با کد تخفیف Salam اولین کتابتان را با ۵۰٪ تخفیف از طاقچه دریافت کنید.
کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب اثر طاهره سمواتی

دانلود و خرید کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب

۴٫۸ از ۴ نظر
۴٫۸ از ۴ نظر

برای خرید و دانلود  کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب  نوشته  طاهره سمواتی  و خواندن و شنیدن هزاران کتاب الکترونیکی و صوتی دیگر،  اپلیکیشن طاقچه  را رایگان نصب کنید.

دانلود و خواندن کتاب در اپلیکیشن طاقچهدرباره طاقچه بی‌نهایت

معرفی کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب

کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب اثری پژوهشی از طاهره سمواتی است که در انتشارات تیرگان به چاپ رسیده است. این اثر به بررسی کتاب مشهور  علی بن عثمان هجویری، کشف المحجوب می‌پردازد که کتابی تعلیمی در باب عرفان و تصوف است.

کشف‌ المحجوب کتابی‌ تعلیمی در تصوف نوشته علی بن عثمان هجویری است. به نطر می‌رسد نوشتن این اثر در سال ۴۶۵ قمری آغاز شده‌ باشد و پس از ۴۶۹ به پایان رسیده‌ باشد. این کتاب یکی از قدیمی‌ترین و معتبرترین کتاب‌های تصوف است که به زبان فارسی نوشته شده است. عطار در نوشتن تذکره الاولیا نیز از این کتاب به عنوان منبع استفاده کرده است.

طاهره سمواتی در این اثر به بررسیو شرح مشکلات این کتاب پرداخته است و احادیث و آیات قرآنی، ابیات عربی، اقوال مشایخ، عبارات و اصطلاحات عرفانی، فلسفی و فقهی آن را توضیح داده است.  

کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب را به چه کسانی پیشنهاد می‌کنیم

کتاب شرح مشکلات کشف المحجوب می‌تواند راهنمای خوبی برای دانشجویان زبان و ادبیات فارسی، علوم الهیات و ادیان و همچنین پژوهشگران عرفان و تصوف باشد. 

نظری برای کتاب ثبت نشده است
بریده‌ای برای کتاب ثبت نشده است

اطلاعات تکمیلی

دسته‌بندی
تعداد صفحات۴۹۰ صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰۰,۰۰۰ تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۲۷
شابک۹۷۸۶۰۰۳۲۴۱۵۱۰
دسته بندی
تعداد صفحات۴۹۰صفحه
قیمت نسخه چاپی۲۰۰,۰۰۰تومان
نوع فایلPDF
تاریخ انتشار۱۳۹۵/۰۲/۲۷
شابک۹۷۸۶۰۰۳۲۴۱۵۱۰