با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
رابین هود

دانلود و خرید کتاب صوتی رابین هود

۴٫۰ از ۲ نظر
۴٫۰ از ۲ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی رابین هود  نوشته  هنری گیلبرت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچه

معرفی کتاب صوتی رابین هود

کتاب صوتی رابین هود اثری از هنری گیلبرت، نویسنده مشهور ادبیات کودکان و نوجوانان است که با ترجمه احمد کسایی و صدای جمعی از گویندگان توانای کشور می‌شنوید. این داستان که ریشه در قصه‌ها و فرهنگ فولکلور انگلستان دارد، ماجرای شخصیتی است که برای کمک به تهیدستان، اقدام کرد و همین سبب محبوبیت او شد. 

از قصه جذاب رابین هود تا به حال اقتباس‌های کارتونی و سینمایی زیادی صورت گرفته است. یکی از مشهورترین اقتباس‌ها در سال ۱۹۷۳ و توسط کمپانی والت دیزنی ساخته شد. در این انیمشین رابین هود را به شکل یک روباه نشان داده بودند و بقیه شخصیت‌ها نیز حیوان بودند. این اثر اولین بار در میانه دهه ۱۳۵۰ از تلویزیون ایران پخش شد و پس از آن نیز دو بار دیگر دوبله شد و بارها از تلویزیون به نمایش درآمده است. 

اتو بترست نیز با اقتباس و الهام از این ماجرای افسانه‌ای، فیلمی به نام رابین هود در سال ۲۰۱۸ ساخت. لئوناردو دی‌کاپریو، تهیه کننده این فیلم بود. 

درباره کتاب صوتی رابین هود

ماجرای رابین هود، قصه دزدان معروف جنگل شروود است که در نزدیکی شهر ناتینگهام رخ می‌دهد. شاه ریچارد شیردل به جنگ رفته و به اسارت پادشاه اتریش درآمده است. برادرش جان، بی‌توجه به او، بر تخت شاهی نشسته است و مالیات‌هایی سنگین برای مردم مقرر کرده است. رابین هود، تیراندازی زبردست، از مالیات دادن سرباز می‌زند و برای نجات جانش به جنگل شروود پناه می‌برد. در آنجا همدستانی پیدا می‌کند و با کمک آن‌ها، دارایی مردم ثروتمند را می‌دزدند تا به فقرا ببخشند. زمانی که شاه ریچارد شیردل به انگلستان برمی‌گردد، رابین هود به او کمک می‌کند تا تخت شاهی را از جان، باز پس بگیرند. 

رابین هود یکی از قصه‌هایی است که از دل فرهنگ فولکلور انگلستان بیرون آمده است و اگر در جستجوی ریشه‌های آن باشیم باید تا سده‌های میانه پیش برویم. بهرحال این شخصیت در ادبیات و تلویزیون و سینما به نمادی از حق طلبی بدل شده است. 

کتاب صوتی رابین هود را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

رابین هود یکی از داستان‌های جذاب برای تمام کودکان، نوجوانان و بزرگسالان است. اگر با این شخصیت محبوب خاطره دارید و یا فیلم‌ها و انیمشین‌هایش را دوست داشتید، حالا با شنیدن این کتاب صوتی، می‌توانید دوباره خاطراتتان را زنده کنید. 

درباره هنری گیلبرت

هنری گیلبرت نویسنده محبوب ادبیات کودکان، در سال ۱۸۶۸ به دنیا آمد و در ۱۹۳۶ از دنیا رفت. او پدربزرگ پدری مولی هولدن، شاعر بریتانیایی بود. داستان‌هایی که او آفریده بود، همچنان چاپ می‌شوند و آثار او را از نظر تاریخی و سبک نویسندگی مورد بررسی قرار می‌دهند. 

از میان مشهورترین کتاب‌های هنری گیلبرت می‌توان به رابین هود و مردان گرینوود اشاره کرد. این اثر اولین نسخه مهم و جدید از داستان کلاسیک رابین هود بود که به همین نام کوتاه شده هم شناخته می‌شود. کتاب‌های دیگر او شوالیه‌های شاه آرتور، کتاب دزدان دریایی، دزدان دریایی: قصه های واقعی افراد معروف بدنام، فاتحان پرو: بازگو شده از "فتح پرو"  و فاتحان مکزیک: بازخوانی شده از فیلم Prescott "فتح مکزیک نام دارند. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۱۳ ساعت و ۰۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۸۰۴٫۷ مگابایت
زمان۱۳ ساعت و ۰۸ دقیقه
قابلیت انتقالدارد
حجم۱۸۰۴٫۷ مگابایت