه با افرادی برخورد کرده‌اید که برخلاف ظاهر موجه و موقعیت اجتماعی و فرهنگی عالی، آگاهانه به حقوق دیگران تجاوز می‌کنند؛ این افراد به نوعی بیماری به نام بیشعوری دچار هستند. متاسفانه این بیماری در دنیای معاصر به سرعت در حال رشد است. او اعتقاد دارد: بیشعوری حماقت نیست. بیشتر بیشعورها از هوش بالایی برخوردارند و همین هوش و معلومات و گاه موقعیت اجتماعی، آنها را به انسان‌های بیشعور تبدیل می‌کند.

کرمنت پس از آنکه شما را با این واقعیت دردناک جهان کنونی آشنا کرد؛ به دنبال راه حلی برای رفع آن می‌گردد.

خاویر کرمنت می‌گوید خودش تا چهل سالگی از عارضه بیشعوری رنج برده است.اما زمانی که این بیماری را در خود شناسایی کرد، به دنبال رفع آن برآمد؛ پس هیچ‌وقت برای داشتن زندگی سالم و آرام دیر نیست. او تاکید می‌کند: پس از اولین مراحل تشخیص و درمان، به‌سرعت همه چیز در اطرافتان تغییر می‌کند. جایگاه ارزشمندی در جامعه به‌دست می‌آورید و دیگران برای با شما بودن، از هم سبقت می‌گیرند.

شنیدن کتاب صوتی بیشعوری را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

بیشعوری بدرفتاری نیست که از آن شرمنده باشیم؛ بلکه بیماری رایج عصر ماست. بنابراین به همه مخاطبان خود پیشنهاد می‌کنیم کتاب بیشعوری را بشنوند تا درصورت لزوم از آن برای بهبود خود استفاده کنند.

درباره خاویر کرمنت

خاویر کرمنت در دوران جوانی در مقام پزشکی مطرح فعالیت می‌کرد. او به عقیده خودش زندگی حرفه‌ای و خانوادگی موفقی داشت و همه اطرافیانش به او احترام می‌گذاشتند. اما ناگهان زندگی با تمام هیبت و قدرتش در برابر او می‌ایستد و می‌گوید: «تو بیشعوری! حالا وقت آن رسیده تا نتیجه‌ی رفتارهایت را ببینی!».

همسر، فرزندان و دوستانش، خاویر را ترک می‌کنند و او ناگهان متوجه می‌شود که آن چیزی که آن را احترام و اعتمادبه‌نفس تلقی می‌کرده، چیزی نیست جز ترس و وحشتی که دیگران از او دارند. هیچ‌کس جرات مخالفت با او را نداشته، چون همه از واکنش‌های غیرمنطقی و عجیب‌وغریب او می‌ترسیدند.

خاویر کرمنت تصمیم می‌گیرد این مساله را به‌طور جدی و اصولی برطرف کند. کرمنت ثابت کرد که بی‌شعوری بیماری است و ادعا کرد مانند هر داروی مخدر، اعتیادآور هم هست. نتیجه‌ی تفکرات و تحقیقات کرمنت، در کتابی با عنوان بیشعوری تالیف و در سال ۱۹۹۰ در آمریکا منتشر شد. کرمنت با نوشتن این کتاب، اعتراف‌نامه‌ای نوشته که در آن تکان‌دهنده‌ترین اتفاقات و رفتارها را با شهامت تعریف کرده است. پس از تمام این فراز و نشیب‌ها، کرمنت توانست بار دیگر اعتماد خانواده و دوستانش را جلب و زندگی جدیدی شروع کند. او اکنون به‌عنوان روان‌پزشک بیشعورها، به مردم کمک می‌کند تا بتوانند زندگی بهتر و سالم‌تری داشته باشند.

بخش هایی از کتاب صوتی بیشعوری

یکی از گروه‌هایی که نسبت به دیگران بیشتر با بیشعوری سر و کار دارند، وکلا هستند. فِرِد هم یکی از آن‌هاست. شرایط کاری و زندگی برای او بسیار سخت شده بود. در محیط کار، در منزل، در خیابان و حتی سر میز صبحانه بدبیاری از او جدا نمی‌شد. بیشتر افرادی که با او در ارتباط بودند دوست داشتند به هر نحوی حالِ او را بگیرند. او می‌گوید: «از بچگی دوست داشتم که از همه جلو بزنم و در هیچ بازی نبازم. رقابت کردن را دوست داشتم البته شاید برای اینکه بیشتر اوقات به خاطر بچگی و سن پایین مسخره می‌شدم. همین مورد کافی بود تا من بخواهم در هر کاری موفق شوم و هیچ وقت بازنده یک بازی نباشم. در دانشگاه حقوق خواندم و حالا از بقیه برادرانم هم حقوق بیشتری دارم و هم موفقتر هستم. اما یاد گرفتم که همیشه در حال رقابت باشم و کوچک‌ترین فرصت‌ها را هم از دست ندهم. دنیای من، دنیای رقابت برای برنده شدن است و غیر از این معنای دیگری ندارد. لذت‌بخش‌ترین چیز برای من بازی با قانون است چرا که دوست دارم به راحتی دیگران را از میدان به در کنم.

اما خیلی وقت است که دیگر بُرد و باخت برایم معنایی ندارد. دائم در حال جنگیدن با همه هستم. از چیزی راضی نیستم و اکثراً زود خسته می‌شوم. این بهای برنده شدن به هر قیمتی است که من دارم می‌پردازم.»

با فِرِد ملاقات کردم، او یکی از بیشعورترین افرادی بود که تا به حال دیده بودم. وقتی به او گفتم که مشکل تو بیشعوری است کم نیاورد و فحش داد. به نظر می‌رسید متقاعد کردنش بسیار سخت باشد. او باید چند مسیر را طی می‌کرد تا بیشعوری خود را درمان کند:

- قبول بیشعور بودن

- شناخت ویژگی‌های خاص خود

- تغییر رفتار با هدف جذب دیگران به سمت خود

- باور به تغییر پذیر بودن زندگی

برای تبدیل شدن به یک انسان باشعور باید افکار خودمان را تغییر دهیم. باید بفهمیم که دیگران و به خصوص اعضای خانواده نسبت به رفتارهای ما چه احساسی دارند. البته فهمیدن این موارد همیشه خوشایند نیست چرا که ممکن است افسرده شوید. اما ارزشش را دارد.

حالا فِرِد توانسته خود را تغییر دهد. او ازدواج کرد و از شغلش استعفا داد. تصمیم گرفت به نیروهای حافظ صلح در افغانستان ملحق شود. حالا او یک فِرِد باشعور است.

هیچ بیشعوری شبیه بیشعور دیگر نیست. هر کدام از بیشعورها داستان خاص خود را دارند.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲۴)
صادوکاف
۱۳۹۹/۰۵/۱۹

یه کتاب عامه‌پسند، بازاری و به دردنخور... در هر فصل نتیجه‌گیری میکنه که همه بیشعورن ولی هیچ راه حل به درد بخوری برای درمان نمیگه..‌. طنز فوق‌العاده بی‌‌مزه‌ای هم داشت -_-

mohammad.honarvar1998
۱۳۹۹/۰۲/۰۷

کتاب خوبیه توصیه میکنم همگی دانلود کنن

کتابه خیلی خوب
۱۳۹۹/۰۵/۲۰

بد

کاربر ۲۴۰۰۹۳۷
۱۴۰۰/۰۶/۲۰

به نام میکرو کتاب، کلا کتاب رو خراب کردن اصلا میکرو کتاب گوش ندید اصلا خوب نبود!

taha azad
۱۳۹۹/۰۹/۲۲

کتابی ضروری برای همه ی انسان ها . شاید در بعضی از قسمت های کتاب ناراحت بشی و بفهمی که گاهی وقتا من هم بی شعور بودم . وقتی با این کتاب می فهمیم که بی شعوری چیه و کی

- بیشتر
محدثه
۱۳۹۹/۰۹/۱۹

کتاب جالبی بود باید حداقل دوبار گوش بدی بفهمی چی به چی میشه راهکار مفید هم نمیده

کاربر ۳۳۲۶۷۹۶
۱۴۰۰/۰۴/۱۰

خیلی خلاصه شده بود بنظرم

saeed_mohebbie
۱۳۹۹/۰۲/۰۹

من رو اونجور که باید جذب نکرد شاید بخاطر مختصر شدنش بود که جذابیت خودش رو از دست داده

Banafsheh Partovi
۱۴۰۱/۰۳/۰۵

افتضاح بود این ، واقعا هر کتابی ارزش خواندن نداره.

کاربر ۴۱۹۳۳۰۱
۱۴۰۱/۰۲/۲۲

عااالی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۱ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۵٫۷ مگابایت
زمان۰۱ ساعت و ۰۹ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۸۵٫۷ مگابایت