با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب عینک شیخ اثر موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

دانلود و خرید کتاب عینک شیخ

داستانی مستند

۵٫۰ از ۱۰ نظر
۵٫۰ از ۱۰ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب عینک شیخ  نوشته  موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب عینک شیخ

کتاب عینک شیخ نوشته موسسه فرهنگی قدر ولایت است. کتاب عینک شیخ روایت مستندی از زندگی شیخ فضل‌الله نوری است.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت از ابتدای سال ۱۳۷۲ پس از هشدارهای هوشمندانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر وجود تهاجم گسترده فرهنگی علیه انقلاب اسلامی و باورهای اسلام ناب، تأسیس شد تا با حضور در عرصه فرهنگی، به اندازه توان خود، در گسترش فرهنگ انقلاب اسلامی و پیام آن و نیز در افشای ترفندهای فرهنگی دشمنان و عوامل آنان، بکوشد و وظیفه خود را انجام دهد.

این مؤسسه موفق شده است در زمینه تبیین و نشر رهنمودها و اندیشه حضرت امام خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی، و رهبر معظم انقلاب اسلامی، خلف صالح امام خمینی (ره)، قدم‌هایی بردارد و همچنین نسبت به بررسی، پژوهش، تدوین و نشر موضوع‌هایی که مورد اشاره و مطالبه آنان بوده است اقدام کند. تاریخ معاصر ایران و مسائل و جریانات روز، از جمله مطالبات رهبری بوده‌اند که مؤسسه با اهتمام ویژه‌ای آنها را دنبال کرده است.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت در سه گروه سنّی: کودکان، نوجوان، جوانان و عموم به نشر نتایج بررسی‌ها و پژوهش‌های خود اقدام کرده است.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت، در سال ۱۳۸۸، در سی سالگی پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان ناشر برگزیده در نشر فرهنگ انقلاب در سی سال انقلاب اسلامی برگزیده شد و در سال ۱۳۸۹ ناشر برگزیده بیست‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران شد. این مؤسسه همچنین در همین سال به عنوان ناشر برگزیده سیزدهمین جشنواره انتخاب کتاب دوسالانه دفاع مقدس معرفی شد.

مؤسسه فرهنگی هنری قدرولایت در سال ۱۳۹۳ در جشنواره بزرگداشت حماسه ۹ دی از سوی ستاد پاسداشت حماسه ماندگار ۹ دی ( همایش ملی علمداران بصیرت ) به عنوان ناشر برگزیده در حوزه کتاب مورد تجلیل قرار گرفت.

موسسه فرهنگی هنری قدرولایت در سال‌های ۱۳۹۲ و ۱۳۹۵در چهارمین و هفتمین نمایشگاه ملی کتاب دفاع مقدس برگزیده شد. همچنین در هفدهمین دوره انتخاب بهترین کتاب دفاع مقدس به عنوان خادم نشر تهران انتخاب شد.

همچنین موسسه قدرولایت در جشنواره شهید سید علی اندرزگو در سال ۱۳۹۶ به عنوان برگزیده انتخاب شد.

درباره کتاب عینک شیخ 

ما همه مدیونیم به مجتهد مجاهدی که روز میلاد امام متقین و مجاهدین، امام علی علیه السلام بر دار شد. این داستان مستند، نوعی ادای دین است و روشنگری.

در این کتاب اصل ماجراها و بسیاری از گفتمان‌های این داستان مستند است و بیشتر آن ها از کتب مورخین و مشروطه طلبانی است که خود در ماجراهای آن دوره پر التهاب و البته پر فریب و رنگارنگ حاضر بوده اند. در برخی جاها، در صحنه آرایی ها و بعضی گفتگوها؛ دخالت کردیم که طبع داستان همین است، اما بویژه در گفتگوهای شیخ با سران روحانی مشروطه و بحث‌های داخل مجلس شورای ملی و گفت و شنودهای جلسه محاکمه شیخ و ثقه الاسلام و جلسات انجمن سری و...، دخل و تصرف خاصی نشده و به همین جهت ادبیات آن با متن داستان کمی متفاوت است. اسامی افراد در این داستان نیز واقعی و بدون تغییر است. این کتاب داستان زندگی شیخ فضل‌الله نوری است. 

خواندن کتاب عینک شیخ را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

این کتاب را به تمام علاقه‌مندان به داستان‌های مستند درباره شخصیت‌های مهم تاریخ پیشنهاد می‌کنیم.

نظرات کاربران

مشاهده همه نظرات (۲)
maasadi78
۱۴۰۰/۰۹/۲۱

متن روان و خوبی دارد ولی کسانی میتوانند خوب متوجه بشوند که جریان کلی مشروطه را بدانند. همچنین با اسامی متعدد و نا آشنا در طول کتاب خیلی برخورد می کنید. موضوع کتاب: جریان کلی مشروطه و ارتباطش با شیخ فضل

- بیشتر
علی اکبر
۱۴۰۰/۰۶/۰۴

خدا رحمت کند شیخ فضل‌الله نوری رو واقعا کتاب بسیار زیبای بود از دوران مشروطه و فضای رایج در آن زمان

بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۷۲ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸۹۶۴۴۹۵۴۳۰۶
تعداد صفحات۲۷۲صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۳/۰۳/۲۶
شابک۹۷۸۹۶۴۴۹۵۴۳۰۶