با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
۱۳ حکایت شیرین از طهران ‌-کتاب دوم

دانلود و خرید کتاب صوتی ۱۳ حکایت شیرین از طهران ‌-کتاب دوم

۵٫۰ از ۱ نظر
۵٫۰ از ۱ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی ۱۳ حکایت شیرین از طهران ‌-کتاب دوم  نوشته  فرزانه نیک‌روح متین  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی ۱۳ حکایت شیرین از طهران ‌-کتاب دوم

کتاب گویا «۱۳ حکایت شیرین از طهران- کتاب دوم» به قلم فرزانه نیک‌روح‌متین حکایاتی از طهران قدیم را روایت می‌کند. جلد اول این کتاب در سال ۱۳۹۴به چاپ رسید.در مجموعه‌ی دوم بیشتر به زوایای پنهان زندگی تهرانی‌های قدیم؛ از مکتب‌خانه تا سنن و رسوم ازدواج پرداخته شده که در لابلای آن به برخی از داستان‌ها و روایت‌های ناگفته‌ی تهران نیز اشاره شده است. در حکایت چهارم «ترس تهرانی‌ها از برق» می‌شنویم: « قبل از ورود برق و گاز به تهران، پایتخت نشینان برای روشنایی از چراغ لامپای شیشه‌ای که داخلش شمع بود، استفاده می‌کردند.اما اعیان و اشراف که می‌توانستندنفت تهیه کنندبرای روشنایی از فانوس شمعی استفاده می‌کردند. البته نوع دیگری از چراغ به نام چراغ موشی وجود داشت که شب‌ها در مراسم آیینی و مذهبی به کار می‌رفت.»

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
fateme
۱۳۹۷/۰۵/۰۲

کتاب خیلی خوبیه.اطلاعاتی از تهران قدیم و بعضی عقاید و افکار آن زمان.توصیه می کنم به هر دو جلدش گوش بدین.من که بسیار لذت بردم.

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
زمان۰۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۶٫۷ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۱۷ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۴۳۶٫۷ مگابایت