با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی هزار و یک شب اثر عبداللطیف طسوجی

دانلود و خرید کتاب صوتی هزار و یک شب

۳٫۶ از ۲۷ نظر
۳٫۶ از ۲۷ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی هزار و یک شب  نوشته  عبداللطیف طسوجی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی هزار و یک شب

کتاب صوتی هزارویک شب، که افسانه‌های آن توسط ملا عبدالطیف طسوجی، جمع‌آوری شده است، قصه‌ها و حکایاتی شیرین و پندآموز از فرهنگ قدیم ایران، هند و عربستان است. نسخه صوتی این اثر محصول انتشارات شنیدار است.

درباره‌ی کتاب صوتی هزارویک شب

در زمان‌های دور، پادشاهی زندگی می‌کرد که همسری داشت. اما روزی متوجه شد که همسرش به او خیانت می‌کند. او که از فهمیدن این راز بسیار ناراحت و آشفته شده بود، زن را کشت و از آن پس کینه‌ای در دلش شکل گرفت. برای خاموش کردن آتش این کینه دست به انتقام گرفتن از همه‌ی زنان و دختران زد. او هر شب دختری را به عقد خود درمی‌آورد و روز بعد، پیش از طلوع آفتاب، او را می‌کشت. در این میان، شهرزاد که دختر وزیر بود، داوطلب ازدواج با پادشاه شد. شب هنگام برای پادشاه قصه‌ای گفت و آن را ناتمام گذاشت. پادشاه که می‌خواست بقیه‌ی قصه را بداند، قتل او را یک روز به عقب انداخت و به همین ترتیب هر شب شهرزاد بخشی از قصه را برای پادشاه می‌گفت و عطش او را سیراب نمی‌کرد. شهرزاد در هر کدام از قصه‌هایی که می‌گفت، پند و اندرزی می‌نهفت و تا ان‌جا پیش رفت که در شب هزار و یکم، دیگر اثری از آن کینه در دل پادشاه وجود نداشت...شهرزاد قصه‌گو، راوی قصه‌های هزارویک شب شد که تا به امروز زنده و شیرین و دل‌نشین، باقی مانده‌اند.  

کتاب صوتی هزارویک شب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب هزارویک شب برای علاقه‌مندان به ادبیات کهن ایران و همچنین کسانی که دوست دارند افسانه‌های قدیمی را بخوانند و با آن‌ها آشنا بشوند بسیار جذاب و خواندنی است.

درباره‌ی عبداللطیف طسوجی

ملا عبداللطیف طسوجی (۱۳۰۶–۱۲۹۴ ه‍. ق) نویسنده، مترجم و از فضلای عهد فتحعلی شاه و محمد شاه و اوایل عهد ناصری است. این شخص مردی فاضل بوده و کتاب لغت برهان قاطع را که دارای انحطاط فراوان می‌باشد در زمان سلطنت محمد شاه اصلاح کرده‌است.

وی از مردم طسوج آذربایجان و ساکن تبریز بود.او از یک خانوادهٔ روحانی برخاست و فارسی و عربی و علوم دینی را فرا گرفت و به سلک روحانیون و اهل منبر درآمد و به دستور محمد شاه تعلیم و تربیت شاهزاده ناصرالدین میرزا ولیعهد را عهده‌دار گردید و با اینکه در آن زمان ملا باشی دیگری در تبریز بود، لقب ملاباشی گرفت و چون به حج رفت و بازآمد به حاجی ملاباشی معروف شد.

عبداللطیف طسوجی در سال ۱۲۶۴ ه.ق از امیرکبیر اجازه سفر به عتبات را گرفت و سال‌ها در نجف معتکف بود و در همانجا نیز درگذشت.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
مرادی
۱۴۰۰/۰۸/۱۳

خیلی گول بزنیه فقط میخوان پولاتونو بگیرن کتاب کامل نیست

Adunia
۱۴۰۱/۰۲/۰۳

چجوری یک کتاب دو هزار صفحه ای رو توی ۴۵ دقیقه جا دادین؟ بعدم میگید نسخه کامل؟یه کم انصاف داشته باشید آخه

مجید
۱۴۰۰/۰۴/۳۰

جالب جذاب و شنیدنی

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۰ ساعت و ۴۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲٫۴ مگابایت
زمان۰۰ ساعت و ۴۶ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۲٫۴ مگابایت