با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
حسن یار

دانلود و خرید کتاب حسن یار

چهل حدیث در مناقب حضرت علی (ع)

بدون نظر
بدون نظر

برای خرید و دانلود  کتاب حسن یار  نوشته  مهدی قاسمی منفرد  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب حسن یار

کتاب حسن یار نوشته مهدی قاسمی منفرد است که در شرکت چاپ و نشر بین‌الملل منتشر شده است. این کتاب دربردارنده چهل حدیث در مناقب حضرت علی (ع) است

شركت چاپ و نشر بین الملل وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی است. این موسسه از ابتدای تاسیس آن در اوایل دهه شصت به چاپ و اتتشار آثار دینی پرداخته است و علاوه بر آن به چاپ آثارارزشمند به زبان‌های خارجی از نویسندگانی چون علامه طباطبایی، استاد مطهری، شهید بهشتی و دیگر علمای معاصر نیز اهتمام داشته است. این انتشارات برای علاقه‌مندان و پژوهشگران جهان قرآن كریم را به زبان‌های انگلیسی، روسی، چینی نیز ترجمه کرده است.

شرکت چاپ و نشر بین‌الملل كتاب‌های بسیاری به زبان فارسی در موضوعات فقه و علوم قرآنی، فلسفه و كلام اسلامی، عرفان اسلامی، تاریخ اسلام، سیره و شرح زندگی معصومان، فرهنگ جامع سخنان امامان (ع) و دیگر موضوعات چاپ و منتشر كرده. همچنین فروشگاه كتاب این شركت به عنوان بزرگترین مركز عرضه و توزیع كتب دینی در تهران فعالیت دارد

درباره کتاب حسن یار

حضرت علی (ع) یگانه یار و یاور پیامبر در دوران سختی‌ها بود. او کسی بود که در دفاع از حضرت محمد از جانش مایه گذاشت و در جمع به دفاع از او و پیامش، که بر حق بود، برآمد. حضرت علی (ع) کسی بود که حاضر شد خطر را به جان بخرد و در بستر محمد (ص) بخوابد، تا گزندی از سوی دشمنان به او وارد نیاید. حضرت علی (ع) کسی بود که محمد او را به عنوان جانشینش انتخاب کرد و اداره امور را به او واگذار کرد، چراکه از او اطمینان داشت.

حضرت علی (ع) همسر حضرت فاطمه زهرا (س) و پدر امام حسین (ع) . امام حسن (ع) بود. کسانی که همگی در راه حق و حقیقت ایستادگی کردند و برای رساندن پیام الهی، از هیچ چیز و هیچ کاری دریغ نکردند. بنابراین بر ما و بر تمام عاشقان آن حضرت واجب است تا او را بهتر و عمیقتر بشناسیم. اما این شناخت چطور می‌تواند صورت بگیرد؟ یکی از راه‌های ایجاد شناخت، بیان فضائل معصومین است که در نهایت به ایجاد مهر و محبت منجر می‌شود.

هدف اصلی از بیان فضایل معصومین (ع) عموماً و امیرالمؤمنین (ع) خصوصاً، ایجاد معرفت نسبت به آن‌هاست و معرفت سبب محبت می‌شود و این معرفت و محبت برای اطاعت و پیروی از آن بزرگواران است. پس فلسفه اصلی بیان این همه فضایل و مناقب از سوی پیامبر (ص) و امامانِ دین درباره امیرالمؤمنین (ع) برای آن است که ما عارف به حق او شویم و در سایه این معرفت به محبت برسیم و یک انسان تربیت‌شده قرآنی شویم.

مهدی قاسمی منفرد در کتاب حسن یار چهل حدیث در فضایل امیرالمؤمنین علی (ع) را گردآوری کرده است. این احادیث از احادیث فراوانی که درباره فضایل حضرت نقل شده است انتخاب شده است.

کتاب حسن یار را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

خواندن کتاب حسن یار را به تمام عاشقان حضرت علی (ع) پیشنهاد می‌کنیم. اگر دوست دارید شناخت عمیق‌تر از امام علی (ع) به دست بیاورید، این کتاب می‌تواند راهنمای خوبی برای شما باشد.

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۲۳۸ صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۴۱-۲
دسته بندی
تعداد صفحات۲۳۸صفحه
قیمت نسخه چاپی۱۲,۵۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۶/۰۳/۰۵
شابک۹۷۸-۹۶۴-۳۰۴-۷۴۱-۲