با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
پوست گردو

دانلود و خرید کتاب صوتی پوست گردو

۴٫۷ از ۳ نظر
۴٫۷ از ۳ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی پوست گردو  نوشته  ای‌ین مک‌یوئن  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی پوست گردو

«پوست گردو» اثر ای‌ین مک‌یوئن، نویسنده نامدار انگلیسی، و چهاردهمین رمان او است.

از مک‌یوئن پیش‌تر رمان‌های «آمستردام»، «باغ سیمانی» و «تاوان » به فارسی ترجمه شده است.

داستان درباره یک جنین است که در رحم مادر شاهد خیانت‌های مادرش و عمویش به پدرش شده است. حتما بی‌درنگ یاد داستان هملت افتادید. اشتباه نکرده‌اید . این اثر یک اقتباس مدرن از داستان تاثیرگذار هملت، شاهکار شکسپیر است.

تا کنون داستان‌های بسیاری تحت تاثیر هملت نوشته شده‌اند اما این نخستین بار است که یک جنین راوی هملت شده است. این‌جا مک‌یوئن هنر روایت‌گری خود را نشان می‌دهد و ما را با راوی منحصر به فرد خود همراه و همدل می‌کند.

کتاب با جمله ای از شِیکسپیر در هملت آغاز می ‌شود: «آه خدای من! اگر این خواب‌های پریشان را نمی‌دیدم می‌توانستم در پوست گردویی محصور باشم و خود را پادشاه سرزمینی بی‌کران بدانم.» و در ادامه هم خواهید دید که با برداشت مدرن و حتی پست مدرنی از هملت روبرو هستیم. هملت داستان ما پیش از تولد به هملت بودن خودش پی برده است.

راوی داخل یک پوسته است. پوسته‌ای به نام رحم مادر که مامن اوست. مامنی که او را از مقابله با خیلی چیزهای نادیدنی در آن بیرون حفظ کرده است و به تعبیر دیگر قلمرو پادشاهی‌اش.

کتاب را با صدای الهام حسینی بشنوید.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۳)
💍
۱۳۹۸/۰۵/۲۹

عالی

ستاره روشن
۱۴۰۰/۰۳/۰۲

آیا شما هم شنیده‌اید که می‌گویند جنین در شکم مادر همه چیز را حس می‌کند؟ خب کتاب «پوست گردو» نوشته «ای‌ین مک‌یوئن» از زبان جنینی حدوداً نُه ماهِ در شکم مادرش نوشته شده. او همه چیز را می‌بیند و می‌شنود.

- بیشتر
Massoud
۱۳۹۸/۱۱/۰۵

کسی این کتاب را گوش داده؟ من این کناب را با زبان انگلیسی خواندم و پر از صحنه‌های س...س میباشد ایا این کتاب به زیان فارسی هم با نسخه اصلی مطابقت میکند و یا پر از سانسور؟

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۶ ساعت و ۲۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۵۳٫۷ مگابایت
زمان۰۶ ساعت و ۲۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۳۵۳٫۷ مگابایت