با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب صوتی تئاتر یونان و روم اثر دان ناردو

دانلود و خرید کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

۴٫۰ از ۶ نظر
۴٫۰ از ۶ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب صوتی تئاتر یونان و روم  نوشته  دان ناردو  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

این کتاب صوتی عضو بی‌نهایت است.

با نصب اپلیکیشن طاقچه می‌توانی به این کتاب و هزاران کتاب صوتی و متنی دیگر در اشتراک بی‌نهایت دسترسی داشته باشی.

دیگران دریافت کرده‌اند

معرفی کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

کتاب صوتی تئاتر یونان و روم اثری از دان ناردو است که نگاهی به هنر جذاب و خلاقانه نمایش بر روی صحنه، تئاتر، از زادگاهش می‌پردازد و جنبه‌ها و زوایایی گوناگون آن را بررسی می‌کند. 

نسخه صوتی این اثر را می‌توانید با ترجمه منوچهر پزشک و صدای اکرم پریمون بشنوید.

درباره کتاب صوتی تئاتر یونان و روم

هنر تئاتر یکی از قدیمی‌ترین هنرهای جهان است. اگر نگاهی به یونان باستان بیندازیم درمی‌یابیم که تئاتر برخاسته از آنجا است. مردم خلاق اهل یونان، در سده ششم پیش از میلاد هنری را ابداع کردند که تا امروز با قدرت به کارش ادامه می‌دهد و همچنان نیز در سراسر جهان محبوب است. قدیمی‌ترین سالن‌ها و صحنه‌های تئاتر، صورتک‌های که برای نمایش‌ها به کار می‌رود، نمایشنامه‌ها و .... همه و همه برآمده از ذهن خلاق این مردم است. و اما رومیان، که مردمی اهل عمل بودند، نمایشنامه‌ها، شخصیت‌ها و صحنه‌پردازی‌های یونان را با نیازهای خود سازگار کردند. 

جالب است بدانید که همه آنچه امروزه به اسم تئاتر میشناسیم، تمام عرف آن و آیین‌ها و تمرین‌های مربوط به نمایش، به دست نمایشنامه‌نویسان و تهیه‌کنندگان یونان و روم باستان پایه‌ریزی شده است و این پایه‌ها چنان قوی بودند که تا امروز هم استفاده می‌شوند و مردم از آن‌ها پیروی می‌کنند. هر مفهومی که به نوعی به تئاتر مرتبط باشد، از تراژدی و کمدی گرفته تا دلقک‌بازی، قطعه‌های موزیکال از یونان و روم برآمده‌اند. مفاهیم بازیگری، کارگردانی، لباس‌های ویژه بازیگری، صحنه‌پردازی، صحنه‌های متحرک و حتی جوایز بازیگری و بلیت تئاتر ریشه در یونان و روم دارند.

آنچه باید بدانیم این است که امروزه تئاتر برای بسیاری از مردم، به یک تفریح بدل شده است ولی هنرمندان آن را چیزی بسیار فراتر از یک تفریح می‌دانند و این نیز درست همانند همان باوری است که در میان این مردم باستانی و به خصوص یونانیان، رواج دارد. تئاتر برای آن‌ها تنها نوعی تفنن نیست. نمایشنامه‌نویسان و بازیگران، احساسات، عواطف و تجربیات بنیادی انسان را، همان عناصر بیان شده در شعر مجسم می‌کردند و از این رو تئاتر گونه‌ای شعر تلقی می‌شد. شعری که در بنیادی‌ترین شکل خود، امور یا رویدادهای طبیعی را به صورت گفتاری یا نوشتاری توصیف می‌کرد یا از آن‌ها تقلید می‌کند. تئاتر نیز، با به نمایش درآوردن سخن شاعران در برابر تماشاگران، از طبیعت یا از زندگی تقلید می‌کند. احتمالا برای ما هم، بهترین و جذاب‌ترین نمونه‌های تئاتر، همان‌هایی است که برآمده از دنیای واقعی و زندگی واقعی است و به بازنمایی احساسات و زندگی انسانی می‌پردازد. 

دان ناردو در کتاب صوتی تئاتر یونان و روم، به سراغ این هنر جذاب رفته است و آن را بررسی کرده است. با شنیدن این کتاب، سفری می‌کنیم که دل کشورهای باستانی و همراه با نمایشنامه‌نویسان مشهور یونان و روم، روی صحنه‌های تئاتر مانند کلوسئوم زیبا قدم می‌زنیم.

کتاب صوتی تئاتر یونان و روم را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

شنیدن کتاب صوتی تئاتر یونان و روم را به تمام آن‌هایی که دوست دارند درباره این هنر جذابا باستانی بیشتر بدانند، پیشنهاد می‌کنیم. 

درباره دان ناردو

دان ناردو ۲۲ فوریه ۱۹۴۷ به دنیا آمد. او مورخ ، آهنگساز و نویسنده آمریکایی است که تا به حال حدود چهارصد و پنجاه کتاب منتشر کرده است و به همین دلیل به عنوان یکی از پرکارترین نویسندگان در ایالات متحده شناخته می‌شود. اما عمده شهرتش را مدیون آثار تاریخی است که برای کودکان و نوجوانان نوشته است.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۱)
Refaghat
۱۴۰۰/۰۷/۰۹

کتاب بسیار خوبی بود. یک تاریخچه عالی برای تئاتر یونان و روم

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
شابکundefined
زمان۰۵ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۲۲٫۶ مگابایت
زمان۰۵ ساعت و ۰۶ دقیقه
قابلیت انتقالندارد
حجم۴۲۲٫۶ مگابایت