با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی

دانلود و خرید کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی

زندگی به روایت روان‌شناسی

۴٫۰ از ۱۱ نظر
۴٫۰ از ۱۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی  نوشته  محمد حسن قائمی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی

کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی مجموعه‌ی گفتگوهای کریم فیضی و دکتر بهمن بهروزی پیرامون موضوع زندگی و اهداف آن است.

نسخه صوتی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی را می‌توانید با صدای محمدحسن قائمی بشنوید. 

درباره‌ی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی

زندگی و اهدافی که دنبال می‌کند برای هر فردی متفاوت از فرد دیگر است. یک نفر ممکن است هدفش در زندگی رسیدن به ثروت باشد و دیگری هدفی انسان‌دوستانه داشته باشد. کسی ممکن است با رسیدن به هدفش احساس خوشبختی کند و یک نفر همین که در مسیر رسیدن به اهداف قرار بگیرد، از پیشرفتش خشنود باشد. اما در این میان افرادی هم هستند که هدفی از زندگی ندارند. نمی‌دانند از زندگی چه می‌خواهند و وقتشان را به بطالت می‌گذرانند. در کتاب زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی، با افکار، آرا و عقاید دکتر بهمن بهروزی آشنا می‌شویم. با چیزی که او هدف می‌خواند انس می‌گیریم و با مثال‌های که در ضمن صحبتش آورده است موضوع را به خوبی درک می‌کنیم. 

زندگی به روایت روان‌شناسی نامی است که برای این جلد از مجموعه زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی انتخاب شده است. زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی دو بخش دارد. بخش اول تاریخچه‌ای سرگذشت دکتر بهمن بهروزی و بخش دوم دیدگاه او نسبت به زندگی و هدف آن است.

زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

اگر دوست دارید به زندگی به منظر روان‌شناسی نگاه کنید، زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی را بخوانید. کتاب صوتی زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی برای علاقه‌مندان به روان‌شناسی هم کتابی جذاب است.

درباره‌ی کریم فیضی

کریم فیضی در سال ۱۳۵۸ تبریز متولد شد. او در سال ۱۳۸۰ از دانشگاه تهران فارغ‌التحصیل شد. اولین اثرش با نام عرفان شیعی را در ۱۷سالگی نوشت و در سال ۱۳۸۰ منتشر کرد که به سرعت نایاب شد و کمی بعد خودش نسخه اصلی آن را از بین برد. در سال ۱۳۸۵ از رشته‌ی فلسفه فارغ‌التحصیل می‌شود. از میان آثار او می‌توان به مجموعه‌ی زندگی و بس، صدها سال تنهایی و هوشنگ دوم (گفتگو با هوشنگ مرادی کرمانی)‌ اشاره کرد. کریم فیضی سال‌ها است که به تدریس و تحقیق مشغول است.

جملاتی از زندگی و بس؛ دکتر بهمن بهروزی

بعضی‌ها به هدف اصلی نمی‌رسند، ولی به هدف‌های کوچک می‌رسند. از این حیث هم افراد مختلف هستند. ولی در اینکه زندگی باید هدفی داشته باشد، شکی وجود ندارد.

فکر می‌کنید زندگی اگر هدف نداشته باشد، چه می‌شود؟

زندگی بی‌هدف مثل هر چیز بی‌هدف دیگر به بطالت می‌گذرد. برای مثال شما وقتی صبح از خواب بیدار می‌شوید، آماده می‌شوید که به طرف مقصدتان حرکت کنید. فرض می‌کنیم مقصد شما صداسیما و ساختمان جام‌جم است. حالا فرض می‌کنیم اتوموبیلی که شما را می‌برد به جای آنکه به طرف جام‌جم حرکت کند، در خیابان شروع کند به چرخیدن. این چیست؟ بطالت. هدف یک چنین چیزی است. هدف زندگی همان ثمره‌ی زندگی است. در واقع زندگی باید تاثیر مثبتی داشته باشد. خصوصا برای بشریت. 

فهرست

  • مقدمه
  • زندگی و بس


نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
کاربر ۱۵۳۳۱۹۴
۱۳۹۹/۰۱/۰۴

خوشم نیومد

Sunray Daughter
۱۳۹۹/۰۵/۱۴

این کتاب در مورد مفهوم و معنای زندگیست، ظاهراً بر اساس اصول بحثهای فلسفی نوشته شده، اما در نهایت با تمام شدن کتاب هیچ تعریف و یا مفهومی ارائه نمیشه، نتیجه کل کتاب اینه که هر کسی بنا بر شناخت

- بیشتر
فتحانی
۱۳۹۹/۰۸/۰۱

اولش میگه یک شاخه رامیشکنه دوتازنبورمیبینه خواب زمستانی رفتند آقاتااخرکتاب هرچی میگه عین سخنرانیهای مرحوم علامه جعفریه یک کلمه اش را نمیفهمی ازیک گوش واردمیشه ازگوش دیگه عین فشنگ بیرون میرود