با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
گنج پنهان

دانلود و خرید کتاب گنج پنهان

ادبیات و فرهنگ عامه هرمود صحرای باغ «لارستان فارس»

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب گنج پنهان  نوشته  سکینه پرنیان  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب گنج پنهان

کتاب گنج پنهان اثری از سکینه پرنیان است که در انتشارات تیرگان به چاپ رسیده است. این کتاب به بررسی ادبیات و فرهنگ عامه هرمود صحرای باغ در «لارستان فارس» می‌پردازد. 

درباره کتاب گنج پنهان

فرهنگ عامه و محلی هر منطقه، باید مانند گنجینه‌ای ضبط و حفظ شود. چراکه ارزش آن بسیار بالا است و می‌تواند نشانی از سیر تحول افکار و اندیشه‌ها باشد. فرهنگ عامه یا فولکلور عموما شامل افسانه‌ها، داستان‌ها، موسیقی، تاریخ شفاهی، ضرب‌المثل‌ها، هزلیات، پزشکی، باورهای مردمی درباره بخت و شگون و چشم زخم، لالایی مادران، پایکوبی بومی، آیین‌ها، شیوه‌ها و سنّت‌ها است.

اما عناصر زبانی فرهنگ عامه را می‌توان نمودی از تمام مواردی دانست که در بالا ذکر شد. زبان‌شناسان اهمیت بسیاری به فرهنگ عامه می‌دهند چه که تحولات زبانی را می‌توان از فرهنگ عامه دنبال کرد و پاسخ بسیاری از سوالات را گرفت. 

سکینه پرنیان در این کتاب به ادبیات و فرهنگ عامه هرمود صحرای باغ در لارستان فارس پرداخته است. او ابتدا درباره فرهنگ و فرهنگ عامه صحبت کرده است و سپس به بررسی عناصر ادبیات در فرهنگ محلی مردم آن منطقه پرداخته است. بخش آخر به عناصر دیگر مانند انواع غذاها و خوراکی‌ها، بازی‌ها، آداب و رسوم، باورهای مختلف و ... پرداخته است.

کتاب گنج پنهان را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم 

خواندن کتاب گنج پنهان را به تمام پژوهشگران زبان و ادبیات فارسی و فرهنگ عامه پیشنهاد می‌کنیم.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۱۹۶ صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۲۳۶-۴
تعداد صفحات۱۹۶صفحه
قیمت نسخه چاپی۵۵,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۸
شابک۹۷۸-۶۰۰-۳۲۴-۲۳۶-۴