با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رستاخیر داعش

دانلود و خرید کتاب صوتی رستاخیر داعش

۲٫۰ از ۴ نظر
۲٫۰ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رستاخیر داعش  نوشته  اکرم پریمون  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رستاخیر داعش

«ویلیام مک کنتس» دکترای مطالعات خاورمیانه دارد و در گذشته مشاور وزارت خارجۀ آمریکا بوده‌است، اما مهم‌تر از آن، بنیان‌گذار و یکی از سردبیران سایت «جهادیکا» است که به‌صورت تخصصی در زمینۀ جهادی‌های تندروی اهل سنت کار می‌کند و همۀ اسناد و مدارک و بیانیه‌های مربوط به این گروه‌ها را جمع‌آوری و ترجمه کرده و در اختیار عموم قرارمی‌دهد. مک‌کنتس به طور پیوسته در حوزۀ جهادی‌های تندرو، و به‌خصوص داعش، مطالعه و تحقیق می‌کند. این کتاب از ظهور داعش روایت می‌کند و در دل آن، ما را با اندیشۀ داعشی‌ها آشنا می‌کند. مک‌کنتس، در این کتاب دو نکتۀ اساسی را بازگو کرده است: اول آنکه داعش بر موج انتظارات آخرالزمانی و موعودگرایانۀ مسلمانان سوار شده و اهداف خودش را پیش می‌بَرد. دوم آنکه داعش تشکیلاتی مجزا از القاعده است و رویکردش به جهاد، قیام و خلافت، زمین تا آسمان با رویکرد القاعده فرق می‌کند. این کتاب روایتی است که اولاً رشد و نمو داعش را با تکیه به اندیشه‌های موعودگرایانه توضیح می‌دهد، ثانیاً نشانمان می‌دهد که یک آمریکایی متخصص در حوزۀ خاورمیانه چطور به این ماجراها نگاه می‌کند و چه نسخهای می‌پیچد. در بخشی از کتاب می‌شنویم: «در یکی از صبح‌های دل‌انگیز آگوست ۲۰۱۴، در حومۀ نیوجرسی، پرچم سیاهی که بر فراز مجتمع کوچکی آویزان شده بود توجه یکی از عابران را جلب کرد. او نمی‌توانست متن عربی سیاه و سفید روی پرچم را بخواند، اما طرح پرچم را شناخت چون قبلا در اخبار آن را دیده بود. تمام تابستان، مانیتورها و تلویزیون‌های آمریکایی پُر بود از گزارش‌های اعمال وحشتناکی که یک گروهِ جداشده از القاعده در سوریه و عراق مرتکب می‌شد. این گزارش‌ها با تصاویر شومی از جهادی‌هایی همراه بود که نقاب به چهره داشتند و این پرچم را به اهتزاز درمی‌آوردند. همۀ جهادی‌ها، از مراکش گرفته تا میندانائو زیر این پرچم می‌جنگیدند تا رؤیای تاریکشان از حکم‌رانی خدا بر زمین را محقق کنند. آن فردِ عابر تصویری از آن خانه و پرچمش را برای دوستش، مارک لیبویتز فرستاد. لیبویتز یک چترباز سابق اسرائیلی بود که در نیوجرسی مدیر سرمایه‌گذاری بود. او بلافاصله عکس و نشانی را توئیت کرد و زیرش نوشت: «وحشتناک!» منظرۀ یک جهادی که با افتخار ذات خودش را در آمریکا نشان می‌دهد تضمین می‌کرد که این توئیت مثل ویروس همه‌جا منتشر شود. همچنین لیبویتز نیروهای امنیت داخلی را هم خبر کرد.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۴)
arash
۱۳۹۷/۱۰/۰۵

اگه حوصله شنیدنش رو دارید گوش دادنش خیلی مفید هست و اطلاعات خیلی زیادی درباره گروه های جهادی و القاعده و کلا از این دست در اختیارتون میذاره و من حدس میزنم خیلی از اطلاعات بخصوص ایمیل ها از اطلاعاتی

- بیشتر
hossein rafizad
۱۳۹۷/۰۶/۳۱

اطلاعات نویسنده از وقایع تاریخ اسلام بسیار ضعیفه...بسیار.اما در کل خیلی خوبه

پارسا ایرانی
۱۳۹۸/۰۳/۱۸

آیا روایت مشاور وزارت خارجه آمریکا از داعش که ساخته خود آمریکاست میتونه صادقانه و به دور از جانبداری سیاسی باشه؟ بعید میدونم.

مانا
۱۳۹۹/۰۲/۰۸

من کمی خوندم ولی انقدر داعش چرت هست که حیف دیدم عمرمو درگیرش کنم. بقیه اشو نخوندم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۶٫۱ مگابایت
زمان۰۹ ساعت و ۱۲ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۵۰۶٫۱ مگابایت